Artykuły

Klauzula do CV po angielsku

Klauzula o ochronie danych osobowych jest obowiązkowym elementem w curriculum vitae przygotowywanych w języku polskim. Czy w przypadku CV po angielsku jest tak samo? W poniższym artykule odpowiadamy na pytanie, jak powinna brzmieć klauzula do CV po angielsku zgodna z GDPR/RODO na rok 2022.

Komentarzy: 9
14 lipca 2022

Od ilu lat można pracować

Nie każdy wie, że 1 września 2018 roku wprowadzona została zmiana, dzięki której młodzież jest w stanie podjąć pracę nieco wcześniej niż przedtem. Granica wieku została bowiem obniżona o cały jeden rok. O czym warto wiedzieć i od ilu lat można pracować w Polsce? Jakie warunki należy spełnić?

Komentarzy: 0
27 czerwca 2022

Jak napisać list motywacyjny

Poprawnie napisany list motywacyjny może dać Ci przewagę nad innymi kandydatami i wyróżnić Twoją osobę spośród innych kandydatów. Jak napisać list motywacyjny, czym jest, jakie pełni funkcje, co zrobić, aby skonstruować go poprawnie, kiedy go pisać, jaką powinien mieć formę, jak sformatować tekst i jakich błędów unikać – na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Komentarzy: 2
14 lipca 2022

Zdjęcie do CV w 2022

Przeglądając dostępne w internecie wzory CV, gotowe szablony i przykładowe życiorysy widzimy, że bardzo częstym elementem dokumentu jest zdjęcie kandydata. Czy w roku 2022 w zdjęcie w CV jest wymagane? Kiedy kategorycznie nie powinno się dodawać fotografii do CV? Jak powinno wyglądać zdjęcie w CV? Jakie zdjęcie do CV będzie najlepsze? Czy zdjęcie do życiorysu można zrobić samemu? Jaki powinien być wymiar zdjęcia w CV? Na te i inne pytania odpowiemy w poniższym artykule.

Komentarzy: 0
02 czerwca 2022

Zainteresowania w CV

Pracodawcy za najważniejsze w CV potencjalnych pracowników uważają sekcje wykształcenia, doświadczenia zawodowego oraz dodatkowych umiejętności, bowiem to one wskazują na przydatność kandydata, jego kwalifikacje i to jakim będzie pracownikiem. Czy to oznacza że powinieneś pominąć z pozoru nieistotną sekcję zainteresowań? Absolutnie nie – ona też jest bardzo ważna i może przesądzić czy Twoja kandydatura przejdzie do dalszego etapu rekrutacji.

Komentarzy: 12
15 maja 2022

Jak napisać CV po angielsku

Na rynku pracy coraz częściej pojawia się prośba o CV zarówno w polskiej, jak i angielskiej wersji językowej. Dobrze przygotowane CV po angielsku przyda się każdemu, kto wiąże swoją przyszłość za granicą, w krajach anglosaskich. Czytelny i prawidłowo napisane Curriculum Vitae to podstawa, aby z sukcesem przejść rekrutację w Irlandii czy Wielkiej Brytanii.

Komentarzy: 15
27 czerwca 2022

Klauzula do CV

Tak zwana klauzula o ochronie danych osobowych jest krótką formułą tekstową, bez której Twoje CV zostanie automatycznie odrzucone przez rekrutera. Udzielona w CV i liście motywacyjnym zgoda na przetwarzanie danych osobowych powoduje, że firma, do której aplikujesz, ma możliwość skorzystania z Twojego Curriculum Vitae i listu motywacyjnego.

Komentarzy: 20
27 czerwca 2022

Ile stron powinno mieć CV? Optymalna długość życiorysu

Bez względu na to, czy właśnie tworzysz swoje pierwsze CV, czy może masz za sobą bogatą karierę zawodową i zmieniałeś pracę już nie jeden raz, możesz mieć wątpliwości co do optymalnej długości Twojego CV. I słusznie, bowiem nieprawdą jest często powtarzaną zasada, że idealne CV powinno zmieścić się na jednej stronie formatu A4.

Komentarzy: 0
19 maja 2022

W jakim programie napisać CV

Dokumenty typu CV i list motywacyjne nie są zwykle zbyt złożone. Jedna lub dwie strony tekstu, podział na kolumny, odpowiednia kolorystyka, dobrze dobrana typografia, pogrubienia. Teoretycznie prosta konstrukcja nie oznacza, że łatwo je utworzyć. To w jakim programie zdecydujesz się napisać CV, może mieć kluczowe znaczenie dla tego jak duże pracy będziesz musiał włożyć.

Komentarzy: 2
19 maja 2022