Praca

Praca w podróży – co warto wziąć do plecaka?

Cezary Nowicki Cezary Nowicki
Ostatnia zmiana: 25 maja 2022

Kiedyś były luksusem, na który niewielu mogło sobie pozwolić. Dziś stają się chlebem powszednim. Z każdym rokiem wyjeżdżamy coraz częściej. Czy da się połączyć podróże z pracą? Oczywiście! Te gadżety Ci to ułatwią.

Odetnijsię od otoczenia

Praca w biurze potrafi mieć swoje zalety. Powie to każdy, komu przyszło pracować, gdy w przedziale jedzie płaczące dziecko albo plotkujące całą drogę koleżanki. Nie możesz dać się zirytować odgłosom otoczenia. Zainwestuj w dobre słuchawki, które nie tylko zagwarantuj Ci świetną jakość dźwięku, ale także wygłuszenie odgłosów dobiegających z zewnątrz. Dzięki temu sprzętowi w parę chwil przeniesiesz się do innej rzeczywistości.

Korzystaj z internetu w każdym zakątku świata
Twoja praca wymaga stałego dostępu do internetu? W takim razie nie ryzykuj polegając na otwartych sieciach WiFi w miejscach publicznych. Tego typu sieci są nie tylko wolne, ale stanowią duże zagrożenie wypłynięcia wrażliwych danych. Najlepiej mieć przy sobie własny router na kartę SIM. Zaletą tego mobilnego urządzenia są niewielkie rozmiary oraz brak konieczności podłączenia do prądu, dzięki umieszczonej wewnątrz baterii. Dzięki niemu będziesz mógł korzystać z szybkiego internetu w każdym zakątku świata.

Zadbaj o kręgosłup

Decydując się na pracę w podróży, rezygnujesz z komfortu, jaki zapewnia stabilne biurko oraz wygodny fotel. Nigdy nie wiadomo, w jakich miejscach przyjdzie Ci wykonywać niecierpiące zwłoki zadania. Nie zapominaj o tym, żeby zadbać o kręgosłup. Wspieraj go, wykonując w wolnych chwilach proste ćwiczenia wzmacniające mięśnie pleców. Zabieraj też ze sobą podróżną poduszkę w kształcie rogala. Dzięki niej zapewnisz szyi komfortową pozycję w trakcie przerw i drzemek.

Poręczny laptop

W podróży każdy dodatkowy kilogram robi sporą różnicę. Na szczęście na rynku jest mnóstwo niewielkich rozmiarów laptopów, które ważą tyle, co książka i zmieszczą się w każdym bagażu podręcznym. Wybierz model o przekątnej 11 cali lub mniej.

Bądź zorganizowany

Organizery pomagają utrzymać porządek i zapanować nad najważniejszymi rzeczami w chaosie podróży. Wybierz etui, które pomieści dokumenty, bilety, karty, pieniądze oraz telefon. Noś je zawsze blisko ciała, a unikniesz stresu związanego ze zgubieniem cennych przedmiotów w trakcie wyjazdu.

Własne źródło zasilania

Pracując zdalnie, nie możesz sobie pozwolić na nagłe przerwy w dostawie prądu. Nigdy nie wiadomo, kiedy dodatkowe zasilanie będzie przydatne, dlatego zawsze warto włożyć do torby powerbank. Koniecznie zaopatrz się w urządzenie dobrej jakości, które umożliwi kilkukrotne naładowanie telefonu czy notebooka. Dzięki niemu zawsze i wszędzie będziesz niezależny.

Wygodnie i ekologicznie

Podróże bywają nieprzewidywalne. Opóźnione pociągi czy odwołane loty to coś, z czym trzeba się liczyć w trakcie wyjazdu. Butelka z filtrem oczyszczającym wodę to nie tylko wygodne, ale również ekologiczne rozwiązanie. Dzięki temu prostemu gadżetowi, możesz w kilka chwil zamienić kranówkę w napój zdatny do spożycia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.