Pozostałe

Jak kupić laptop służbowy – 5 podstawowych kroków

Cezary Nowicki Cezary Nowicki
Ostatnia zmiana: 06 lipca 2022

Rynek jest przesycony ofertami komputerów. Użytkownicy często nie mogą zdecydować się na odpowiedni model, nie przez to, że muszą wybierać między tanim i dobrym, tylko przez zbyt bogaty wybór. Można powiedzieć, że jest to w pewnym sensie klęska urodzaju, lecz wiedząc, czym należy kierować się podczas zakupów, błyskawicznie przejdziesz ten etap.

Przypominamy, że wszystkie nasze rady odnoszą się do sklepów, w których sprzęt jest fabrycznie nowy i oryginalny, np. Gigam.pl.

Poznajcie 5 podstawowych kroków, które muszą towarzyszyć Wam przy zakupie laptopa. Zaczynamy!

Ustal budżet

Gdy wchodzisz do sklepu, pracownicy zawsze będą pytać o Twoje wymagania i finalnie będą zmierzać do tego, by zaprezentować model, dzięki któremu uzyskają najlepszą prowizję. Czasem dojdzie do tego, że zaproponują coś tańszego, lecz będą próbować sprzedać dodatkową gwarancję i akcesoria. Zachowajcie jednak zimną krew i jeśli macie do przeznaczenia 3 tysiące, to szukajcie sprzętu w tej granicy.

Wybierajcie jednak z najlepszych marek na rynku i nie eksperymentujcie z tańszymi zamiennikami, które mogą okazać się błędną inwestycją. Renomowane sklepy zawsze zaprezentują Wam jedynie najlepszych i sprawdzonych producentów sprzętu komputerowego.

Dopasuj wielkość do swoich potrzeb

Pracujesz głównie przy biurku? W takim razie 15,6 cala lub więcej jest świetnym wyborem zapewniającym wygodę wykonywania obowiązków. Gdy podróżujesz i często pracujesz z komputerem na kolanach, 14 i 13 cali mogą okazać się bardziej komfortowe. Warto jednak nabyć model z dotykowym ekranem.

Odpowiedz sobie na pytanie, do czego laptop będzie Ci służył

Piszesz teksty specjalistyczne lub odpowiedzialny jesteś za kursy, szkolenia i prezentacje? Gdy Twoim głównym narzędziem pracy jest WordPad, nie potrzebujesz mocnej i wydajnej karty graficznej, lecz na pewno robiąc research do materiałów, będziesz otwierać wiele źródeł i kart przeglądarki jednocześnie. Wydajny procesor i duża ilość pamięci RAM to podstawa.

Pracując głównie w chmurach danych, nie potrzebujecie dysków HDD, lecz materiały graficzne i wideo potrafią być naprawdę ciężkie. Administratorzy i pisarze mogą pozwolić sobie na 256 GB SSD, lecz graficy i osoby odpowiedzialne za montaż filmów powinny zabezpieczyć się standardowym dyskiem 1 TB HDD.

Matryca – matowa, czy błyszcząca

Słońce potrafi być dużym utrudnieniem, gdy promienie atakują Wasz ekran. Matowa matryca powinna poradzić sobie z tym problemem, natomiast posiadając błyszczącą, możecie zapomnieć o pracy – słońce będzie odbijać się od ekranu i nawet przy maksymalnej jasności materiały nie będą widoczne.

Błyszcząca matryca mimo wszystko lepiej oddaje kolory, dlatego wciąż jest chętnie wybierana przez klientów, którzy zazwyczaj pracują w pomieszczeniach ze sztucznym oświetleniem.

Wybierz odpowiednie zabezpieczenia

Chociaż laptopa nigdy nie powinno się zostawiać bez opieki, warto wybrać model wyposażony w Kensington lock konektor lub Noble lock. Gdy dojdzie do sytuacji, w której będziecie musieli odejść od biurka bez sprzętu, wystarczy przypiąć go za pomocą wytrzymałej metalowej linki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.