Gotowy wzór CV sprzedawcy w sklepie odzieżowym - przykład do pobrania

Sprzedawca sklepie odziezowym

Sprzedawca w sklepie odzieżowym oprócz znajomości aktualnych trendów w modzie powinien charakteryzować się otwartością i łatwością nawiązywania kontaktów. Najważniejszym zadaniem sprzedawcy w sklepie z ubraniami jest oczywiście sprzedaż oraz doradztwo. Praca na tym stanowisku wiąże się często z innymi obowiązkami, takimi jak inwentaryzacja, obsługa magazynu, porządkowanie sklepu i obsługa reklamacji.

Poniższy wzór CV sprzedawcy w sklepie odzieżowym stanowi dobrą podstawę na której możesz się wzorować. Zamieszczamy także zakres obowiązków sprzedawcy oraz mile widziane kompetencje.

Dla sprzedawcy w sklepie odzieżowym dostępny jest

Wzór CV

Wzór listu motywacyjnego

Curriculum Vitae

Dane osobowe

Imię i nazwisko

Data urodzenia

Adres

Telefon

E-mail

Wykształcenie

01.10.2011 – obecnie

Uniwersytet Rzeszowski, studia licencjackie: Marketing i zarządzanie

01.09.2007 – 23.06.2011

II Liceum Ogólnokształcące im. płk. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie

Doświadczenie zawodowe

05.2012 – obecnie

Salon Odzieżowy w Rzeszowie, Firma LBB Polska Sp. z o.o. – sprzedawca
Obsługa klienta

 • Realizacja indywidualnych planów sprzedażowych
 • Wykładanie i eksponowanie towarów na terenie sklepu oraz na wystawie
 • Inwentaryzacja
 • Przyjmowanie towaru
 • Obsługa kasy fiskalnej
 • Sprzątanie
 • Wykonywanie zestawień sprzedaży
 • Szkolenie nowych pracowników
06.2011 – 02.2012

Hipermarket TESCO – pracownik sklepu

 • Obsługa kasy fiskalnej i wagi
 • Sprzątanie
 • Inwentaryzacja

Kursy i szkolenia

20.04.2009

Akademia handlowca – kurs Pepsiko Polska

01.09.2008

Kurs autoprezentacji i wystąpień publicznych

Dodatkowe umiejętności

 • Język angielski – poziom B1
 • Obsługa MS Office – poziom dobry
 • Obsługa programu Subiekt GT – poziom bardzo dobry
 • Prawo jazdy kategorii B.

Zainteresowania

 • Moda, aktualne trendy
 • Pływanie
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
W naszej bazie oprócz wzoru CV dla sprzedawcy w sklepie odzieżowym dostępny jest także przykładowy wzór listu motywacyjnego.Wzór listu motywacyjnego sprzedawcy w sklepie odzieżowym

Cechy, kompetencje i umiejętności wymagane u sprzedawcy w sklepie odzieżowym i nie tylko:

Jeśli nie wiesz jak napisać CV sprzedawcy-kasjera w sklepie z ubraniami (chociaż większość asuje także dla handlowców w inych branżach) zapoznaj się z pożądanymi na tym stanowisku cechami charakteru i wymaganymi umiejętnościami - być może to + zamieszczony wzór CV ułatwi Ci zadanie:

 • Wygląd i kultura osobista - kontanty interpersonalne wymagają schludnego wyglądu i nienagannych manier i znakomitej prezencji.
 • Umiejętnoci sprzedażowe - główne zadanie osoby zatrudnionej na tym stanowisku to sprzedaż
 • Cierpliwość do klientów z którymi trzeba spędzić nieco więcej czasu. Sprzedawca powinien być także odporny psychicznie na bardzo wymagających klientów.
 • Umiejętnoć budowania relacji - niezbędna dla sukcesu samegoporcesu sprzedaży jak i dla kreowania pozytywnego wizerunku marki
 • Umiejętność organizacji czasu - Często do obowiązków sprzedawcy w sklepie odzieżowym należą także inne rzeczy - porządkowanie i prasowanie towaru, inwentaryzacja, raportowanie. Na wszystko należy znaleźć czas

Zakres obowiązków sprzedawcy w sklepie odzieżowym

 • Aktywne sprzedawanie i doradzanie
 • Obsługa kasy fiskalnej i przygotowanie raportów
 • Odsługa zwrotów i reklamacji
 • Układanie towaru, ekspozycji
 • Inwentaryzacja

Mamy nadzieję, że wzór CV sprzedawcy w sklepie odzieżowym pomoże Ci przy formułowaniu własnego curriculum vitae.

7 komentarze do “Wzór CV sprzedawcy w sklepie odzieżowym
 1. Można powiedzieć, że praca idealna dla kobiet lubujących kompletowanie własnej odzieży. Da się zauważyć, że najlepsze sprzedawczynie to te, które interesują się modą i potrafią z wyczuciem doradzić klientom, co bardziej im pasuje, a nie wciskać towar tylko po to, by został kupiony. Im lepsza obsługa, tym większe szanse na pozyskanie stałych bywalców butiku.

 2. Niby fach nie jest bardzo skomplikowany, a jednak ułożenie CV pod jego kątem – to mimowolnie musiałabym się podpierać wzorem. Niestety, ale nie potrafię przelać na papier koniecznych informacji, które trzeba dobrać tak, żeby rekruterzy je zauważyli. Dlatego bez ściągawki byłabym skazana na porażkę. W szkole miałam tak samo – bez opracowań z polskiego ani rusz 😛

 3. Sklep odzieżowy to nie spożywczak na osiedlu. Tu trzeba posiadać trochę wiedzy o tym, co się podaje klientowi, a i samym sobą reprezentować jakieś trendy. Wystarczy wejść do takiego sklepu w galerii – sprzedawcy są młodzi, charakterycznie wystylizowani, przykuwają uwagę innych. O to chodzi, aby personel odzwierciedlał daną markę.

 4. Praca bardzo dobra dla studentów – może nie ma zbyt wiele wspólnego z kierunkiem studiów, ale daje możliwość przekonania się, co znaczy wykonywanie obowiązków w zamian za wynagrodzenie. Wiele młodych osób zostawia CV w sklepach odzieżowych, nie tylko dziewczęta ale i chłopacy. Nie jest to już zawód kojarzący się wyłącznie z kobiecym wizerunkiem. Co prawda, jak jest dużo klientów, to i więcej energii traci się na ich obsłudze i zadaniach na magazynie.

 5. Oj tak, sprzedawca nie spędza całego dnia za kasą. Jeżeli nikt nie podchodzi do niej z wybranym towarem, to na pracownika czekają inne obowiązki. Cały czas jest coś do zrobienia, więc stanie w jednym miejscu kilka godzin odpada. Ja aplikowałam na to stanowisko w mniejszym sklepie odzieżowym. CV zaniosłam osobiście, po kilku dniach dostałam telefon od właścicielki interesu i stawiłam się na szkolenie. Na pewno nie żałuję swojej decyzji i nie planuję w najbliższym czasie zmieniać pracy na inną.

 6. Dzięki za to, że udało się zamieścić zakres obowiązków sprzedawcy w sklepie. Szukam właśnie pracy jako sprzedawca – w sumie obojętnie mi czy będzie to sklep odzieżowy, spożywczy czy jakikolwiek inny (no może za wyjątkiem marketu z elektroniką :)) Nie mam za bardzo pojęcia jak napisać cv bez doświadczenia jako sprzedawca. Raz miałam tylko coś w rodzaju praktyk dodatkowych jako kasjerka – ekspedientka.
  WIem że praca w sklepie nie jest łatwa, obowiązków jest sporo i wymagania też są wysokie, ale mam nadzieję dostać się chociaż na rozmowę kwalifikacyjną 🙂

 7. Genialny wpis. Według mnie CV sprzedawcy i handlowca to zupełnie dwie różne sprawy.
  Handlowiec powinien być komunikatywny i otwarty na relacje z ludźmi. Praca sprzedwacy nie jest aż tak wymagająca jak handlowca co wiele osób myli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.