Poszukiwanie pracy Praca

Opiekun osób starszych – dlaczego warto?

Cezary Nowicki Cezary Nowicki
Ostatnia zmiana: 03 maja 2022

Wydłużająca się średnia życia i postęp w medycynie sprawiają, że w naszym społeczeństwie przybywa seniorów, którzy wymagają opieki. W bogatych krajach takich jak np. Niemcy czy Holandia wiele rodzin korzysta z usług opiekunek zatrudnianych przez wyspecjalizowane agencje. W poszukiwaniu pracy z Polski wyjechało już ponad 3 miliony osób. Wśród najpopularniejszych zawodów wybieranych przez Polki znajduje się właśnie opiekun osoby starszej. Dlaczego cieszy się tak dużą popularnością?

Po pierwsze zarobki

Znaczna większość spośród osób wyjeżdżających za granicę w poszukiwaniu pracy jako opiekun osób starszych bez większego skrępowania przyznaje, że głównym motorem napędowym tej decyzji są wysokie zarobki. W większości państw Unii Europejskiej wynagrodzenie, jakie możemy otrzymać za wykonywaną pracę tego typu znacznie przekracza sumę, którą zarobimy w takich samych warunkach w Polsce. Oczywiście kwota zależy od miejsca, do którego pojedziemy oraz od naszych umiejętności i kwalifikacji. Im są wyższe, tym większą sumę zarobimy. Ponadto w wielu miejscach możemy liczyć również na dodatkowe premie np. za pracę w weekendy i okresy świąteczne. Znacznie premiowana jest również znajomość języka obcego, w którym porozumiewać się będzie nasz podopieczny.

Znajomość języka

Wracając do wspomnianej przed chwilą znajomości języka, warto powtórzyć, że to od niej może zależeć wysokość naszego wynagrodzenia. Opiekunki mówiące biegle w języku obcym są zawsze intensywnie poszukiwane na rynku pracy. Jeżeli myślisz, że znajomość jedynie podstaw języka skreśla Cię z listy potencjalnej opiekunki to grubo się mylisz. Wiele agencji zatrudnia również osoby właśnie z podstawowymi umiejętnościami językowymi. Taka praca jest wtedy świetną możliwością do podszlifowania języka. W ciągu kilku miesięcy, używając go na co dzień, z pewnością uda Ci się opanować go w stopniu umożliwiającym płynną komunikację. Co więcej, możesz skorzystać również z kursów językowych oferowanych przez agencje. Na stronie www.opiekunki.aterima.pl oddano do dyspozycji zatrudnianych opiekunek kurs języka niemieckiego online. Ponadto firma oferuje również kursy językowe w wielu miastach w całej Polsce.

Pewne zatrudnienie

Czasy, w których ofert pracy jako opiekun osób starszych trzeba było szukać na własną rękę już dawno minęły. Obecnie na rynku istnieją przedsiębiorstwa zajmujące się zatrudnianiem opiekunów i kojarzeniem ich z przyszłymi podopiecznymi. Jednym z nich jest ATERIMA MED. Korzystając z usług takiego przedsiębiorstwa nie musisz obawiać się o żadne formalności. Masz pewność, że wyjeżdżasz w sprawdzone miejsce, że z pewnością otrzymasz obiecane wynagrodzenie. Pracujesz na podstawie kontraktu oraz co bardzo istotne masz opłacane wszystkie składki, zarówno zdrowotną, jak i emerytalną. Nie musisz inwestować swoich pieniędzy, aby zacząć. Co więcej, firma pokrywa koszty Twojego dojazdu na miejsce.

Dla wielu osób podjęcie decyzji o wyjeździe do pracy za granicę jest jedną z ważniejszych w życiu. W ostatnich latach dzięki rozwojowi przedsiębiorstw specjalizujących się w zatrudnieniu opiekunów dla osób starszych podjęcie takiej decyzji staje się dużo łatwiejsze. Nie jest to praca łatwa, ale z pewnością można mieć z niej wiele satysfakcji oraz wyciągnąć wiele korzyści, nie tylko tych finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.