Poszukiwanie pracy Praca

Zalety pracy w dużej firmie

Cezary Nowicki Cezary Nowicki
Ostatnia zmiana: 25 maja 2022

Na temat pracy w dużych firmach i korporacjach narosło wiele nie do końca pozytywnych stereotypów. Spowodowały one, że wiele osób, zwłaszcza tych młodych, omija oferty pracy w takich miejscach szerokim łukiem. To duży błąd, bo wbrew panującym w niektórych kręgach przekonaniom, praca w tego typu firmach ma całkiem sporo zalet.

Liczne świadczenia

W odróżnieniu od niewielkich firm, instytucji publicznych czy mikroprzedsiębiorstw korporacje są w stanie zapewnić swoim pracownikom liczne świadczenia. Oprócz obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego, mogą oni liczyć także na dodatkowe benefity z tytułu zatrudnienia. Przykładowo, decydując się na karierę w Bridgestone pracownicy otrzymują pakiet medyczny oraz dofinansowania na start w zawodach sportowych, co pozwala rozwiać pasje i zainteresowania, a jednocześnie przekłada się na poprawę samopoczucia. Co więcej, przysługują im też zniżki na usługi telekomunikacyjne, którymi mogą cieszyć się nie tylko oni, ale również członkowie ich rodzin. W dużych firmach często organizowane są festyny rodzinne, dzięki czemu pracownicy i ich najbliżsi mają szansę zintegrować się.

Szansa na rozwój

W dużej firmie pracownik nie musi się martwić o ścieżkę rozwoju. Coś, co ze względu na niższe dochody, jest bolączką mniejszych przedsiębiorstw, tu działa nienagannie. Korporacje o zasięgu krajowym i międzynarodowym nie oszczędzają na szkoleniu swoich pracowników. Chętnie organizują szkolenia wewnętrzne, a także wysyłają zatrudnionych na szkolenia organizowane na zewnątrz lub w innych placówkach firmy. To dla ich uczestników nie tylko szansa na zdobycie dodatkowych kompetencji, ale również możliwość poznania najnowszych informacji z branży i uzupełnienia sieci znajomości zawodowych o nowe kontakty.

Komfort i bezpieczeństwo

Wielokrotnie obawiałeś się, że firma, w której pracowałeś zbankrutuje? W dużych przedsiębiorstwach współczynnik takiego ryzyka jest zdecydowanie mniejszy, przez co pracownicy mogą czuć się bezpieczniej i bardziej komfortowo. Ponadto, korporacje dbają o swój nienaganny wizerunek, dlatego nie należy spodziewać się problemów z terminowymi płatnościami i niezgodnych z prawem praktyk związanych z przedłużaniem umów czy terminem wypowiedzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *