Porównanie generatorów CV – wybierz swój kreator!

W 2023 rynek pracy w Polsce to zdecydowanie rynek pracownika. Na portalach pośrednictwa pracy mamy wiele ofert pracy, zarówno jeśli chodzi o stanowiska wymagające niższych, jak i wyższych kwalifikacji. To sprawia, że Polacy, są zainteresowani zmianą aktualnie posiadanej pracy na coś lepszego. Miliony polaków tworzą i wysyłają CV i listy motywacyjne. Bardzo pomagają w tym kreatory / generatory CV online. W poniższym artykule dowiesz się, czym są, dlaczego warto ich używać, pomożemy Ci także wybrać najlepszy z nich. Zapraszamy do lektury!

Czym jest generator CV

Generator CV to aplikacja, pozwalająca w uproszczony sposób stworzyć CV i list motywacyjny. Opis pasuje do każdego programu biurowego, jednak kreator CV jest czymś zupełnie innym. Tworząc CV w generatorze, nie trzeba przejmować się formatowaniem tekstu, tworzeniem układu dokumentu, tworzeniem szablonu graficznego, doborem czcionek, kolejnością elementów w dokumencie itp. Kreator wymaga od Ciebie podania tylko treści życiorysu, jest zatem czymś zupełnie innym, niż klasyczny program biurowy. Najczęstszą postacią generatora CV jest aplikacja on-line, którą możesz uruchomić w przeglądarce.

Dla kogo jest kreator CV

Kreator sprawdzi się dla każdej osoby, która chce stworzyć CV w celu aplikacji na stanowisko pracy. Najbardziej skorzystają z niego osoby które:

 • Nie mają umiejętności obsługi programu biurowego, w związku z tym miałyby problemy z utworzeniem odpowiedniego układu dokumentu i jego sformatowaniem.
 • Nie mają komputera. Wiele generatorów CV można uruchomić ze smartfona. Obsługa jest nieco utrudniona, ale możliwa.
 • Nie mają wiedzy na temat prawidłowej konstrukcji CV. Dzięki kreatorowi nie trzeba wiedzieć jak napisać CV, narzędzie prowadzi nas przez proces tworzenia jak za rękę.
 • Nie mają dużego doświadczenia w pisaniu CV

Dlaczego warto skorzystać z generatora CV

Najlepszą odpowiedzią na to pytanie jest oszczędność czasu i wygoda. Użycie generatora CV to najlepsza i najszybsza metoda na stworzenie życiorysu. Dodatkowo mamy pewność, że dokument zawierał będzie wszystko to, co powinno zawierać prawidłowe CV. Aplikacja wymusi na nas podanie niezbędnych danych i stworzy dokument będący w zgodzie z obowiązującymi standardami i trendami. Nie bez znaczenia jest także szata graficzna dokumentu. Nowoczesne kreatory dają możliwość wyboru spośród wielu szablonów i wersji kolorystycznych, a to sprawi, że stworzony w nim dokument będzie nienaganny graficznie.

Co powinien zawierać dobry generator CV

 1. Prosty i nieprzytłaczający interfejs. Tego typu narzędzia są przeznaczone również dla osób z minimalnym poziomem obsługi komputera, dlatego łatwość obsługi powinna być priorytetem każdego kreatora.
 2. Odpowiednie opcje personalizacji. Dla wielu użytkowników priorytetem jest duża ilość szablonów oraz dostosowania utworzonego dokumentu “pod siebie”.
 3. Przechowywanie CV na serwerze. Możliwość zapisywania dokumentu w celu jego późniejszej edycji, na serwerze kreatora to bardzo użyteczna opcja. Przydatna jest także możliwość utrzymywania kilku wersji dokumentu.
 4. Wsparcie dla języków obcych. Generator CV po angielsku, niemiecku lub hiszpańsku przydaje się, gdy chcemy aplikować na stanowisko pracy za granicą lub do zagranicznej firmy w Polsce.
 5. Ocena napisanego CV. Ta funkcjonalność pozwala na ocenę stworzonego dokumentu w celu jego udoskonalenia.

Przegląd popularnych kreatorów

W Polsce jednymi z najpopularniejszych generatorów CV są:

 • InterviewMe
 • Pracuj.pl
 • LiveCareer

Generator InterviewMe

InterviewMe to portal z poradami dla szukających pracy. Znajdziesz tam szereg porad na temat pisania dokumentów aplikacyjnych i doradztwa zawodowego. Portal oferuje także kreator CV online. 

Proces tworzenia CV w generatorze

Proces tworzenia CV w generatorze InterviewMe jest prosty. Wita nas krótki kreator dostępny bez logowania, podczas którego musimy odpowiedzieć na kilka pytań. Te  pytania mają pomóc w wybraniu odpowiedniej kompozycji dokumentu. Na początku określamy czy piszemy CV od podstaw, czy mamy może dokument stworzony wcześniej (np. w pakiecie biurowym, lub innym generatorze). Jeśli mamy już dokument, narzędzie pozwala nam na jego wgranie i pobranie części zawartych tam informacji. Jeśli nie mamy dokumentu – wybieramy “Stwórz nowe CV” i przechodzimy do dalszego kroku kreatora.

Jak chcesz zacząć swoje CV
Jak chcesz zacząć swoje CV

W kolejnym kroku określamy nasz poziom doświadczenia zawodowego. Mamy do wyboru 4 opcje: Jeszcze nie mam doświadczenia, 1-3 lat doświadczenia, 4-10 lat doświadczenia, Ponad 10 lat doświadczenia. Na razie nie trzeba podawać konkretnego doświadczenia, wystarczy tylko orientacyjny czas w latach.

Wybierz swój poziom doświadczenia zawodowego
Wybierz swój poziom doświadczenia zawodowego

Następnie określamy rodzaj pracy, jaką chcemy zdobyć. Do wyboru mamy cztery opcje: Zza biurka (Stanowiska menedżerskie i specjalistyczne, także w administracji), Fizyczna (np. pracownik budowlany, magazynier, kierowca, sprzątaczka), Bezpośrednio z klientem (Np. sprzedawca, kasjer, call-center, recepcjonistka, pielęgniarka), Pozostałe. 

Wybierz rodzaj pracy, jaką chcesz zdobyć
Wybierz rodzaj pracy, jaką chcesz zdobyć

Na podstawie dwóch poprzednich wyborów kreator CV InterviewMe określa 3 najbardziej pasujące dla Ciebie szablony dokumentu. Musisz wybrać jeden z nich. Oczywiście na dalszym etapie projektowania CV możesz zmienić szablon na jeden z 14 innych. Do wyboru masz także 7 wersji kolorystycznych wybranego szablonu.

Wybór szablonu i motywu kolorystycznego
Wybór szablonu i motywu kolorystycznego

Po wyborze szablonu przechodzimy do właściwego edytora. Ten podzielony jest na 3 kolumny:

 • Lista sekcji
 • Edytor treści
 • Podgląd
Generator CV InterviewMe – widok ogólny

Lista sekcji to po prostu różne segmenty w CV: Dane osobowe, Doświadczenie zawodowe, Wykształcenie, Umiejętności, Języki obce itd. Wybierając daną sekcję, włączamy jej edycję w edytorze treści. Sekcje w CV można wyłączać, nie wszystkie muszą wyświetlać się w CV. Jeśli mamy taką potrzebę możemy dodać sekcję niestandardową.

Edytor treści CV to prawdopodobnie najważniejszy element generatora. Na górze wyświetla się pole z krótkimi, aczkolwiek przydatnymi poradami. Poniżej znajduje się formularz edycji treści w danej sekcji CV. Formularz do wprowadzania / edycji treści jest dopasowany do sekcji, jaka aktualnie jest edytowana. Np. dla sekcji danych osobowych wyświetlają się dedykowane pola do wprowadzenia imienia, nazwiska, danych kontaktowych oraz zdjęcia. 

Dla doświadczenia zawodowego dostępne są już inne pola: stanowisko, nazwa firmy, miasto, daty związane z rozpoczęciem i zakończeniem zatrudnienia oraz opis stanowiska.

Dodawanie doświadczenia zawodowego
Dodawanie doświadczenia zawodowego

Dla sekcji języka mamy pole do wprowadzenia języka wraz z możliwością wyboru stopnia zaawansowania (A1, A2, B1, B2, C1, C2)

Umiejętności językowe
Umiejętności językowe

Ważnym elementem kreatora CV InterviewMe są autosugestie. Np. wpisując nazwę stanowiska, narzędzie wygeneruje nam wstępny opis stanowiska, który możemy uszczegółowić.

Dodaj gotowe treści
Dodaj gotowe treści

Generator podpowiada nam również umiejętności, dopasowane do stanowiska, jakie obejmowaliśmy.

Podpowiedzi umiejętności
Podpowiedzi umiejętności

Miłym dodatkiem jest wskaźnik jakości dokumentu. Wskaźnik jakości w  jasny i czytelny sposób określa czy nasz dokument jest właściwie uzupełniony. Narzędzie nie tylko ocenia czy CV jest wypełnione, czy nie, ale także daje sugestie, czego w nim brakuje.

Wskaźnik jakości dokumentu
Wskaźnik jakości dokumentu

Szablony CV

Według oficjalnych informacji marketingowych podanych na stronie kreatora, narzędzie InterviewMe powinno oferować 42 szablony CV. Niestety w opcjach dokumentu, do wyboru jest tylko 21 szablonów. Nie wiem, czy to błąd aplikacji, błąd w materiałach marketingowych czy jakaś inna nieścisłość, ale 21 szablonów to nadal solidna liczba. Szablony są dość zróżnicowane, zarówno jeśli chodzi o układ dokumentu, jak i o kompozycję graficzną. 

Wśród propozycji przygotowanych przez generator InterviewMe są szablony klasyczne i dwukolumnowe. Każdy szablon ma dodatkowo 30 motywów kolorystycznych, daje to łącznie ponad 600 kombinacji. Z takiej liczby każdy znajdzie coś dla siebie.

List motywacyjny

Narzędzie ma możliwość tworzenia listu motywacyjnego. Podstawowa forma listu może zostać wygenerowana na podstawie wypełnionego CV. Niestety nigdzie nie znalazłem możliwości edycji listu motywacyjnego w generatorze.

Edytor listu motywacyjnego dostępny jest w oddzielnym narzędziu InterviewMe, dostępnym w ramach wykupionej subskrypcji.

Możliwości dostosowania wyglądu dokumentu

Same szablony i motywy graficzne, to nie jedyny sposób zmiany wyglądu w generatorze InterviewMe. W ustawieniach wyglądu mamy ogrom dodatkowych opcji. Możemy np.:

 • Ustawić jedną z 10 czcionek, dla każdego tekstu w CV
 • Zmienić kolejność i położenie każdej sekcji w dokumencie
 • Ustawić odstępy między sekcjami, wpisami i kolumnami
 • Zmienić format strony (A4 / US Letter)
 • Ustawić wielkość marginesów
 • Włączyć / wyłączyć numerację stron

CV na smartfonie / tablecie

InterviewMe oferuje generator działający na smartfonie i tablecie bez najmniejszego problemu. Interfejs automatycznie dostosowuje się do urządzenia mobilnego.

Generator CV po angielsku

Narzędzie InterviewMe zawiera w sobie generator CV po angielsku, niemiecku, hiszpańsku, norwesku, a także w kilkunastu innych językach. Na języki obce tłumaczone są wszystkie elementy stałe, np. tytuły sekcji. Właściwą treść dokumentu należy przetłumaczyć we własnym zakresie.

Cena korzystania z generatora

Generator CV InterviewMe nie jest darmowy, korzystanie z niego jest płatne, a do pobierania dokumentów konieczne jest założenie konta. Cena i opcje subskrypcji wyświetlają się na końcu, przed pobraniem dokumentu w PDF. 

Płatność za generator nie jest jednorazowa. Dostęp do narzędzia nadawany w postaci czasowej subskrypcji. Mamy do wyboru 2 opcje:

 • 14 dni – w cenie 5,95 zł
 • 12 tygodni – 79,95 zł

Płatność jest możliwa tylko za pomocą karty płatniczej. Po zakończeniu okresu subskrypcji pakiet jest odnawiany, a pieniądze za odnowienie pobierane są z karty automatycznie. Trzeba zauważyć, że pakiet 14-dniowy odnowi się na 28 dni za 59,90 zł.

Pakiety i ceny
Pakiety i ceny

Podsumowanie

Narzędzie InterviewMe jest bez wątpienia jednym z najbardziej dopracowanych, wszechstronnych i profesjonalnych generatorów CV. Znajdziemy tutaj wszystko, co tylko możliwe, a kreator pomoże nam nie raz podczas tworzenia dokumentu, wskaże błędy oraz wyświetli przydatne, merytoryczne podpowiedzi.

Darmowy generator Pracuj.pl

Pracuj.pl jest największym polskim portalem pośrednictwa pracy. Zawiera tysiące ofert pracy porady dotyczące kariery oraz narzędzia dla pracodawców. Portal zawiera również autorski, darmowy generator CV. Przyjrzyjmy się temu narzędziu.

Proces tworzenia CV w kreatorze

Tworzenie CV rozpoczynamy już z głównej strony generatora. Na samym początku musimy wybrać jeden z 3 typów dokumentów: CV klasyczne, CV Studenckie, CV techniczne. Od wyboru typu dokumentu zależy układ sekcji w CV, jakie utworzymy (np. czy eksponujemy wykształcenie, doświadczenie czy umiejętności). Do wyboru mamy także szablon graficzny CV (5 możliwości) oraz motyw kolorystyczny (czarny, niebieski, czerwony fioletowy). Łącznie daje nam to 60, kombinacji. Zarówno typ dokumentu, szablon oraz motyw kolorystyczny można zmienić na dalszym etapie tworzenia CV.

Kreator CV Pracuj.pl - rozpoczęcie
Kreator CV Pracuj.pl – rozpoczęcie

Jeśli szukacie kreatora CV bez logowania, to niestety musicie szukać dalej. Bezpłatny generator Pracuj.pl już w drugim kroku prosi nas o zalogowanie się do systemu lub założenie nowego konta. Można zalogować się Facebookiem, niestety nie można zrobić tego przy pomocy konta Google.

Logowanie
Logowanie

Po zalogowaniu widzimy dalsze kroki kreatora. Rzeczywiście termin “kreator CV” lepiej najlepiej pasuje do narzędzia Pracuj.pl. Cała edycja dokumentu odbywa się bowiem właśnie w formie kreatora podzielonego na 4 kroki:

 • Dane podstawowe
 • Doświadczenie
 • Umiejętności
 • Pobieranie

Po prawej stronie, podczas każdego kroku, widoczny jest aktualny, pomniejszony podgląd dokumentu. Można go powiększyć, klikając.

W danych podstawowych musimy podać swoje imię i nazwisko. Opcjonalnie możemy dodać swoje zdjęcie, podać datę urodzenia, miasto i kraj zamieszkania, a także numer telefonu.

Dane podstawowe
Dane podstawowe

W sekcji doświadczenie znajdują się pola do podania informacji, które najbardziej interesują naszego przyszłego pracodawcę:

 • Doświadczenie zawodowe
 • Wykształcenie
 • Znajomość języków
 • Szkolenia, kursy certyfikaty
 • Profil zawodowy
Doświadczenie
Doświadczenie

Każda sekcja posiada przycisk Dodaj pozycję, który wyświetla nam okienko dialogowe z wymaganym formularzem. Pola w formularzu są inne dla każdej z sekcji, część pól jest obowiązkowa, a część nie.

Okno dialogowe
Okno dialogowe

Przy każdej sekcji znajdują się krótkie, podstawowe porady dotyczące jej uzupełnienia. 

Darmowy kreator CV nie pozwoli nam przejść dalej, jeśli nie podamy przynajmniej jednej informacji w doświadczeniu zawodowym lub wykształceniu.

Sekcja umiejętności w bezpłatnym kreatorze pozwala na dodanie:

 • Umiejętności
 • Aktywności dodatkowych
 • Zainteresowań
 • Linków zewnętrznych
 • Zgodę na przetwarzanie danych osobowych
 • Zgodę na udostępnienie profilu pracodawcom

Niestety nie mamy możliwości dodania żadnej niestandardowej sekcji.

Umiejętności
Umiejętności

Udzielenie zgody na udostępnianie profilu pracodawcom oznacza, że Twoje dane zawodowe znajdą się w bazie osób poszukujących pracy. Dzięki temu pracodawcy mogą znaleźć Twoją kandydaturę.

Kolejny krok to pobieranie dokumentu w postaci pliku PDF. Kreator CV online Pracuj.pl pozwala także na zapisanie dokumentu na koncie, dzięki czemu w każdej chwili można je pobrać. Niestety CV można tylko pobrać lub usunąć, nie ma możliwości jego edycji.

Pobieranie i zapis CV
Pobieranie i zapis CV

Szablony CV

Jak wcześniej wspomnieliśmy, Generator CV online Pracuj.pl oferuje do wyboru kilka szablonów. Niestety, nie jest to duża liczba. Razem z motywami kolorystycznymi do wyboru mamy 60 kombinacji (3 typy dokumentów, 5 szablonów i 4 wersje kolorystyczne).

Sama jakość szablonów również jest dyskusyjna. Nie są to szablony brzydkie. Są jednak bardzo “podstawowe”. Życiorysy utworzone w bezpłatnym kreatorze CV nie wyróżniają się zbytnio. Przypominają trochę dokumenty z poprzedniej epoki.

List motywacyjny

Darmowy generator CV Pracuj.pl nie ma możliwości dodania listu motywacyjnego. Należy go zatem utworzyć oddzielnie w edytorze tekstu lub w innym kreatorze online. Biorąc pod uwagę, że między CV a listem motywacyjnym powinna być zachowana spójność wizualna, może być to utrudnione.

Możliwości dostosowania wyglądu dokumentu

Kreator CV za darmo nie ma żadnych możliwości dodatkowych ustawień wyglądu. Nie ustawimy tutaj krojów i rozmiarów czcionek, odstępów czy marginesów.

CV na smartfonie / tablecie

Pracuj.pl oferuje kreator działający na smartfonie i tablecie bez najmniejszego problemu. Interfejs automatycznie dostosowuje się do urządzenia mobilnego.

Kreator CV po angielsku

Narzędzie Pracuj.pl nie zawiera w sobie generatora CV po angielsku, ani w żadnym innym obcym języku.

Cena korzystania z generatora

Pracuj.pl oferuje kreator CV za darmo. Za korzystanie z narzędzia, pobieranie dokumentu i utrzymywanie konta nie są pobierane żadne opłaty.

Podsumowanie

Generator CV online udostępniony za free przez portal Pracuj.pl to ciekawe narzędzie. Jego niewątpliwą zaletą jest prostota. Aplikacja w postaci kreatora podzielonego na kroki prowadzi nas niemal jak po sznurku. W każdym kroku podajemy niezbędne informacje, a w ostatnim, pobieramy plik. Z obsługą poradzi sobie każda osoba z podstawową znajomością obsługi komputera. Minusem są ograniczone możliwości dostosowania dokumentu oraz stosunkowo mało nowoczesne szablony.

Kreator LiveCareer

LiveCareer to strona internetowa, która oferuje porady dla osób poszukujących pracy. W serwisie znajdziesz informacje dotyczące doradztwa zawodowego, tworzenia CV i listów motywacyjnych. LiveCareer oferuje również narzędzie do tworzenia CV online.

Proces tworzenia CV w generatorze

Po włączeniu kreatora LiveCareer naszym oczom ukazuje się ekran powitalny, informujący o tym, jak przebiegać będą kolejne kroki tworzenia CV w aplikacji:

Generator CV LIveCareer - ekran powitalny
Generator CV LIveCareer – ekran powitalny

W kolejnym kroku generator zadaje pytanie o to, czy pisaliśmy już kiedyś CV. W zależności od odpowiedzi, ścieżka tworzenia Curriculum Vitae zostanie poprowadzona inaczej:

 • Jeśli pisaliśmy już CV, to zostaniemy zapytani o ocenę swoich umiejętności pisania CV, mając do wyboru 3 odpowiedzi: bardzo dobrze, dobrze, nie najlepiej.
 • Jeśli nie pisaliśmy jeszcze CV, zostaniemy zapytani, czy studiujemy.

W zależności od tego, jakie warianty wybierzemy, zostanie wybrany układ CV. Już na starcie możemy wybrać szablon i jeden z motywów kolorystycznych.

Wybór szablonu i motywu kolorystycznego
Wybór szablonu i motywu kolorystycznego

Następnie, jeśli posiadamy CV w PDF, napisane wcześniej, możemy je wgrać. Informacje tam zawarte powinny zczytać się automatycznie, dzięki czemu nie jest potrzebne wpisywanie wszystkiego od podstaw.

W jaki sposób chcesz stworzyć swoje CV
W jaki sposób chcesz stworzyć swoje CV

W kolejnym kroku włącza się generator online. Przyjmuje formę prostego kreatora.

Musimy  kilku krokach uzupełnić niezbędne dane w kolejnych sekcjach:

 • Nagłówek
 • Doświadczenie
 • Wykształcenie
 • Umiejętności
 • Języki obce
 • Podsumowanie

Po uzupełnieniu pierwszej sekcji zostajemy poproszeni o zalogowanie lub założenie konta. Na szczęście można wykorzystać szybkie logowanie Facebookiem lub przez Google. Krok można pominąć, jednak kreator CV bez logowania nie zadziała. Musimy zalogować się przed pobraniem dokumentu PDF.

Po przejściu do każdego kolejnego kroku otrzymujemy informację, co będziemy robić w kroku kolejnym, oraz podgląd aktualnego CV:

Intro kolejnej sekcji
Intro kolejnej sekcji

Po przejściu dalej podajemy konkretne informacje. Np. jakiś element doświadczenia zawodowego. Po przejściu dalej kreator podpowiada nam kolejne treści (np. opis wykonywanych kompetencji na danym stanowisku), które możemy dodać.

Doświadczenie zawodowe - autosugestie
Doświadczenie zawodowe – autosugestie

W sekcji języka obcego mamy do wyboru języki z listy i “suwak” do wizualizacji poziomu zaawansowania 

Stopień zaawansowania w językach obcych
Stopień zaawansowania w językach obcych

W sekcji podsumowania mamy sprofilowane podsumowania zawodowe zgodne z podanym wcześniej zawodem / stanowiskiem pracy. Możemy wybrać jedno lub kilka z nich i uzupełnić je własnymi informacjami.

Podsumowanie zawodowe

Na koniec możemy dodać do swojego CV sekcje, których wcześniej w kreatorze nie było:

 • Osiągnięcia
 • Działalność i wyróżnienia
 • Dodatkowe informacje
 • Certyfikaty
 • Zainteresowania
 • Klauzula CV

lub dodać sekcję niestandardową.

Inne sekcje w CV
Inne sekcje w CV

Po wypełnieniu wszystkich danych wyświetla się podgląd dokumentu, wraz z dodatkowymi opcjami. Możemy tutaj szybko wyedytować treść każdej z sekcji oraz zmienić ich kolejność, zmienić szablon lub motyw kolorystyczny.

Jeśli jesteśmy zadowoleni z wyglądu dokumentu, możemy przejść do ekranu pobierania. Aplikacja poprosi o zalogowanie lub założenie konta, jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy. 

Szablony CV

Kreator CV LiveCareer oferuje do wyboru 21 szablonów i dodatkowo 25 motywów kolorystycznych. Daje to łącznie 525 kombinacji. Szablony są bardzo zróżnicowane, od prostych po bardziej designerskie. Wspólną cechą jest to, że są dopracowane i zbilansowane. Szablony CV to duży atut tego generatora CV online.

Generator listu motywacyjnego

W ramach subskrypcji LiveCareer oferuje również generator listu motywacyjnego. Jest to bardzo pomocne narzędzie, które pozwala stworzyć list motywacyjny przy minimalnym wysiłku. Wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań takich jak:

 • stanowisko, na które chcesz aplikować
 • firma, do jakiej chcesz aplikować
 • Twoje największe atuty (wybór z listy)
 • Twój styl pracy (wybór z listy)

i kreator sam wygeneruje list motywacyjny, który wystarczy tylko lekko poprawić.

Możliwości dostosowania wyglądu dokumentu

W generatorze LiveCareer oprócz szablonów i kolorów możemy:

 • zmienić czcionkę (do wyboru 5 różnych krojów)
 • ustawić rozmiar czcionki i nagłówka
 • ustawić odstępy między wierszami, akapitami i sekcjami
 • ustawić marginesy, wcięcia i interlinię

CV na smartfonie / tablecie

LiveCareer oferuje generator działający na smartfonie i tablecie. Interfejs automatycznie dostosowuje się do urządzenia mobilnego. Niestety na telefonie komórkowym wystąpił mały problem z rozmieszczeniem przycisków. Trzeba przewijać ekran w poziomie, aby zobaczyć część przycisków.

Kreator CV po angielsku

Narzędzie LiveCareer nie zawiera w sobie kreatora CV po angielsku, ani w żadnym innym obcym języku.

Cena korzystania z generatora

LiveCareer niestety nie jest generatorem CV za darmo. Aby z niego korzystać, potrzebna jest aktywna subskrypcja. Do wyboru są 2 plany:

 • Dostęp 14-dniowy za 9,95 zł
 • Dostęp roczny za 359,40  zł

Płatność możliwa jest wyłącznie za pośrednictwem karty płatniczej. Subskrypcja po wygaśnięciu odnowi się automatycznie i automatycznie pobrane zostaną pieniądze z naszej karty, trzeba jednak pamiętać, że plan 14-dniowy przerodzi się w automatycznie odnawialny plan miesięczny w cenie 75 zł / miesiąc.

Pakiety i ceny
Pakiety i ceny

Podsumowanie

Generator LiveCareer jest jednym z najlepszych narzędzi do tworzenia CV online. Przyjmuje wygodną i prostą w obsłudzę formę kreatora, który prowadzi użytkownika przez cały proces. Jednocześnie opcje dostosowania dokumentu są bardzo duże. Wynikiem działania kreatora są ładne i nowoczesne dokumenty CV.

Wady generatorów CV

 • Prostota i wymuszona forma generatora w pewnych sytuacjach może być wadą. Osoba korzystająca z narzędzia ma bardzo ograniczone pole do tworzenia pewnych własnych, niestandardowych treści.
 • Brak możliwości ingerencji w przygotowany przez generator szablon (szatę graficzną) CV może być dla niektórych sporą wadą. Użytkownik zwykle nie ma możliwości zmiany np. koloru czcionki, jej rozmiaru czy rozmieszczenia pewnych elementów. Nie zawsze zastosowany przez twórców narzędzia szablon musi odpowiadać użytkownikowi.
 • Ograniczona ilość szablonów graficznych. W niektórych generatorach dostępne są tylko podstawowe motywy graficzne (zwykła czarna czcionka Times New Roman na białym tle, bez żadnych grafik, symboli i wyróżnień), za dodatkowe natomiast często trzeba zapłacić.
 • Może się okazać, że pieczołowicie przygotowujemy swoje CV w generatorze, a po jakimś czasie zostanie on zamknięty. Właściciel postanowił zamknąć przedsięwzięcie. I co wtedy? Zostaniemy z wygenerowanym PDFem, bez dalszej możliwości edycji.

Zalety generatorów CV

 • Dokumenty stworzone przy jego udziale mają atrakcyjną formę graficzną. Często, aby osiągnąć tego typu efekty, musielibyśmy napracować się w Wordzie lub innej aplikacji biurowej wiele godzin. Wprowadzone przez nas treści są elegancko sformatowane, zwiększając jednocześnie czytelność. Większość z nas nie potrafiłoby opracować CV tak, jak zrobił to za nas kreator. Nie każdy ma zmysł i gust graficzny.
 • Dostępne na rynku generatory Curriculum Vitae potrafią wyeksportować dokument do formatu PDF. Ma to niepowtarzalną zaletę. CV zarówno na komputerze pracodawcy, jak i po wydrukowaniu będzie wyglądać tak samo. Nie ma mowy o rozsypanych tabelach, nieprawidłowych wypunktowaniach i dziwnych czcionkach.
 • Kreatory mają zwykle określoną formę. Polega to na tym, że użytkownik otrzymuje gotowy formularz, pola do wypełnienia i według nich wprowadza treść. Jest to zatem rozwiązanie z jednej strony bardzo proste w obsłudze, z drugiej wymuszające poprawność wpisanych danych. tak zwana walidacja powoduje, że wpisane formaty mają taką postać, jak powinny.
 • Posługując się generatorem CV, mamy pewność, że końcowy efekt będzie zgodny z przyjętymi standardami. Specjaliści, którzy tworzyli dane narzędzie wiedzą dokładnie, jak powinna wyglądać aplikacja o pracę. Zwalnia to użytkowników od szukania informacji, przypominania sobie i przejmowania się kwestiami formalnymi.