Generator CV

Unikalne i niepowtarzalne CV jest zwykle pierwszym i jednocześnie bardzo ważnym krokiem do sukcesu. Często jednak – z różnych przyczyn – mamy problem ze stworzeniem tego rodzaju dokumentu. Niektórzy z nas nie mają czasu, a innym nie pozwala na to brak dostatecznych umiejętności obsługi aplikacji biurowych. Właśnie dla takich osób powstaje darmowy generator CV, który znacząco ułatwi i przyspieszy tworzenie dokumentów aplikacyjnych.

Najlepszy kreator / generator CV

Obecnie generator jest na etapie testów i poprawek i nie jest jeszcze w pełni przygotowany do wykorzystania przez szersze grono użytkowników. Jeśli chcesz być poinformowany o ukończeniu prac nad kreatorem zapisz się do naszego newslettera. W międzyczasie zachęcamy do skorzystania z innego narzędzia dostępnego w sieci.

Proponujemy Ci najlepszy według ekipy CVninja, dostępny obecnie na rynku generator CV – CRAFT CV. Dzięki niemu przygotujesz naprawdę bardzo atrakcyjne CV bez konieczności posiadania jakichkolwiek umiejętności komputerowych. Do wygenerowania własnego CV wystarczy tylko zarejestrować się i wypełnić formularz. Możesz wybierać między kilkoma dostępnymi szablonami graficznymi, a jeśli to Ci nie wystarcza masz możliwość ustawienia własnych kompozycji – zestawień kolorystycznych. CRAFT CV jako jedyny godny uwagi generator CV dostępny online daje ci możliwość utworzenia CV po angielsku, co więcej możesz wybierać między brytyjskim i amerykańskim układem dokumentu. Oczywiście język polski także jest dostępny.

Zalety generatorów CV

Posiadający odpowiednie funkcje generator CV ma wiele zalet

  • Dokumenty stworzone przy jego udziale mają atrakcyjną formę graficzną. Często aby osiągnąć tego typu efekty musielibyśmy napracować się w Wordzie lub innej aplikacji biurowej wiele godzin. Wprowadzone przez nas treści są elegancko sformatowane zwiększając jednocześnie czytelność. Większość z nas nie potrafiłoby opracować CV tak jak zrobił to za nas kreator. Nie każdy ma zmysł i gust graficzny.
  • Dostępne na rynku generatory Curriculum Vitae potrafią wyeksportować dokument do formatu PDF. Ma to niepowtarzalną zaletę – CV zarówno na komputerze pracodawcy jak i po wydrukowaniu będzie wyglądać tak samo. Nie ma mowy o rozsypanych tabelkach, nieprawidłowych wypunktowaniach i dziwnych czcionkach.
  • Kreatory mają zwykle określoną formę. Polega to na tym, że użytkownik otrzymuje gotowy formularz – pola do wypełnienia i według nich wprowadza treśc. Jest to zatem rozwiązanie z jednej strony bardzo prost w obsłudze z drugiej wymuszające poprawność wpisanych danych. tak zwana walidacja powoduje, że wpisane formaty mają taką postać jak powinny.
  • Posługując się generatorem CV mamy pewność, że końcowy efekt będzie zgodny z przyjętymi standardami. Specjaliści, którzy tworzyli dane narzędzie wiedzą dokładnie jak powinna wyglądać aplikacja o pracę. Zwalnia to użytkowników od szukania informacji, przypominania sobie i przejmowania się kwestiami formalnymi.

Wady generatorów CV

Są również pewne minusy stosowania kreatorów. Mam nadzieję, że nie dotyczą Ciebie:

  • Prostota i wymuszona forma generatora w pewnych sytuacjach może być wadą. Osoba korzystająca z narzędzia ma bardzo ograniczone pole do tworzenia pewnych własnych, niestandardowych treści.
  • Brak możliwości ingerencji w przygotowany przez generator szablon (szatę graficzną) CV może być dla niektórych sporą wadą. Użytkownik zwykle nie ma możliwości zmiany np. koloru czcionki, jej rozmiaru czy rozmieszczenia pewnych elementów. Nie zawsze zastosowany przez twórców narzędzia szablon musi odpowiadać użytkownikowi.
  • Ograniczna ilość szablonów graficznych. W niektorych generatorach dostępne są tylko podstawowe motywy graficzne (zwykła czarna czcionka Times New Roman na białym tle, bez żadnych grafik, sybmoli i wyróżnień), za dodatkowe natomiast często trzeba zapłacić.
  • Może się okazać, że pieczołowicie przygotujemy swoje CV w generatorze, a po jakimś czasie zostanie on zamknięty. Właściciel postanowi zamknąć przedsięwzięcie. I co wtedy? Zostaniemy z wygenerowanym PDFem, bez dalszej możliwości edycji.