Edukacja

Co można robić po studiach z zarządzania?

Cezary Nowicki Cezary Nowicki
Ostatnia zmiana: 25 maja 2022

Zarządzanie to od lat jeden z najpopularniejszych kierunków studiów. Doskonale radzą sobie na nim nie tylko umysły ścisłe, ale także humaniści, którzy mają szansę wykazać się swoimi umiejętnościami przewidywania oraz wyobraźnią. Tak duże zainteresowanie powoduje, że coraz więcej osób zastanawia się, czy warto zapisywać się na ten kierunek studiów. Podpowiadamy: jak najbardziej tak! Absolwenci posiadający takie wykształcenie mogą liczyć na pracę w wielu ciekawych miejscach.

Specjalista od administrowania i zarządzania nieruchomościami

Posiadacz dyplomu z zarządzania, a już zwłaszcza po specjalności związanej z administrowaniem i obrotem nieruchomościami, może liczyć na zatrudnienie jako specjalista w tej dziedzinie. Ze względu na rosnącą liczbę nowych nieruchomości jest to niezwykle przyszłościowa branża. Podstawowa wiedza z zakresu działania rynku nieruchomości, wyceny, handlu oraz zarządzania budynkami pozwala zdobyć zatrudnienie w firmach specjalizujących się administrowaniem nieruchomościami i wspólnotami mieszkaniowymi jak https://www.nordhome.com.pl, w firmach budowlanych i biurach gospodarki nieruchomościami, a nawet w przedsiębiorstwach deweloperskich.

Specjalista ds. kadr i płac

Stale rozwijająca się gospodarka oraz zwiększająca się liczba firm i prywatnych przedsiębiorstw, także tych z kapitałem z zagranicy spowodowały, że absolwenci zarządzania mogą odnaleźć się w działach księgowości, administracji oraz rozliczeń wynagrodzeń. Do obowiązków specjalistów od kadr i płac należy prowadzenie obowiązkowej dokumentacji, rozliczanie różnego rodzaju wynagrodzeń, naliczanie świadczeń pracowniczych oraz kwestie związane z księgowością.

Specjalista od zasobów ludzkich

Zarządzać można nie tylko nieruchomościami i finansami, ale także kapitałem ludzkim. Specjaliści z tej dziedziny, podobnie jak księgowi, potrzebni są w każdej firmie, bez względu na jej wielkości i branżę, w której działa. Co więcej, fantastycznie radzą sobie także w takich miejscach jak agencje pośrednictwa pracy, urzędy pracy, działy personalne i szkoleniowe oraz działy rekrutacji. W tej branży odnajdą się przede wszystkim posiadacze dyplomu z zarządzania, którzy lubią pracę w grupach oraz kontakt z drugą osobą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *