CV

Ładne CV – najlepsze aplikacje i programy do tworzenia CV

Cezary Nowicki Cezary Nowicki
Ostatnia zmiana: 02 czerwca 2022

Zainteresowała Cię atrakcyjna oferta praca. Musisz więc przygotować odpowiednie dokumenty aplikacyjne. Nie trzeba zaczynać od pustej strony w Wordzie. Stworzenie profesjonalnego i estetycznego CV ułatwią przeznaczone do tego celu aplikacje i programy. Oto najlepsze z nich.

InterView Me

Płatny polski program o zachęcającym wyglądzie jest niezwykle prosty w obsłudze. Zawiera krótki samouczek znacznie upraszczający generowanie CV. W każdej sekcji umieszczono cenne porady pozwalające ciekawiej opisać doświadczenie i posiadane umiejętności. Zapewnia też bogaty wybór szablonów i bezproblemowe formatowanie tekstu. Dzięki aplikacji InterView Me sprawnie dodamy i edytujemy zdjęcie i automatycznie przetłumaczymy treść na inne języki. Dokumenty aplikacyjne można stworzyć w wersji spersonalizowanego linku, który wygodnie przesyła się do potencjalnych pracodawców. Oferowane pakiety to Start za 9,97 zł (4 szablony CV, 90 dni dostępu i 10 języków), Plus za 29,97 (10 wzorów, 90-dniowy dostęp i 10 języków) oraz Premium (20 szablonów, 90 dni dostępu i 10 języków).

Kreator CV Pracuj.pl

To bardzo popularne i bezpłatne narzędzie. Zawiera 10 tradycyjnych, czytelnych szablonów dokumentu. Oferuje zapisanie pliku w formatach doc i pdf. Żeby zacząć korzystać z generatora należy założyć konto w serwisie Pracuj.pl. W trzech prostych krokach stworzymy profesjonalne CV. Jedyną wadą kreatora jest możliwe występowanie błędów podczas zapisywania.

VisualCV

Efektowny, anglojęzyczna aplikacja udostępnia atrakcyjne wizualnie szablony i pozwala na dopasowanie ich do naszych potrzeb. Pisanie CV rozpoczyna się od wyboru wzoru spośród darmowych i płatnych wersji. Po wprowadzeniu danych i dokonaniu formatowania można pobrać plik w formacie pdf na swój dysk. Chociaż kreator umożliwia stworzenie bardzo ładnego CV, z niewielu szablonów można korzystać nie ponosząc żadnych kosztów.

CV Maker

Internetowa aplikacja ma wiele wersji językowych. Udostępnia nieskomplikowane, czarno-białe wzory. Należy wypełnić formularz online. Swoboda w modyfikowaniu kolejności danych to duża zaleta generatora. Następnie wybiera się jeden z prostych szablonów. Do pobrania gotowego pliku niepotrzebne jest zakładanie konta w portalu. Wersja premium wzbogacona o dodatkowe wzory kosztuje 16 dolarów. Aplikacja CV Maker działa sprawnie i łatwo się go obsługuje, jednak oferowane przez niego szablony mogą okazać się mało atrakcyjne. Ich tradycyjny i nieurozmaicony wygląd sprawdzi się jednak w przypadku niektórych pracodawców.

Rezumey.pl

Ten program odznacza się ciekawą kolorystyką i pozwala na całkowicie bezpłatne wygenerowanie dopracowanych graficznie dokumentów. Zawiera opcję importowania danych z portali takich jak GoldenLine czy Facebook. Do stworzenia CV wystarczą trzy kroki. Pierwszy to wybór źródła danych. Drugi – podgląd i edycja. Trzecim jest zapisanie pliku na dysku i wygenerowanie linku do CV. Pisanie i formatowanie CV to darmowe usługi oferowane przez aplikację. Dostępne są także odpłatne konsultacje z ekspertem.

Tworząc dokumenty aplikacyjne warto posiłkować się internetowymi aplikacjami. Korzystanie z nich nie przysparza trudności. Można w prosty i szybki sposób uzyskać profesjonalne i ładne CV, które zwiększy szanse na powodzenie w zdobyciu upragnionej pracy (zobacz oferty pracy w Kielcach).

Zobacz także programy do CV, które możesz zainstalować na swoim komputerze i użyć do tworzenia Curriculum Vitae i listu motywacyjnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.