Listy motywacyjne

Jak napisać list motywacyjny

Poprawnie napisany list motywacyjny może dać Ci przewagę nad innymi kandydatami i wyróżnić Twoją osobę spośród innych kandydatów. Jak napisać list motywacyjny, czym jest, jakie pełni funkcje, co zrobić, aby skonstruować go poprawnie, kiedy go pisać, jaką powinien mieć formę, jak sformatować tekst i jakich błędów unikać – na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Komentarzy: 2
14 lipca 2022

Klauzula do CV

Tak zwana klauzula o ochronie danych osobowych jest krótką formułą tekstową, bez której Twoje CV zostanie automatycznie odrzucone przez rekrutera. Udzielona w CV i liście motywacyjnym zgoda na przetwarzanie danych osobowych powoduje, że firma, do której aplikujesz, ma możliwość skorzystania z Twojego Curriculum Vitae i listu motywacyjnego.

Komentarzy: 20
27 czerwca 2022

W jakim programie napisać CV

Dokumenty typu CV i list motywacyjne nie są zwykle zbyt złożone. Jedna lub dwie strony tekstu, podział na kolumny, odpowiednia kolorystyka, dobrze dobrana typografia, pogrubienia. Teoretycznie prosta konstrukcja nie oznacza, że łatwo je utworzyć. To w jakim programie zdecydujesz się napisać CV, może mieć kluczowe znaczenie dla tego jak duże pracy będziesz musiał włożyć.

Komentarzy: 2
19 maja 2022

Najczęściej popełniane błędy w CV i listach motywacyjnych

Jak doskonale zdajesz sobie sprawę, dobre CV stanowi niezwykle istotny czynnik podczas poszukiwania pracy. Może się okazać, że bardzo dobre i interesujące CV zostanie odrzucone z powodu z pozoru błahych i niewinnych błędów. Zobacz kilka najczęściej popełnianych błędów w CV, które nie umkną żadnemu rekruterowi. Mamy nadzieję, że po zapoznaniu się z najczęstszymi błędami w poniższym artykule będziesz wiedział czego się wystrzegać i Twoje curriculum vitae będzie doskonałe. Nawet nie zdajesz sobie sprawy co może być błędem!

Komentarzy: 6
02 czerwca 2022