Pozostałe

Sprawdzone pomysły na prezent dla szefa

Cezary Nowicki Cezary Nowicki
Ostatnia zmiana: 25 maja 2022

Przedświąteczny okres wcale nie musi upływać na nerwowym poszukiwaniu upominków dla szefa, lub szefowej. Jeżeli dotychczas miałeś problem ze znalezieniem prezentu dla przełożonego, to przygotowaliśmy dla Ciebie kilka pomysłów, które możesz wykorzystać.

Jak wybrać idealny prezent dla szefa?

Upominku dla szefa szukamy w związku z tym, że zbliżają się jego urodziny lub imieniny. W niektórych firmach panuje zwyczaj obdarowywania szefostwa przed świętami. Wybór prezentu najczęściej nastręcza nam problemów, a to dlatego, że nie zawsze dość dobrze znamy gust przełożonego. Czym zatem kierować się, wybierając upominek?

Prezent dla szefa powinien być przede wszystkim elegancki i praktyczny. Dobrze, aby szef mógł korzystać z otrzymanej rzeczy na co dzień. Ważna jest też jakość wykonania produktu. Jeżeli firma jest duża, a pracowników wielu, to warto złożyć się na droższy, markowy upominek. Jednocześnie prezent dla szefa nie powinien być zbyt prywatny – nie może wprawić go w zakłopotanie.

Kilka pomysłów na prezent dla szefa

Nie masz pomysłu na prezent dla szefa? Poniżej znajdziesz kilka produktów, które z powodzeniem można wręczyć każdemu przełożonemu.

1) Pióro wieczne lub notes Moleskine
Atrybutem każdego szefa jest pióro, którym podpisuje umowy i zawiera projekty pism. Twój szef ma już pióro? Nie szkodzi – zapasowe z pewnością mu się przyda. Alternatywą dla przyborów piśmienniczych jest elegancki, niewielki notes, który szef będzie mógł mieć zawsze przy sobie.

2) Stojak na gazety
Jeżeli Twój szef rozpoczyna dzień od przeglądu prasy lub ma swój ulubiony magazyn, po który sięga w wolnych chwilach, to elegancki, solidny stojak na gazety z pewnością mu się przyda. Ten produkt ułatwi też utrzymanie porządku w gabinecie.

3) Organizer na biurko
Elegancki organizer na biurko to kolejny pomysł na praktyczny prezent dla szefa. Wybierając organizer, zwróć uwagę na materiał, z którego został on wykonany, ilość elementów i styl. Jeżeli chodzi o styl, to przybornik powinien pasować do ogólnego wystroju gabinetu przełożonego.

4) Zegar biurkowy
Na wielu biurkach można znaleźć zegar oraz kalendarz. Jeżeli w gabinecie Twojego przełożonego nie ma zegara, to zdecyduj się na praktyczny upominek, jakim jest właśnie zegar biurkowy. W tym przypadku również warto zwrócić uwagę na wygląd upominku – powinien on pasować do wystroju gabinetu.

5) Herbata lub zestaw do parzenia herbaty
Twój szef woli filiżankę aromatycznej herbaty zamiast kawy? Upominkiem może być zarówno puszka z ekskluzywną herbatą, jak i cały zestaw do jej parzenia. Przy wyborze kieruj się rodzajem herbaty, po który najczęściej sięga Twój przełożony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.