Gotowy wzór CV recepcjonistki - przykład do pobrania
Prezentowany wzór CV recepcjonistki cechuje się bogatym - pomimo stosunkowo młodego wieku kandydatki - doświadczeniem. Część doświadczenia została zdobyta jeszcze w trakcie studiów na kierunku pokrewnym do zawodu na jaki jest składana kandydatura. Jest to bardzo ważne i świadczy o umiejętności pogodzenia pracy i studiów, co jest zadaniem organizacyjnie bardzo trudnym i wymaga od kandydatki dużego samozapracia, determinacji i wytrwałości. Z uwagi na pracę z gośćmi i miłą aparycję podawaną jako jedno z wymagań przy aplikacji na standowisko recepcjonistki warto jest załączyć aktualną fotografię.
Wzór CV
Wzór listu motywacyjnegoCurriculum Vitae
Dane osobowe
Wykształcenie
Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku - na kierunku Hotelarstwo
XIV LO im. Stanisława Staszica w Bydgoszczy
Doświadczenie zawodowe
Hotel Hipondyres - Recepcjonistka . Zakres obowiązków:
- Odbieranie i ewidencja korespondencji
- Rejestrowanie i przyjmowanie gości
- Prowadzenie ewidencji pokoi
Hotel Hermes - Recepcjonistka . Zakres obowiązków:
- Odbieranie i ewidencja korespondencji
- Rejestrowanie i przyjmowanie gości
- Prowadzenie ewidencji pokoi
Praktyki studenckie w Grecji (Pafos) - Recepcjonistka . Zakres obowiązków:
- telefoniczna obsługa klientów
- weryfikacja rejestracji internetowych
Kursy i szkolenia
- kurs „Angielski w hotelarstwie”
- Technika biurowa
Dodatkowe umiejętności
- Język angielski – poziom C1 (potwierdzony certyfikatem)
- Język niemiecki – poziom C1 (potwierdzony certyfikatem)
- Prawo jazdy kategorii B
Zainteresowania
- Podróże
- Pływanie
- Muzyka
Cechy i kompetencje recepcjonistki
- Znajomość angielskiego w przypadku branży turystycznej, na stanowisku, które wymaga kontaktu z klientem / gościem jest zwykle wymagane. Jeśli kandydat zna także inne języki jego notowania rosną.
- Wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne, dobra prezencja i nienaganne maniery - zwykle wymagane w przypadku tego rodzaju stanowisk.
- Gotowość do pracy zmianowej - zatrudnienie na stanowisku recepcjonisty wiąże się często z koniecznością pracy na zmianach nocnych, czyli w godzinach niestandardowych.
- Cierpliwość - bywają zmiany (często nocne) na których niewiele się dzieje recepcjonistka musi wytrzymać czasem nawet kilkugodzinne okresy bezczynności.
- Odpowiedzialność, umiejętność dobrej organizacji pracy.
Obowiązki recepcjonistki
- Szybka i profesjonalna obsługa gości
- Rejestrowanie, wystawianie kart pobytu, meldowanie i pobieranie opłat
- Dokonywanie rezerwacji
- Udzielanie informacji o ofercie
- Prowadzenie ewidencji pokoi, nadzór nad ich utrzymaniem
a gdzie do pobrania? jakiś plik .doc pdf lub inny, sadze , ze pliki bardziej sie ceni…
Miła aparycja staje się dosyć powszechnym wymogiem przy poszukiwaniu nowych pracowników mających ciągły kontakt z ludźmi. Oznacza to dla mnie, że jeśli ktoś wizualnie nie pasuje na stanowisko recepcjonistki lub jakiekolwiek inne, odpadnie na pierwszym etapie rekrutacji. Bądź też przegra z tymi osobami o podobnym doświadczeniu i wykształceniu, ale spełniającymi wymóg zadbanego wyglądu.
Odp. Miła aparycja to przede wszystkim zadbany wygląd, nie musi być klasyfikowany charakterystyką urody, która jest względna w zależności od oceniającego. Wymóg nie jest też uzależniony od wieku. Po prostu rekrutant spogląda na zdjęcie kandydata i ocenia, jakie wrażenie wywołuje na sobie dana osoba.
Wysyłałam CV na stanowisko recepcjonistki i raczej niechętnie się do mnie odzywano z propozycją rozmowy w cztery oczy, ponieważ nie miałam żadnego doświadczenia w tej dziedzinie. Język znam na poziomie komunikatywnym, więc nie miałabym problemów z przyjęciem gości zagranicznych. Podejrzewam, że pojawiły się aplikacje dziewczyn już mających za sobą pracę na recepcji albo tam, gdzie odbywał się kontakt z klientem. Recepcja to nie tylko biuro, ale i obsługa ludzi…
Jak dla mnie, to bardzo fajna praca. Reprezentuje się przed klientami cały hotel, ale ja nie czuję w tym względzie presji. Trochę papierkowej roboty, trochę komunikowania się z ludźmi… Ale to prawda, pierwszego lepszego CV nie wybiorą ze wszystkich nadesłanych. Stanowisko jednak nie jest bardzo powszechne i trzeba się wykazać na kilku płaszczyznach.
Właśnie znajomość języka może być pewnym utrudnieniem. Widziałam ogłoszenie, w którym preferowano jednocześnie angielski i niemiecki. Recepcjonistka w hotelu musi przejść przez trochę większe wymagania niż w innych obiektach. Niemniej, dobrze, że można sobie uzmysłowić, co trzeba podciągnąć u nas do góry, żeby w końcu dostać wymarzoną posadę :).