Pozostałe

Urlop inny niż zwykle – poznaj urok małych miejscowości

Urlop
Cezary Nowicki Cezary Nowicki
Ostatnia zmiana: 03 maja 2022

Podróże w życiu człowieka odgrywają niezwykle ważną rolę. Dzięki nim można zobaczyć miejsca, których na co dzień nie możemy podziwiać. Mamy możliwość spotkać ludzi, których w innych okolicznościach nie mielibyśmy szansy poznać. Jest to niezwykle cenna nauka, która uświadamia społeczeństwu, jak wiele różnic kulturowych istnieje na świecie. Dlatego warto inwestować w możliwość doświadczenia tego na własnej skórze.

By docenić te odrębności warto odejść od utartych ścieżek turystycznych. Dzięki tanim lotom, które w łatwy sposób można znaleźć, istnieje możliwość zobaczenia miejsc, które nie są skupione na zagranicznych gościach, można zobaczyć prawdziwość ich tradycji i podejścia do życia.

Verano azul en la Costa del Sol

Hiszpania jest krajem, który od wielu lat cieszy się ogromną popularnością wśród turystów z całego świata. Łączy w sobie wszystko to, czego oczekuje się od wakacji marzeń, czyli bogatą historię, wysoką temperaturę i wyśmienitą kuchnię. Dodatkowym atutem niewątpliwie jest możliwość natrafienia na tanie loty, które umożliwią przyjemną podróż do tego wyjątkowego państwa. Co ciekawe, loty takie dostępne są także w formie połączeń z wygodnymi i tanimi przesiadkami (tak jak ma to miejsce w przypadku technologii MultiLine w eSky).

Kraj ten odwiedza rocznie blisko 80 milionów urlopowiczów, jednak większość skupia się na dwóch najpopularniejszych kierunkach jakimi są Madryt oraz Barcelona. Zarówno stolica kraju, jak i najpopularniejsze miasto w Katalonii, reprezentują niesamowitą architekturę, która zadowoli każdego sympatyka kultury. Jednak warto również przyjrzeć się innym miejscom, które mogą niejednego zaskoczyć.

Udając się do Andaluzji można podziwiać piękne sady oliwne lub odwiedzić jedno z najstarszych europejskich miast, Malagę. Natomiast w tej samej prowincji można zobaczyć inne miasteczka, które być może całkowicie odmienią hiszpański szlak turystyczny.

Nerja i Frigiliana są miastami, które powinny być pozycją obowiązkową podczas zwiedzania tego regionu. Te dwie miejscowości, które znajdują się na słonecznym wybrzeżu, są kwintesencją nadmorskich kurortów wypoczynkowych. Pomimo swoich niewielkich powierzchni, potrafią zaspokoić wszystkie potrzeby odwiedzających ich gości.

Planując wycieczkę koniecznie trzeba wziąć pod uwagę Cueva de Nerja, która jest skarbnicą malowideł naskalnych oraz innych ważnych archeologicznych odkryć. Ponadto warto wybrać się na wieczorny spacer po uroczych uliczkach tego miasteczka, by móc poczuć niesamowity zapach jaśminu, który jest nieodłącznym elementem krajobrazu. A w drodze do największej wizytówki tej miejscowości, czyli Balcón de Europa, można natknąć się na słynny statek La Dorada, który został wykorzystany w popularnym serialu młodzieżowym Verano Azul.

Kończąc wycieczkę, warto udać się do Frigiliany, by móc uraczyć się wspaniałą kuchnią śródziemnomorską przy regionalnym el vino de Frigiliana.

Do tych miejscowości można dostać się kupując bilety lotnicze do Malagi, co może być delikatnym nieudogodnieniem. Jednak doświadczenia podczas pobytu z pewnością to wynagrodzą, wzbogacając dodatkowo wspomnienia na całe życie.

Mi manca la bella Italia

Kolejnym, nie mniej popularnym kierunkiem na turystycznej mapie, są Włochy. Ich kultura, krajobraz oraz kuchnia, skutecznie zachęcają ludzi do odwiedzin. Warto również wspomnieć, że obecnie działające linie lotnicze przedstawiają niezwykle bogatą ofertę tanich lotów, dzięki którym wielu ludzi może sobie pozwolić na wyprawę po tej malowniczej krainie, nabywając bilety lotnicze w niezwykle korzystnej cenie.

Decydując się na wycieczkę po słonecznej Italii, warto rozpocząć podróż od pięknego regionu Emilia-Romania, w którym znajduje się wyjątkowa miejscowość, Cesena. Jej lokalizacja mieści się w prowincji Forli-Cesena, która znajduje się blisko Morza Adriatyckiego. Miasto uznaje się za skarbnicę historii, ponieważ ma się z nią do czynienia na każdym kroku, zwiedzając charakterystyczne dla epoki romańskiej, uliczki.

Jednym z obiektów wartych zobaczenia jest Rocca Malatestiana. Jest to twierdza wybudowana na przełomie XIII wieku, w której mieści się Muzeum Rolnictwa. Znajduje się tam również restauracja, przygotowana specjalnie dla gości chcących ochłonąć po wrażeniach dostarczonych podczas zwiedzania.

Następnym miejscem, godnym uwagi, jest z pewnością Abbazia del Monte, które znane jest również jako Opactwo Świętej Marii na wzgórzu Spaziano. Budowę monumentu rozpoczęto w okolicach XI wieku. Jego rozbudowa trwała przez kolejne pięćset lat, uzyskując rozmiary, które możemy obecnie podziwiać. Warto zaznaczyć, że w klasztorze znajduje się najbogatsza kolekcja exvoto, w której skład wchodzą tabliczki pamiątkowe mające nawet pięć wieków.

Kończąc swą podróż po Cesenie, warto zatrzymać się na chwilę na Piazza Liberta, gdzie znajduje się słynna Duomo di Cesena, katedra poświęcona patronowi miasta, Janowi Chrzcicielowi. Jest to budowla wykonana w stylu romańsko-gotyckim, która zawiera również wspaniałe rokokowe freski.

W trakcie pobytu warto skosztować lokalnej kuchni. Jednym z przysmaków tego regionu są Piadiny. Wyjątkowe placki pszenne, które można nabyć w przydrożnych budkach. Podawane są one zarówno na słodko, jak i bardziej klasycznie. Farsze można tworzyć według własnego pomysłu, co czyni je wyjątkowym, jedynym w swoim rodzaju daniem.

Ili možda Hrvatska?

Chcąc wybrać się w podróż, warto zastanowić się nad formą spędzania czasu. Można ten okres spędzić relaksując się na plaży, bądź zdecydować się na zwiedzanie okolicznych krajobrazów i architektury. Zdarza się jednak, że plany mogą się zmienić w trakcie pobytu. Dlatego warto wybrać takie miejsce, które zagwarantuje różnorodność atrakcji.

Jest taka piękna, chorwacka miejscowość, która łączy w sobie szeroki zakres możliwości spędzania urlopu. Znajduje się ona w południowej Dalmacji. Można się tam dostać, zakupując bilety lotnicze do Dubrownika, by następnie tam skorzystać z mini-busa, który zapewni transport bezpośrednio do Orebić.

Jeśli komuś zależy na spokojnym wypoczynku to chorwackie plaże są idealnym rozwiązaniem. Dzięki swojej różnorodności można wybrać dowolny typ plaży, od piaszczystych po żwirowe, rozkoszując się przy tym odprężającym szumem morza.

Natomiast dla aktywnych gości miasto oferuje wiele atrakcji, które zadowolą nawet najbardziej wymagających turystów. Orebić uznaje się za miasto kapitanów, dlatego będąc sympatykiem historii, można udać się do Muzeum Morskiego. Przedstawia ono życie mieszkających tam ludzi na przestrzeni wielu lat. Wychodząc z budynku mieszczącego się na nadmorskiej promenadzie, można udać się na wędrówkę w stronę klasztoru franciszkanów, który otoczony jest przepiękną panoramą.

Kończąc wycieczkę, można wybrać się na spacer po malowniczych uliczkach miasta, których symetryczne rozmieszczenie zagwarantuje pewność trafienia w każde miejsce bez możliwości zgubienia się. Wędrując po mieście warto również zawitać do lokalnych restauracji, by poznać specjały z rodzimej kuchni, a także kuchni śródziemnomorskiej, które wraz z tutejszym winem przeniesie w niesamowitą kulinarną podróż.

Jednym z kluczowych powodów, dla których warto odwiedzić te wszystkie miejsca, jest zdecydowanie ich prawdziwość. Architektura, kultura i różnorodność tych miejscowości są gwarantem spędzenia czasu w możliwie najlepszy sposób. Choć podróż może wydawać się skomplikowana, nic bardziej mylnego. Wyszukując różne połączenia, można znaleźć wyjątkowo tanie loty, dzięki czemu praktycznie każdy może sobie pozwolić na wakacje, które mogą okazać się tymi najlepszymi w życiu. Dobrze zaplanowana podróż dostarczy niesamowitych wrażeń na każdym jej etapie, a wspomnienia uzyskane podczas wyprawy pozostaną na zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.