Gotowy wzór CV sprzedawcy w sklepie odzieżowym - przykład do pobrania

Sprzedawca sklepie odziezowym

Sprzedawca w sklepie odzieżowym oprócz znajomości aktualnych trendów w modzie powinien charakteryzować się otwartością i łatwością nawiązywania kontaktów. Najważniejszym zadaniem sprzedawcy w sklepie z ubraniami jest oczywiście sprzedaż oraz doradztwo. Praca na tym stanowisku wiąże się często z innymi obowiązkami, takimi jak inwentaryzacja, obsługa magazynu, porządkowanie sklepu i obsługa reklamacji.

Poniższy wzór CV sprzedawcy w sklepie odzieżowym stanowi dobrą podstawę na której możesz się wzorować. Zamieszczamy także zakres obowiązków sprzedawcy oraz mile widziane kompetencje.

Dla sprzedawcy w sklepie odzieżowym dostępny jest

Wzór CV

Wzór listu motywacyjnego

Curriculum Vitae

Dane osobowe

Imię i nazwisko

Data urodzenia

Adres

Telefon

E-mail

Wykształcenie

01.10.2011 – obecnie

Uniwersytet Rzeszowski, studia licencjackie: Marketing i zarządzanie

01.09.2007 – 23.06.2011

II Liceum Ogólnokształcące im. płk. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie

Doświadczenie zawodowe

05.2012 – obecnie

Salon Odzieżowy w Rzeszowie, Firma LBB Polska Sp. z o.o. – sprzedawca
Obsługa klienta

 • Realizacja indywidualnych planów sprzedażowych
 • Wykładanie i eksponowanie towarów na terenie sklepu oraz na wystawie
 • Inwentaryzacja
 • Przyjmowanie towaru
 • Obsługa kasy fiskalnej
 • Sprzątanie
 • Wykonywanie zestawień sprzedaży
 • Szkolenie nowych pracowników
06.2011 – 02.2012

Hipermarket TESCO – pracownik sklepu

 • Obsługa kasy fiskalnej i wagi
 • Sprzątanie
 • Inwentaryzacja

Kursy i szkolenia

20.04.2009

Akademia handlowca – kurs Pepsiko Polska

01.09.2008

Kurs autoprezentacji i wystąpień publicznych

Dodatkowe umiejętności

 • Język angielski – poziom B1
 • Obsługa MS Office – poziom dobry
 • Obsługa programu Subiekt GT – poziom bardzo dobry
 • Prawo jazdy kategorii B.

Zainteresowania

 • Moda, aktualne trendy
 • Pływanie
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
W naszej bazie oprócz wzoru CV dla sprzedawcy w sklepie odzieżowym dostępny jest także przykładowy wzór listu motywacyjnego.Wzór listu motywacyjnego sprzedawcy w sklepie odzieżowym

Przed napisaniem CV do sklepu odzieżowego zapoznaj się z listą wymaganych cech i umiejętności na tym stanowisku. Zastanawiając się jak napisać CV sprzedawcy w sklepie odzieżowym analiza wymaganych kompetencji i umiejętności, zakresu obowiązków w zestawieniu z posiadanymi umiejętnościami oraz doświadczeniem może być kluczowa. Mamy nadzieję, że zamieszczony wzór CV do sklepu odzieżowego ułatwi Ci zadanie.

Kompetencje i umiejętności sprzedawcy w sklepie odzieżowym

Jakie umiejętności jako sprzedawca powinieneś posiadać? Poniżej krótka lista, którą możesz wykorzystać przy pisaniu CV sprzedawcy:

 • Wygląd i kultura osobista - kontakty interpersonalne wymagają schludnego wyglądu i nienagannych manier i znakomitej prezencji. W przypadku tego typu stanowiska warto dodać zdjęcie do CV.
 • Umiejętności sprzedażowe - główne zadanie osoby zatrudnionej na tym stanowisku to sprzedaż
 • Cierpliwość do klientów z którymi trzeba spędzić nieco więcej czasu. Sprzedawca powinien być także odporny psychicznie na bardzo wymagających klientów.
 • Umiejętność budowania relacji - niezbędna dla sukcesu samego procesu sprzedaży jak i dla kreowania pozytywnego wizerunku marki
 • Umiejętność organizacji czasu - Często do obowiązków sprzedawcy w sklepie odzieżowym należą także inne rzeczy - porządkowanie i prasowanie towaru, inwentaryzacja, raportowanie. Na wszystko należy znaleźć czas

Obowiązki sprzedawcy w sklepie odzieżowym

Zakres obowiązków sprzedawcy w sklepie odzieżowym, mogą się różnić w zależności od rodzaju sklepu jakiego dotyczy praca. Poziom obsługi klienta w eleganckim sklepie odzieżowym różni się od poziomu w budżetowej sieciówce. Poniżej uniwersalna lista obowiązków sprzedawcy w sklepie odzieżowym. 

 • Aktywne sprzedawanie i doradzanie klientom
 • Obsługa kasy fiskalnej i przygotowanie raportów
 • Obsługa zwrotów i reklamacji
 • Układanie towaru, tworzenie ekspozycji w tym prasowanie
 • Sprzątanie po klientach / zbieranie ubrań pozostawionych w przymierzalni
 • Pakowanie produktów po sprzedaży
 • Inwentaryzacja
 • Metkowanie produktów

W praktyce podział pracy między pracownikami w sklepach odzieżowych jest dość podobny, a mianowicie … w zasadzie go nie ma. Wysyłając CV do sklepu odzieżowego miej na uwadzę, że mogą na Ciebie spaść wszystkie obowiązki sprzedawcy. Wyjątkiem jest stanowisko kierownika, który przejmuje obowiązki managerskie, zostawiając czarną robotę innym.

CV do sklepu odzieżowego bez doświadczenia

Jak na każdym stanowisku wymagającym kontaktu z klientem, doświadczenie u sprzedawcy w sklepie odzieżowym jest mile widziane, jednak często nie jest wymagane. Jeśli szukasz pracy w sklepie odzieżowym bez doświadczenia warto zacząć od sklepów z nieco niższej półki. Popularne sieciówki w galeriach handlowych dla klientów masowych są dobrym początkiem na zdobycie doświadczenia. Sklepy tego typu mają bardzo często styczność z pracownikami ze szczątkowym doświadczeniem.

Bardziej wymagające są sklepy z odzieżą ekskluzywną oraz na przykład sklepy z garniturami. Wysyłając CV do takiego sklepu odzieżowego bez doświadczenia, możesz mieć problem z otrzymaniem zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną.

W przypadku rekrutacji do sklepu odzieżowego najbardziej pożądanym doświadczeniem jest praca z klientem oraz praca w handlu. Jeśli nie możesz pochwalić się w CV doświadczeniem na stanowisku sprzedawcy, podaj jakąkolwiek pracę jaką wykonywałeś. Jeśli nie możesz pochwalić się żadnym zatrudnieniem przygotuj CV bez doświadczenia z naszego poradnika. Skup się na innych sekcjach - edukacji, umiejętnościach, cechach charakteru, a nawet zainteresowaniach.

Jakie zainteresowania wpisać w CV sprzedawcy

Zainteresowania w CV nie są kluczowym elementem, ale nie można powiedzieć, że nie mają żadnego znaczenia. Na pewno warto je umieścić, jeśli nie możesz się pochwalić doświadczeniem i Twoje CV wygląda pusto.

Jak w każdym przypadku dobrze będzie, jeśli zainteresowania w CV sprzedawcy w sklepie odzieżowym będą w jakiś sposób pasować do stanowiska pracy. Jeśli Twoim hobby jest moda i śledzenia najnowszych trendów nie zapomnij o tym napisać. Pamiętaj, żeby nie pisać zbyt ogólnych zainteresowań oraz nie kłamać, bo może to zostać zweryfikowane na rozmowie kwalifikacyjnej.

Mamy nadzieję, że wzór CV sprzedawcy w sklepie odzieżowym pomoże Ci przy formułowaniu własnego curriculum vitae. Napisz w komentarzu co Ty napisałeś/aś w swoim CV sprzedawcy.

8 komentarze do “Wzór CV sprzedawcy w sklepie odzieżowym
 1. Można powiedzieć, że praca idealna dla kobiet lubujących kompletowanie własnej odzieży. Da się zauważyć, że najlepsze sprzedawczynie to te, które interesują się modą i potrafią z wyczuciem doradzić klientom, co bardziej im pasuje, a nie wciskać towar tylko po to, by został kupiony. Im lepsza obsługa, tym większe szanse na pozyskanie stałych bywalców butiku.

 2. Niby fach nie jest bardzo skomplikowany, a jednak ułożenie CV pod jego kątem – to mimowolnie musiałabym się podpierać wzorem. Niestety, ale nie potrafię przelać na papier koniecznych informacji, które trzeba dobrać tak, żeby rekruterzy je zauważyli. Dlatego bez ściągawki byłabym skazana na porażkę. W szkole miałam tak samo – bez opracowań z polskiego ani rusz 😛

 3. Sklep odzieżowy to nie spożywczak na osiedlu. Tu trzeba posiadać trochę wiedzy o tym, co się podaje klientowi, a i samym sobą reprezentować jakieś trendy. Wystarczy wejść do takiego sklepu w galerii – sprzedawcy są młodzi, charakterycznie wystylizowani, przykuwają uwagę innych. O to chodzi, aby personel odzwierciedlał daną markę.

 4. Praca bardzo dobra dla studentów – może nie ma zbyt wiele wspólnego z kierunkiem studiów, ale daje możliwość przekonania się, co znaczy wykonywanie obowiązków w zamian za wynagrodzenie. Wiele młodych osób zostawia CV w sklepach odzieżowych, nie tylko dziewczęta ale i chłopacy. Nie jest to już zawód kojarzący się wyłącznie z kobiecym wizerunkiem. Co prawda, jak jest dużo klientów, to i więcej energii traci się na ich obsłudze i zadaniach na magazynie.

 5. Oj tak, sprzedawca nie spędza całego dnia za kasą. Jeżeli nikt nie podchodzi do niej z wybranym towarem, to na pracownika czekają inne obowiązki. Cały czas jest coś do zrobienia, więc stanie w jednym miejscu kilka godzin odpada. Ja aplikowałam na to stanowisko w mniejszym sklepie odzieżowym. CV zaniosłam osobiście, po kilku dniach dostałam telefon od właścicielki interesu i stawiłam się na szkolenie. Na pewno nie żałuję swojej decyzji i nie planuję w najbliższym czasie zmieniać pracy na inną.

 6. Dzięki za to, że udało się zamieścić zakres obowiązków sprzedawcy w sklepie. Szukam właśnie pracy jako sprzedawca – w sumie obojętnie mi czy będzie to sklep odzieżowy, spożywczy czy jakikolwiek inny (no może za wyjątkiem marketu z elektroniką :)) Nie mam za bardzo pojęcia jak napisać cv bez doświadczenia jako sprzedawca. Raz miałam tylko coś w rodzaju praktyk dodatkowych jako kasjerka – ekspedientka.
  WIem że praca w sklepie nie jest łatwa, obowiązków jest sporo i wymagania też są wysokie, ale mam nadzieję dostać się chociaż na rozmowę kwalifikacyjną 🙂

 7. Genialny wpis. Według mnie CV sprzedawcy i handlowca to zupełnie dwie różne sprawy.
  Handlowiec powinien być komunikatywny i otwarty na relacje z ludźmi. Praca sprzedwacy nie jest aż tak wymagająca jak handlowca co wiele osób myli.

 8. Ja w zainteresowaniach do CV podałam projektowanie ubrań, bo faktycznie działałam trochę w tym kierunku i jestem na bieżąco z trendami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *