Wyjazd do Niemiec w celu podjęcia pracy jako zastępstwo dla opiekunki osób starszych nie różni się zbytnio wymaganiami, jakie stawiane są przed kandydatami do podjęcia tej pracy na pełnym etacie. Różnicą jest tu najczęściej okres, na jaki opiekunka-zastępczyni wyjeżdża do swojego podopiecznego. Zobacz, co warto wiedzieć o pracy opiekunki niemieckich seniorów na zastępstwo.
Rekrutacja to proces pozyskiwania i zatrudnienia pracownika przez pracodawcę. Jest to proces złożony, w który zaangażowany jest kilka stron. Pracodawca może samodzielnie rekrutować pracowników np. poprzez swój dział HR.
Sezonowe zbieranie truskawek? Kilkumiesięczna opieka nad starszymi? Wieloletni kontrakt na projekty związane z IT? Mimo iż każda z tych prac wymaga odmiennych predyspozycji, mają punkty wspólne. Chodzi o aspekty, o które trzeba zadbać jeszcze przed wyjazdem. Rozpoznanie kultury, nauka języka, ubezpieczenie medyczne… Sprawdź, o czym powinieneś pamiętać!
Zarobki, które można uzyskać pracując z granicą są niezwykle kuszące zarówno dla młodych, jak i starszych ludzi. Aby jednak otrzymać wyższe wynagrodzenie i objąć lepsze stanowisko w innym kraju, znajomość języka obcego jest konieczna. Dodatkowym atutem będzie biegłe lub przynajmniej komunikatywne posługiwanie się większą ilością języków.
Kiedy chcemy zmienić pracę lub nagle straciliśmy posadę, czeka nas spore wyzwanie. Znalezienie satysfakcjonującego zatrudnienia nie zawsze jest proste, często wymaga czasu i wielu starań. Niektórzy bardzo szybko ją znajdują, inni wręcz przeciwnie, popadając tym samym w coraz większą apatię. Jak do tego podejść i skutecznie znaleźć pracę?
W ostatnich kilkunastu latach rynek pracy w Polsce zmienił się drastycznie. Po dużym bezrobociu sięgającym w niektórych regionach nawet 20-30% w zasadzie nie ma już śladu. Bezrobocie na poziomie 5-6% oznacza tak naprawdę, rynek pracownika. Sytuacja na rynku pracy oraz postęp technologiczny spowodowały znaczące zmiany w sposobach szukania pracy.
Otrzymanie zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną to już spore osiągnięcie, ale wcale nie jest to równoznaczne z otrzymaniem pracy. Fakt, że rekruter zdecydował się na rozmowę z kandydatem, świadczy o tym, że jego umiejętności i doświadczenie są warte uwagi i należy je zweryfikować. Zanim jednak zainteresowany wybierze się na spotkanie rekrutacyjne, powinien się do niego odpowiednio przygotować.
Każdego dnia bierzemy udział w różnego rodzaju projektach. Począwszy od tych najbardziej prozaicznych, gdzie planujemy zakup składników i gotowanie obiadu, po bardzo zaawansowane, jak zarządzanie budową budynku. Projekty mają różne oblicza i zalicza się do nich wszystko, co ma określony cel, termin, a prace mogą być podzielone na poszczególne etapy. Umiejętne zarządzanie projektami jest cenione w coraz większej liczbie przedsiębiorstw, ale jak stać się specjalistą w tej dziedzinie?
Pracownicy z Ukrainy to bardzo duże wsparcie dla wielu polskich przedsiębiorstw, które nie są w stanie znaleźć chętnych do pracy Polaków. Dzięki specjalnym zasadom uproszczonym, zatrudnianie pracowników ze Wschodu jest łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać, co oczywiście nie powoduje, że pracodawcy są całkowicie odciążeni od jakichkolwiek obowiązków. Oto najważniejsze obowiązki, jakie obejmują przedsiębiorców, którzy myślą o zatrudnieniu pracowników z Ukrainy!
Branża IT jest jedną z najbardziej przyszłościowych i wysokopłatnych profesji. Dowodem na to są chociażby pensje oferowane programistom na branżowym portalu No Fluff Jobs, których wartość przekracza niekiedy nawet 20 tys. zł brutto. Nic dziwnego, że coraz więcej ludzi decyduje się na studia informatyczne czy też bootcampy, które szybko mogą przygotować do zawodu programisty, testera oprogramowania, analityka biznesowego, administratora sieci i innych. Możliwości jest naprawdę wiele, ale jak wybrać tę, która będzie odpowiednia właśnie dla Ciebie?