CV

Profesjonalnie zaprojektowane CV: pierwszy krok do zdobycia pracy swoich marzeń

Cezary Nowicki Cezary Nowicki
Ostatnia zmiana: 25 maja 2022

Wiadomym jest, że CV – to jedno z najpotężniejszych narzędzi marketingu online, które są niezbędne do autopromocji. CV jest jednym z najlepszych sposobów na prezentację Twojego życia zawodowego, szybkiego przeglądu Twoich zawodowych osiągnięć, talentów i umiejętności, a także jest to świetne narzędzie, które pomoże Ci zdobyć pożądaną pracę. Dlatego nie tylko treść, którą dodajesz do swojego CV, ale także design Twojego CV ma ogromne znaczenie.

Współczesny rynek pracy dość przesycony. Liczba kandydatów na różne stanowiska może przekroczyć 10 osób na 1 miejsce. Aby pracodawca Cię zauważył, design CV powinien wyróżniać się spośród innych. CV musi wyglądać jak połączenie atrakcyjnego projektu z doskonałą prezentacją Twoich umiejętności zawodowych. Ponieważ wszyscy dobrze wiemy, że pierwsza opinia zawsze ma ogromne znaczenie, dlatego dobrze zaprojektowane CV może znacznie zwiększyć szanse kandydatów, pomóc im stać się się bardziej zauważalnymi i dostać pracę.

Statystyki zatrudnienia, które powinieneś wiedzieć

Różne firmy co roku zmieniają swoje wymagania do potencjalnych pracowników. Rekruterzy zwracają uwagę na czas retencji, koszty, doświadczenie zawodowe kandydata, a także ogólny charakter nowej osoby, która zamierza dołączyć do zespołu.

We only hawe two openings

  Oto kilka statystyk na rok 2017, które staną się przydatną bazą wiedzy dla osób poszukujących nowej pracy.

 • 75% rekruterów korzysta z oprogramowania do poszukiwania potencjalnych kandydatów.
 • 75% kwalifikowanych kandydatów do pracy jest odrzucanych przez ATS z powodu nieprawidłowego formatowania CV itd.
 • 70% wnioskodawców uważa, że aplikacja webowa powinna mieć pięć lub więcej kroków i tylko 40% pracodawców uważa to samo.
 • 40% rekruterów nie przeszło przez proces złożenia wniosku o pracę na swojej stronie aby go przetestować.
 • 2% kandydatów zostaje zaproszonych na rozmowę kwalifikacyjną.
 • 42 dni to ogólny średni czas na zatrudnienie kandydata.
 • 42% osób w wieku 18-34 lat szuka nowej pracy.
 • 39% wynajęć są dokonywane za pośrednictwem programów skierowań pracowników.
 • 65% rekruterów twierdzi, że niedobór talentów jest największym wyzwaniem w zatrudnianiu.
 • 30% małych firm obecnie ma oferty pracy.
 • 16% małych firm planuje zwiększyć możliwości zatrudnienia.
 • 48% rekruterów używa tylko LinkedIn.

Jak powinno wyglądać idealne CV w 2017 roku

Nikt nie zna historii Twojego życia zawodowego tak dobrze jak Ty. Jesteś jedyną osobą, która jest odpowiedzialna za sukces swojego CV. Zanim przejdziemy do omówienia szczegółów, pierwszą rzeczą, o której warte jest aby wspomnieć, jest sposób, w jaki design CV odzwierciedla Twoją tożsamość. Jesteś wyjątkowy. Umiejętności, które posiadasz i sposób ich zastosowania w praktyce, są jedynymi w swoim rodzaju. Pracując nad designem CV, pomyśl o sobie jako o milionodolarowej marce, którą musisz wypromować w taki sposób aby nikt nie został obojętny.

You re my favourite

 

Jak można tego osiągnąć? Wszystko jest bardzo proste! Pomyśl o swoich najbardziej udanych projektach i wymień je w CV. Dodawanie zdjęć i linków do już rozpoczętych projektów (jeśli pracujesz w trybie online) stanie się ogromną zaletą. Podczas projektowania CV użyj kolorów skojarzonych z Tobą i/lub Twoją marką.

 1. Projekt CV ma znaczenie. Najważniejszym elementem jest równowaga różnych elementów podanych na stronie. Postaraj się stworzyć stworzyć przejrzystą prezentację, która jest łatwa do skanowania; czytelne fonty sprawią, że CV będzie miał bardziej atrakcyjny wygląd (ale wybieraj bardziej imponujące fonty niż Times New Roman); dodaj koloru, który podkreśli najważniejsze punkty.
 2. Spraw, by górna część Twojego CV przyciągała wzrok. Life choach Jennifer Braganza mówi, że rekruterz przez pierwszych 3 sekundy decyduje, czy CV jest przykuwające uwagę, podczas gdy patrzy na jego górną część. Mając to na uwadze, używaj tej przestrzeni do maksimum. Podaj czytelnikowi linki do miejsc, w których można zobaczyć przykłady twoich projektów. Może to być strona osobista lub profil LinkedIn. Dodatkowo umieść swoje dane kontaktowe bliżej do górnej części strony. Zwiększa to szanse na to, że rekruter skontaktuje się z Tobą.
 3. Nie wstydźcie się podkreślać swoich umiejętności. Ten blok, który powinien być umieszczony blisko górnej części strony. Możesz podkreślić korzyści, jakie możesz przynieść. Dzisiaj większość rekruterów używa różnych aplikacji do poszukiwania potencjalnych kandydatów do skanowania CV. Są one oparte na wyszukiwaniu słów kluczowych pasujących do otwartej oferty pracy. Powinieneś także zapomnieć o takich nadużywanych zwrotach, jak ciężko pracujący, odporny na stres itp. Bądź dokładniejszy i wymień na liście swoich umiejętności tylko te, które charakteryzują Cię jako profesjonalistę swojej niszy.
 4. Podkreśl swoje osiągnięcia. Przedstaw wyraźne informacje o swoich największych osiągnięciach za pomocą podsumowania.
 5. Pracowałeś? Kiedy i ile czasu? Jak szybko zacząłeś szukać nowej pracy po zatrudnieniu? Czy udało Ci się wziąć udział w dochodowym i ważnym projekcie? W jaki sposób osiągnąłeś tego?
 6. Wyświetl dane dotyczące poprzedniej pracy. Kiedy wymieniasz swoje wcześniejsze doświadczenie zawodowe, nie pisz po prostu tytułów i nazw. Bądź bardziej dokładny. Dodaj kilka wierszy tekstu, aby opowiedzieć swoją historię rekruterom. Jak i kiedy zmieniłeś branżę? Kiedy i jak często szukałeś pracy? Jaki jest Twój cel w momencie pisania CV?

Co mówią eksperci

Zawsze dobrze jest poprosić o opinię eksperta. Tak więc skontaktowałem się z przedstawicielami popularnych serwisów do tworzenia CV i poprosiłem ich naposaić kilku wskazówek na temat napisania idealnego CV, które pomoże zdobyć pracę w jak najkrótszym czasie.
Takie są ich odpowiedzi.

Idealne CV powinno posiadać te 5 elementów:

 • Być oparte o wydajności: oznacza to, że w każdym punkcie sekcji z listą umiejętności i doświadczenia (lub innych sekcjach wymagających opisu, takich jak Projekty, Najważniejsze osiągnięcia, Najbardziej dumny z itp.) musisz podzielić się swoimi osiągnięciami i wpływem, jaki miałeś w poprzednim projekcie. Podaj nie tylko informacje na temat obowiązków, ponieważ nie dodają oni żadnej wartości do CV i nie mówią pracodawcy, dlaczego staniesz się najlepszym wyborem. Możesz użyć formuły Laszlo Bocka (byłego wiceprezesa firmy People at Google), który mówił: „Osiągnąłem X, według planu Y, robiąc Z.”
 • Zorientowane na osobowość: aby odpowiadać firmie, podziel się swoimi pasjami i zainteresowaniami. Pokazują potencjalnemu pracodawcy to, co cenisz i czy masz coś wspólnego z zespołem, z którym będziesz pracować.
 • Krótkie i zwięzłe: idealne CV powinno wynosić maksymalnie 2 strony. Rekruterzy spędzają około 6 sekund na jednym CV, co oznacza, że masz tylko 6 sekund na zaimponowanie im. Najprawdopodobniej nie będą przewijały w dół do szóstej strony. Wszystkie sekcje CV muszą być uporządkowane i jasne.
 • Zorientowane na osobliwości pracy. Pierwszym krokiem w poszukiwaniu pracy jest wybór firmy, dla której chcesz pracować. Jesteśmy przyzwyczajeni do tworzenia CV jako pierwszego kroku, a następnie używamy go do każdej pracy z wymaganiami podobnymi do naszych umiejętności. Przez większość czasu jesteśmy rozczarowani, ponieważ nie zadzwonili do nas. Powodem jest to, że widzą, że nie prowadziłeś żadnych badań i nie jesteś nawet pewien, co robi ich firma i dlaczego chcesz tam pracować. Zanim stworzysz swoje CV, pomyśl o kilku firmach, w których chciałbyś pracować i dlaczego. Następnie sprawdź ich stronę firmową, blog i inne materiały/konta społecznościowe. Następnie, pisząc swoje CV, musisz odzwierciedlić ich język, użyć słów kluczowych używanych w specyfikacji pracy i dokładnie określić wymagane umiejętności. Nawet drobny taki szczegół, jak użycie kombinacji kolorów, której firma używa na swojej stronie, przyciągnie ich uwagę i sprawi, że będą chcieli czytać dalej.
 • Dobrze zaprojektowane – oznacza to, że nie powinieneś używać połączenia zbyt jaskrawych kolorów ani kolorów, które nie pasują do siebie. Ponadto używaj tylko jednego fontu z maksymalnie 2 różnymi rozmiarami, w przeciwnym razie twoje CV będzie wyglądało nierówno i niechlujnie. Użyj prostego tła i ikon, które wyróżniają się. Ogólnie mówiąc, idealne CV musi być zrównoważone.

Tatiana Rehmova

(relacje z mediami i redaktor firmy Enhancv)

Osoby poszukujące pracy powinny przedstawić uzasadniony dowód na to, że przyniosą korzyść firmie. Trudno jest udowodnić, że możesz zdobyć nowe firmy, generować więcej dochodów, zmniejszyć straty lub zwiększyć produktywność. Oto kilka wskazówek, które mogą Ci w tym pomóc.

 • Napisz w pierwszej osobie. Jesteś osobą, która przynosi korzyści, więc upewnij się, że piszesz w stylu, który stawia Cię w centrum uwagi.
 • Moc jest w szczegółach. Więcej faktów – nie zanudzaj czytelników przez ogólniki.
 • Ekscytuj pracodawców pisząc o osiągnięciach, a nie obowiązkach.
 • Ogranicz wykorzystanie takich przymiotników jak; udany, silny lub solidny. Nie dodają wartości i po prostu zajmują przestrzeń.

Jessica Holbrook Hernandez

(wiceprezes wykonawczy, prezes i dyrektor generalny firmy Great Resumes Fast)

Zainspiruj się najlepszymi szablonami CV

Sprawdź kolekcję szablonów CV od TemplateMonster aby zapoznać się z wariantami projektu dobrego CV, zainspirować się, a może nawet wykorzystać je do tworzenia własnego CV.

Szablon Landing Page na MotoCMS dla Online CV

Szablon CV MotoCMS

  Z profesjonalnego punktu widzenia strona docelowa jest jednym z najlepszych formatów CV. Właśnie dlatego ten przyjazny dla SEO, w pełni responsywny iw pełni edytowalny szablon MotoCMS 3 został stworzony w stylu strony docelowej. Z jego pomocą będziesz mógł stworzyć spójną prezentację swojej kandydatury.

MaxPaxton – motyw WordPress dla copywritera freelancera

Szablon CV MaxPaxton

  Motyw MaxPaxton – to profesjonalny szablon CV, wyposażony w czysty układ i bogaty zestawem elementów UI, który możesz wykorzystać do wyrażenia swoich kreatywnych pomysłów. Oprócz schludnego projektu, wtyczek Cherry i funkcjonalności portfolio, ten motyw został wyposażony w kreator Power Page Builder, który można wykorzystać do tworzenia układów o dowolnej złożoności.

Spacer – motyw WordPress dla portfolio fotograficznego

Szablon CV Spacer

  Motyw Spacer – to rozwiązanie, które pomoże zdobyć fotografom pracą ich marzeń. Motyw jest wyposażony w zestaw niezbędnych wtyczek, których możesz użyć do dostosowania i zarządzania motywem w locie. Możesz wyświetlać najlepsze prace dla klientów i dostarczać im fascynujące historii za pomocą wbudowanego bloga.

VicHax – motyw WordPress dla portfolio projektanta

Szablon CV VicHax

  Jasny i hipnotyzujący motyw formatu CV to świetny sposób na zaprezentowanie swoich najlepszych projektów w atrakcyjny sposób. Ten wizualnie zorientowany motyw jest wyposażony w banery graficzne i ukryte MegaMenu, które zrobią dobre wrażenie na odwiedzających.

Szablon CV Mau

Szablon CV VicHax

  Szablon CV Mau został stworzony w czarnym i turkusowym kolorach, które przyciągają uwagę. Elegancki styl tego szablonu zaimponuje wszystkim odwiedzającym, które będą absolutnie zaskoczeni wyglądem Twojego CV.

CV, które pomogły kandydatom zdobyć pracę

Zanim przejdziesz od razu do części praktycznej i spróbujesz swoich sił w tworzeniu lub ulepszaniu własnego CV, polecamy również przejrzeć przykłady najskuteczniejszych CV, które pomogły kandydatom zdobyć pracę.

Akshay S. Rao został zatrudniony w Tesli.

CV Akshay S. Rao

 

André Nuns Pedro, menedżer ds. Marketingu w firmie Microsoft, zaktualizował swoje CV w Enhancv po tym, jak zobaczył że Marissa Mayer używała tego samego serwisu do tworzenia swojego CV.

CV André Nuns Pedro

  Sam Young dostał pracę w Spotify.

CV Sam Young

 

Ale dość już teorii! Teraz nadszedł czas aby przejść do części praktycznej i stworzyć/zaktualizować swoje CV, wypełnić go treścią i wysłać do rekruterów. Nie zapominaj o powyższych zaleceniach ekspertów. Upewnij się, że napisałeś przekonującą prezentację swoich umiejętności zawodowych. Zwróć uwagę na szczegóły i postaraj się być jak najbardziej konkretny. Przed kliknięciem przycisku „Wyślij” dokładnie sprawdź każdy element swojego CV. Gotowe? Teraz napisz list motywacyjny i prześlij to wszystko rekruterom. Moment, w którym zdobędziesz pracę swoich marzeń zbliża się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *