utworzony przez Cezary Nowicki | 27 September 2019 | Ocena: brak | Opublikowano w: Pozostałe

Rynek pracy wciąż się zmienia, a co za tym idzie zwiększa się zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników w różnych branżach. W związku z tym, wiele osób wyznaje zasadę, że im więcej tzw. "papierków" tym większa szansa na znalezienie dobrze płatnej pracy i zdobywa na przykład uprawnienia na wózki widłowe. Ale czy na pewno warto je posiadać?

Oceń artykuł:
Brak ocen

Podnoszenie swoich kwalifikacji - zawsze dobra inwestycja

Bez wątpienia warto inwestować w swój rozwój - zdobywać nowe umiejętności czy doskonalić już posiadane. Dzięki temu człowiek się rozwija, zdobywa nowe doświadczenie, przez co staje się coraz bardziej wartościowym pracownikiem. Chęć samodoskonalenia się jest zwykle doceniana i wspierana przez pracodawców. Uprawnienia na wózki widłowe wydają się nie być niczym szczególnym, ale z uwagi na intensywny rozwój przemysłu rośnie zapotrzebowanie na operatorów wózków widłowych, a także rośnie ich wynagrodzenie. Ponadto uprawnienia na wózki widłowe mogą stanowić swego rodzaju "koło ratunkowe", dając możliwość szukania pracy za granicą bądź zatrudnienia się okresowo w magazynach, dopóki nie znajdzie się etatu na interesującym nas stanowisku. Warto również podkreślić, że operatorów wózków widłowych potrzeba w różnych miejscach niemal we wszystkich branżach - np. w małych i dużych dyskontach lub sklepach odzieżowych, spożywczych czy meblowych bądź w zakładach produkcyjnych.

Nieduży koszt, minimalne wymagania i bezterminowe uprawnienia

Kurs na wózki widłowe i związane z nim koszty nie stanowi dużego obciążenia dla domowego budżetu, więc w zasadzie każdy może na niego sobie pozwolić. Ponadto aby przystąpić do szkolenia trzeba jedynie spełniać następujące wymagania:
- mieć skończone 18 lat;
- posiadać podstawowe wykształcenie;
- mieć komplet badań lekarskich z zaświadczeniem od lekarza medycyny pracy o możliwości wykonywania zawodu operatora wózka widłowego. Ponadto raz zdany egzamin przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego powoduje, że uprawnienia na wózki widłowe otrzymuje się bezterminowo.

Opublikowano w: Pozostałe

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

TOP