Jak wszyscy wiemy nauka na przykładach jest najlepsza, dlatego proponujemy Ci kilka darmowych, przykładowych wzorów CV, które możesz wykorzystać przy tworzeniu własnych dokumentów aplikacyjnych. Zobacz jak CV piszą inni i zrób to jeszcze lepiej! Udostępniamy zarówno CV po polsku, angielsku i niemiecku (dokumenty w języku angielskim i niemieckim już wkrótce).
Jeśli szukasz szablonów graficznych zapraszamy do działu Szablony

Warto pamiętać

Pamiętaj, że różnorodne wzory CV z jakimi możesz spotkać się w serwisie CVninja oraz na innych stronach internetowych publikowane są tylko i wyłącznie w celu pomocy przy utworzeniu własnego dokumentu tego typu. Przestrzegamy przez prostym kopiowaniem i wykorzystywaniem ich jako swoje. Dokładnie zapoznaj się z treścią dla wybranego zawodu i na jej podstawie zbuduj swój dokument.

Potrzebujesz pomysłu?

Jeżeli w naszym zbiorze nie ma wzoru CV którego potrzebujesz skontaktuj się z nami. Na Twoją prośbę postaramy się przygotować odpowiedni dokument i opublikować go w serwisie. Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale Kontakt. Gorąco zachęcamy do wysyłania nam nowych propozycji. W pierwszej kolejności wybierzemy te zawody, o które pyta jak największa ilość użytkowników.

Wzory a szablony

W dziale z wzorami mamy dla Ciebie przygotowane dokumenty na których możesz się wzorować w obszarze treści - jej odpowiedniego rozplanowania i podziału. Jeśli szukasz dokumentów .doc lub .docx gotowych do uzupełnienia i stanowiących graficzne odniesienie zajrzyj do sekcji „Szablony CV”. Wszystkie dokumenty z działu "wzory CV" oparte są o zwykły, podstawowy szablon.

Zwróć uwagę

W podanych przykładach CV zwróć szczególną uwagę na podział poszczególnych dokumentów (czyli na wyodrębnione sekcje) oraz ich zawartość. Warto zauważyć, że w większości w przykładach życiorysów podawano tylko umiejętności i doświadczenie, które mogą być przydatne na danym stanowisku. To właśnie odpowiedni podział dokumentu często bywa kluczowy przy wyborze CV przez osoby rekrutujące.

Zawód sekretarki / asystentki

Wzór CV sekretarki / asystentki

Prezentujemy przykładowe Curriculum Vitae na stanowisko sekretarki lub jak coraz czeciej - asystentki. Trzeba zwrócić uwagę, że wymogi stawiane przez pracodawców związane z tym stanowiskiem są w dużej części zbieżne, jednak widoczne są pewne subtelne różnice co do języków obcych czy innych cech związanych ze specyfiką danej branży.

 • Zawód Sekretarka / asystentka
 • Formaty HTML, DOC (WORD), PDF
Zawód kucharza

Wzór CV kucharza

Prezentowane CV kucharza, które możesz wykorzystać jako pewnego rodzaju przykład wskazuje spójnośc między wykształceniem, doświadczeniem a aplikowanym stanowiskiem na jakie aplikuje. Jets to sytuacja pożądana, aczkolwiek wbrew pozorom wcale nie częsta.

 • Zawód Kucharz
 • Formaty HTML, DOC (WORD), PDF
Zawód księgowej

Wzór CV księgowej

Przykładowy wzór życiorysu księgowego / księgowej. Widać, że kandydatka już na początku swojej drogi kształcenia swoją przyszłość wiązał z księgowocią, finansami lub ekonomią. Kolejne etapy kształcenia i przebyte kursy dobierane były z konsekwencją.

 • Zawód Księgowa
 • Formaty HTML, DOC (WORD), PDF
Zawód kierownika sklepu

Wzór CV kierownika sklepu

Przykładowe CV kierownika sklepu. Wymagania na to stanowisko dla różnych rodzajów sklepu, branż oraz wielkości biznesu mogą być różne, więc przygotowany wzór życiorysu należy traktować dość ogólnie.

 • Zawód Kierownik sklepu
 • Formaty HTML, DOC (WORD), PDF
Zawód recepcjonistki

Wzór CV recepcjonistki

Prezentowany wzór curriculum vitae recepcjonistki charakteryzuje się dość bogatym (mimo stosunkowo młodego wieku kandydatki) doświadczeniem. Dużym plusem jest to, że częśc doświadczenia zostało zdobyte jeszcze podczas (tematycznych) studiów.

 • Zawód Recepcjonistka
 • Formaty HTML, DOC (WORD), PDF
Zawód kelnera

Wzór CV kelnera

Wzór CV kelnera - stanowiska wbrew pozorom wymagającego sporego poświęcenia, umiejętności, zaangażowania, oraz predyspozycji interpersonalnych. Dobry kelner powinien znać angielski, mieć świetną prezencję i maniery oraz posiadać wszechstronną wiedzę kulinarną.

 • Zawód Kelner
 • Formaty HTML, DOC (WORD), PDF
Zawód kierowcy samochodów ciężarowych

Wzór CV kierowcy samochodów ciężarowych

Uniwersalny wzór CV kierowcy samochodów ciężarowych, który powinien cechować się znakomitą znajomością przepisów, doświadczeniem, rzetelnością oraz dyscypliną. Nie bez znaczenia jest posiadanie różnego rodzaju certyfikatów.

 • Zawód Kierowca samochodów ciężarowych
 • Formaty HTML, DOC (WORD), PDF
Zawód magazyniera

Wzór CV magazyniera

Przykład CV na stanowisko pracy magazyniera, którego zakres obowiązków to m.in przyjmowanie, wydawanie i rozmieszczenie towarów, inwentaryzacja oraz tworzenie dokumentacji. Pamiętaj, aby w dokumencie zamieścić posiadane uprawnienia.

 • Zawód Magazynier
 • Formaty HTML, DOC (WORD), PDF
Zawód doradcy w call center

Wzór CV doradcy w call center

Curriculum vitae pracownika call center, zwanego także doradcą klienta lub konsultantem telefonicznym. Pracownik infolinii często wykonuje także różnego rodzaju czynności biurowe, wymaga się od niego aktywnej sprzedaży produktów lub usług.

 • Zawód Doradca w call center
 • Formaty HTML, DOC (WORD), PDF
Zawód sprzedawcy w sklepie odzieżowym

Wzór CV sprzedawcy w sklepie odzieżowym

Wzór CV sprzedawcy w sklepie z odzieżą (jednak może być wykorzystany do stworzenia curriculum vitae dla pracowników sklepów innego typu). Sprzedawca jest odpowiedzialny za kontakt z klientem, jego obsługę oraz realizacje planów sprzedażowych.

 • Zawód Sprzedawca w sklepie odzieżowym
 • Formaty HTML, DOC (WORD), PDF
Zawód przedstawiciela handlowego

Wzór CV przedstawiciela handlowego

Prosty życiorys przedstawiciela handlowego (nazywanego często specjalistą ds. klienta lub po prostu handlowcem). Przedstawiciel handlowy jest odpowiedzialny za utrzymanie, obsługę i pozyskiwanie nowych klientów dla firmy.

 • Zawód Przedstawiciel handlowy
 • Formaty HTML, DOC (WORD), PDF
TOP