Praca

Praca przez internet – 5 sposobów na dodatkowe pieniądze

Cezary Nowicki Cezary Nowicki
Ostatnia zmiana: 06 lipca 2022

Żyjąc w XXI wieku mamy duże szczęście mogąc pracować przez internet. To, co jeszcze kilkanaście lat temu wydawało się czystą abstrakcją, dziś jest całkowicie normalne. Internet zapewnił nam miejsca pracy i niemal całkowitą dowolność w wyborze jej rodzaju, oraz czasu jaki chcemy na nią przeznaczać. Możemy pracować zarówno po kilkanaście godzin dziennie, jak i spędzać na pracy tylko dwie-trzy godziny, a efekt finansowy jaki uzyskamy w dużej mierze zależy od naszego doświadczenia, wiedzy i umiejętności. Jakie są dziś najbardziej popularne sposoby na dodatkowe pieniądze zarabiane przez internet ?

Własny blog

Posiadanie własnego bloga to dobry sposób na zarobek, jednak by go w pełni zrealizować, trzeba być dość cierpliwym. Na samym początku prowadzenia przez nas bloga musimy liczyć się z tym, że będzie go odwiedzała niewielka ilość osób. Dopiero po pewnym czasie regularnego umieszczania postów, które będą ciekawe i angażujące dla użytkowników możemy liczyć na to, że staną się oni naszymi stałymi czytelnikami. Kiedy będziemy mieli już ich wystarczająco dużo, możemy zacząć umieszczać na naszym blogu linki do programów partnerskich i w ten sposób zacząć zarabiać na nim pierwsze pieniądze. Przeczytaj jak założyć bloga na Pracawsieci.net

Kanał na Youtube

Rozwiniecie kanału na Youtube to zdecydowanie bardziej dynamiczna, ale też trudniejsza forma zarabiania pieniędzy. Wymaga przede wszystkim posiadania dobrej jakości kamery i mikrofonu, ale co ważniejsze – dużej dozy kreatywności. Dziś konkurencja jest bardzo duża i by zdobyć widzów na Youtube, musimy na prawdę mocno wyróżnić się z naszym contentem. Jeśli jednak nam się to uda, przy naszych filmach zaczną się pojawiać reklamy. Wtedy też podpisujemy umowę z wydawcą i zaczynamy zarabianie. Im więcej wyświetleń będą miały nasze filmy, tym większe pieniadze mamy szanse zarobić.

Social Media Manager

Dzisiaj Social Media Managrem może zostać niemal każdy i nie potrzeba do tego ukończenia żadnych specjalnych szkół, czy studiów. Wystarczy być osobą kreatywną, tak by móc pokazać swoim potencjalnym klientom, że jesteśmy właściwą osobą, to poprowadzenia i co ważne – rozwijania ich kanałów w social media. Do tego zadania potrzebna jest nie tylko spora kreatywność, ale też duże wyczucie. Musimy bowiem pamiętać, że nieumiejętnie prowadzonymi działaniami w social media możemy bardzo zaszkodzić nie tylko swojej firmie, ale i sobie. Plusem takiej pracy jest niewątpliwie to, że możemy prowadzić kilka, czy nawet kilkanaście profili jednocześnie i dzięki temu zarabiać na prawdę spore pieniądze.

Systemy afiliacyjne

To bardzo popularna ostatnio metoda zarabiania pieniędzy. Polega na promocji produktów, zazwyczaj oferowanych przez sklepy internetowe, które chętnie udostępniają użytkownikom prowizję w zamian za sprzedaż. Jest to tak zwany model CPS. Ta metoda sprawdza się najlepiej w przypadku, gdy posiadamy własną platformę z dużymi zasięgami. Najlepiej, jeśli jest to popularny kanał na Youtube, ale równie dobrze może być to dobrze wypozycjonowany blog, a nawet strona Facebooku. Jeśli posiada ona wystarczająco duże zasięgi, z pewnością część osób, która zobaczy nasz link afiliacyjny w niego kliknie i dokona zakupu, a wtedy my otrzymamy prowizję od sprzedaży produktu.

Sklep internetowy

Posiadanie własnego sklepu internetowego to już wyższa szkoła jazdy. W błędzie są ci, którzy sądzą, że to łatwy kawałek chleba. Zazwyczaj musimy posiadać własny magazyn i podpisać umowę z firmą kurierską, w celu obsługi naszych przesyłek. Im więcej towaru dziennie wysyłamy, tym większe otrzymamy zniżki. Najważniejszą jednak rzeczą jest wypromowanie naszego sklepu, tak, aby regularnie trafiali do niego klienci. Najlepszym na to sposobem będzie dobrze prowadzona kampania w social media, oraz profesjonalne pozycjonowanie sklepu. Kluczem do sukcesu jest udane połączenie tych dwóch elementów, a dodatkowo stosowanie niekonwencjonalnych metod promocji, by wyróżnić się w tłumie innych sklepów i w ten sposób zdobyć stałych klientów. Jeśli nam się to uda, mamy duże szanse odnieść sukces na rynku.

Nie znalazłeś swojego pomysłu? Sprawdź 12 pomysłów na pracę w domu na blogu Pracawsieci.net.

rel=”nofollow”

Komentarze do Praca przez internet – 5 sposobów na dodatkowe pieniądze:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.