Poszukiwanie pracy Praca

Czy potrzebujesz płynnie mówić po niemiecku, by pracować za granicą?

Cezary Nowicki Cezary Nowicki
Ostatnia zmiana: 06 lipca 2022

Zarobki, które można uzyskać pracując z granicą są niezwykle kuszące zarówno dla młodych, jak i starszych ludzi. Aby jednak otrzymać wyższe wynagrodzenie i objąć lepsze stanowisko w innym kraju, znajomość języka obcego jest konieczna. Dodatkowym atutem będzie biegłe lub przynajmniej komunikatywne posługiwanie się większą ilością języków.

Czego można spodziewać się mówiąc płynnie po niemiecku?

Niemcy są krajem, który jest niezwykle często wybierany jako miejsce pracy przez Polaków. Atutami są nie tylko nieduża odległość w stosunku do Anglii, Norwegii czy Holandii, ale również to, że języka niemieckiego uczono w szkołach. Wielu dorosłych pamięta wciąż bardzo dużo ze swojej edukacji, dzięki czemu łatwiej jest doszlifować posiadane umiejętności.

Znając język niemiecki biegle spodziewać się można pracy na lepszym stanowisku, a co za tym idzie, wyższych zarobków. Jedną z najlepszych i dobrze płatnych ofert jest opiekunka osób starszych w Niemczech. Choć praca nie wymaga specjalnego wykształcenia, a jedynie predyspozycji i umiejętności komunikowania się płynnie w języku niemieckim, to zapewnia doskonałe warunki na miejscu i atrakcyjne wynagrodzenie.

Bez znajomości języka również znajdzie się praca

Trzeba liczyć się z tym, że nie znając języka niemieckiego, nie ma możliwości objęcia lepszego stanowiska. Do wyboru pozostają branże gastronomiczna, przemysłowa, budowlana, czy rolnictwo. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą zacząć pracę i na miejscu nauczyć się języka, jednak to wciąż duże utrudnienie w komunikacji. Problemy pojawić się mogą nie tylko w zrozumieniu informacji przekazywanych przez pracodawcę, ale również podczas czasu wolnego od pracy, na przykład w trakcie zakupów czy zwiedzania ciekawych miejsc.

Szybki kurs wystarczy?

Dla osób, które uczyły się kiedyś języka niemieckiego, kilkudniowy kurs będzie idealnym odświeżeniem wiedzy. Warto dodatkowo we własnym zakresie poszerzać zakres znanych słów. Kilkudniowy kurs może natomiast nie być wystarczający dla tych, którzy z językiem niemieckim nie mieli długiego i intensywnego kontaktu w przeszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.