Pozostałe

Jakie korzyści daje korzystanie z kalkulatora kredytowego?

Smartfon
Cezary Nowicki Cezary Nowicki
Ostatnia zmiana: 03 maja 2022

Kalkulator kredytowy jest pomocnym narzędziem, które pozwala na obliczenie całkowitego kosztu kredytu oraz oszacowanie wysokości rat. Korzystając z niego, można poznać przykładowy harmonogram spłaty oraz zaplanować domowy budżet. Dlaczego jeszcze warto korzystać z tego narzędzia? O tym poniżej.

Kredyty gotówkowe udzielają banki oraz SKOK-i. Często nazywane są pożyczkami na dowolny cel albo kredytem konsumpcyjnym. Zaletami takich, kredytów jest to, że są szybko udzielane, bez zabezpieczeń oraz przedstawienia celu, na który mają być przeznaczone. Większość ofert instytucji jest szeroka, dlatego każdy może znaleźć jakiś kredyt dla siebie. Można starać się o niego nawet online. Wystarczy tylko złożyć wniosek kredytowy.

Kalkulator kredytowy – zdolność kredytowa

Po złożeniu wniosku obliczana jest zdolność kredytowa, czyli maksymalna kwota, jaką będzie mógł bank pożyczyć klientowi. Ogromne znaczenie mają w tym momencie dochody osoby, jak i wydatki starającej się o kredyt,. Niezwykle ważne też są: sytuacja rodzinna i mieszkaniowa klienta. Bank sprawdza również sytuację w BIK, czyli informacje zawarte w Biurze Informacji Kredytowej. Można samodzielnie oszacować zdolność kredytową, używając do tego kalkulator kredytowy. Dzięki symulacji można również porównać różne oferty kredytów. ,

Kalkulator kredytowy – koszty kredytu

Koszty kredytu zależne są od oprocentowania czy też prowizji. Aby je poznać, wystarczy wpisać do kalkulatora kredytu kwotę, której potrzebuje klient, okres spłaty kredytu oraz oprocentowanie. Symulator dokładnie wskaże kwotę do spłaty, prowizję, RRSO oraz wysokość rat kredytu, wysokość odsetek płaconych w każdej racie oraz wysokość zobowiązania po uregulowaniu comiesięcznej raty.

Kalkulator kredytowy – funkcje

Przelicznik kredytowy umożliwia uzupełnienie parametrów, do których należą: kwota kredytu, prowizja, wysokość oprocentowania kredytu, okres spłaty zobowiązania, jak i rodzaje rat. Po uzupełnieniu wszystkich danych każdy kredytobiorca może podjąć decyzję, która będzie bezpieczna dla jego finansów.

Kalkulator kredytowy – dlaczego warto z symulatora korzystać?

Używanie tego narzędzia umożliwia zaoszczędzenie czasu oraz jest wygodne. Dostępne jest online, dlatego można z niego korzystać bez wychodzenia z domu. Poza tym w szybki oraz łatwy sposób można poznać wysokość comiesięcznej raty zobowiązania i porównać oferty banków. Symulator uwzględnia rodzaj rat, czy są malejące, czy też rosnące. Przelicznik kredytowy jest darmowy, dlatego korzystanie z niego jest proste oraz intuicyjne. Wystarczy uzupełnić wszystkie parametry, a następnie przejść do obliczenia raty kredytu. W wynikach zostaje przedstawiona lista banków z ofertami dopasowanymi do potrzeb oraz oczekiwań kredytobiorcy.

Kalkulator kredytowy jest prostym, intuicyjnym symulatorem kredytowym, dzięki któremu można poznać wysokość zobowiązania, rat oraz koszty kredytu. Korzystanie z niego jest bezpieczne i wygodne. Dzięki niemu można porównać oferty kilku banków w naprawdę krótkim czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.