Gotowy wzór CV kierownika sklepu - przykład do pobrania

Przykładowy wzór CV kierownika sklepu. Należy zauważyć, że wymagania ogłaszane przez pracodawców dla tego zawodu dla różnych typów sklepu, branż oraz wielkości biznesu mogą się od siebie różnić, więc poniższy dokument należy traktowac dość ogólnie. Napewno rzuca się w oczy doświadczenie zarówno na stanowisku pokrewnym jak i na stanowisku niższym - zwykłego sprzedawcy. Zaprezentowana ścieżka kariery daje tutaj obraz człowieka który zaczął od najniższego szczebla i awansował na wyższe - świadczy to o ambicji i determinacji kandydata.
Wzór CV
Wzór listu motywacyjnegoCurriculum Vitae
Dane osobowe
Wykształcenie
Uniwersytet Warszawskiego - Filozofia
XXIV Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida
Doświadczenie zawodowe
Fasola S.A. - Kierownik sklepu. Zakres obowiązków:
- Formułowanie grafików sprzedawców
- Rekrutacja nowych pracowników
- Szkolenie nowych pracowników
- Nadzór nad magazynem
Malma - Sprzedawca detaliczny. Zakres obowiązków:
- Sprzedaż i obsługa kasy
- Wykonywanie podsumowań
Kursy i szkolenia
- Kurs MS Office
- kurs z technik sprzedaży bezpośredniej
- szkolenie z zarządzania zasobami ludzkimi
Dodatkowe umiejętności
- Język angielski na poziomie B2
- Prawo jazdy kategorii B
Zainteresowania
- Motoryzacja
- Piłka nożna
- Podróże
Cechy i kompetencje kierownika sklepu
- Doświadczenie zawodowe - bardzo często wymieniane w ogłoszeniach na to stanowisko jako wymóg bezwzględny.
- Wykształcenie branżowe - Bardzo prazydaje się np szkoła średnia / policealna o profilu handlowym lub studia na kierunku ekonomicznym lub pokrewnym (zarządzanie i marketing itp.)
- Umiejętność samoorganizacji i dyscyplina - Niezbędne przy zarządzaniu przedsiębwzięciem zawierającym towary dużej wartości.
- Umiejętności interpersonalne - przydatne gdy mamy pod sobą wielu podwładnych, w których trzeba wzbudzić swój autorytet oraz umieć skutecznie zmotywować.
- Znajomość branży - często (w przypadku sklepów specjalistycznych) potrzebna jest znajomość towarów oferowanych w sklepie ich charakterystyka i kategoryzacja.
Obowiązki kierownika sklepu
- Monitorowanie prac personelu
- Dobór odpowiedniego asortymentu
- Składanie i przyjmowanie zamówień
- Kontrola magazynu
- Kontrola stanu kasy
Nie wiem, czy da radę zostać kierownikiem sklepu bez przepracowania w nim jakiegoś okresu jako sprzedawca. Wydaje mi się, że wyłaniani są oni z personelu na podstawie wyników w pracy i nabytych w trakcie umiejętności. Stanowisko już odpowiedzialne, nic dziwnego, że czasami puszczają nerwy. Zarządzanie zespołem ludzi to trochę skomplikowana sprawa. niby każdy się pcha na kierownicze stanowisko, ale czy się do tego nadaje… no właśnie.
Na kierowniku ciąży odpowiedzialność za wszystko. Jak coś się nie zgadza, to w pierwszej kolejności razy spadają na niego, dopiero potem szuka się faktycznego winnego. Pewnie gdybym popracowała dłużej w branży handlowej, to szybciej zdecydowałabym się na takie stanowisko. Bez doświadczenia – nie ma opcji, żeby zostać kierownikiem. Widać to, na przykład, po stanowiskach managerskich, gdzie osoby na tej pozycji nie mają pojęcia, na czym polega praca podwładnych, jeśli dostają się do tej branży z zewnątrz.
No to teraz wiem, na czym się skupić, żeby w przyszłości zostać kierownikiem. Ja mam aspiracje zawodowe i zależy mi na przejściu na wyższy szczebel, aby nie spędzić całego życia na wykonywaniu tej samej roboty. Wszędzie trzeba się rozwijać, wtedy praca daje więcej satysfakcji. Mam smykałkę do handlu i lubię w nim pracować, więc stanowisko kierownika nie jest czymś nierealnym dla mnie 😉
Myślałem, że bycie kierownikiem jest bardziej przyjemną sprawą. Nadal uważam, że jednak to lepsze stanowisko od sprzedawcy, dlatego nie zostawiałbym poza zasiegiem dla siebie możliwości awansu albo zatrudnienia w innym sklepie na lepszych warunkach. Wtedy dobre CV to podstawa. Jak jest dobrze napisane i w ciekawym szablonie, wówczas pracodawca popatrzy na kandydata jak na kierownika przystało.
Widuję nawet sporo ogłoszeń w internecie na stanowisko kierownika, więc warto aplikować, jeżeli uważasz się za odpowiednią do tej pracy osobę. Dobry kierownik to wizytówka sklepu, ale i gwarancja jakości pracy dla całej rzeszy ludzi – także klienci odczuwają panującą wówczas atmosferę.