Biznes

Outplacement kalkulator – twój innowacyjny partner w zawodowych problemach

Biuro
Cezary Nowicki Cezary Nowicki
Ostatnia zmiana: 06 lipca 2022

Outplacement to innowacyjny i skuteczny sposób monitorowania zwolnień. Jest to zorganizowana pomoc przy zmianie dotyczącej zatrudnienia, w przypadku zwolnienia, które jest dla każdego pracownika momentem trudnym i nieraz powodującym nawet depresję.

Outplacement to zorganizowany proces, którego celem jest:

  • zapewnienie opieki menadżerskiej – wyposażenie zwalnianego pracownika w wiedzę menadżerską, co pomaga na swobodne poruszanie się na rynku pracy
  • zapewnienie pomocy organizacyjno – prawnej – zadbanie o świadectwa pracy i opinie, jak również pomoc przy podpisywaniu nowych umów, czy na przykład zakładaniu własnej działalności gospodarczej
  • objęcie działaniami instytucjonalnymi – zwykle polegają one na wypłacie godziwych i zabezpieczających spokojne życie pracownika, przynajmniej na pewien czas
  • zapewnienie pomocy psychologicznej i medycznej – zapewnienie badań lekarskich i pomocy psychologa, który pomoże zniwelować stres i znaleźć nową drogę zawodową.

Outplacement – zalety

Projekt ten to bardzo ceniony system działań zarówno przez pracowników jak i pracodawców. Pracownicy wskazują na opiekę i brak wyizolowania w tej trudnej chwili, czują, że pracodawca pomaga w poszukiwaniu pracy, wzmaga aktywność pracownika i wyposaża w wiedzę i kompetencje, które pozwalają na szybkie znalezienie nowej pracy. Pracodawcy natomiast daje poczucie profesjonalnego i uczciwego rozstania się z pracownikiem, co z całą pewnością tworzy wizerunek rzetelności.

Outplacement kalkulator

Outplacement kalkulator to doskonały i niezwykle przemyślany sposób na zwolnienie pracownika w sposób poprawny, uczciwy i zabezpieczający go przed skutkami tak trudnego momentu w życiu. Kalkulator wsparcia przeznaczony jest zarówno dla poszukiwania pomocy dla jednej osoby, jak i dla wielu osób. Dotyczy osób zwalnianych, które piastowały stanowiska menedżerskie, kierownicze, jak również przygotowany jest dla osób pracujących fizycznie, czy dla pracowników produkcyjnych. Pytania wstępne dotyczą też stażu pracy osób zwalnianych, jak również miejsca pracy. W rezultacie kalkulator oferuje konkretny program, a w szczególności:

  • szczegółowy opis, zawierający cele projektu i jego warianty
  • koszty poszczególnych oferowanych wariantów, warianty korzystania z danych projektowych
  • szybkość realizacji programu.

Warto również zwrócić uwagę na pozytywne oceny zastosowania outplacementu. Mimo nowego programu na rynku pracy wiadomo, że aż 88% uczestników zaproponowałoby go swoim najbliższym, przyjaciołom czy znajomym, a 74% pracodawców potwierdza, że jest to świetny sposób na rozstanie się z pracownikiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.