Edukacja Poszukiwanie pracy

3 najbardziej przyszłościowe zawody

Cezary Nowicki Cezary Nowicki
Ostatnia zmiana: 25 maja 2022

Ciągle zmieniająca się sytuacja na rynku pracy powoduje, że maturzyści mają nie lada zagwozdkę, a mianowicie: jaki kierunek studiów wybrać. Ty też należysz do tych niezdecydowanych i nadal zastanawiasz się, gdzie rozpocząć naukę w październiku? Pomocny może okazać się nasz najnowszy tekst. Prezentujemy w nim 3 zawody, które doceniają polscy pracodawcy.

Informatyk

Informatyka to jeden z najbardziej opłacalnych kierunków. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na różnorodność. Dobrze skonstruowany program studiów oraz duży wybór specjalności powoduje, że po obronie, masz całkiem duże pole do popisu. Na pewno możesz pracować jako architekt aplikacji i testów, projektant interfejsów, programista Java i PHP, twórca aplikacji mobilnych, projektant witryn internetowych, grafik, programista gier komputerowych, twórca animacji animator 3D. Do wyboru masz stały etat lub założenie własnej działalności i działanie jako freelancer. Zanim jednak do tego dojdzie, musisz pozytywnie zdać egzaminy z takich przedmiotów jak grywalizacja, projektowanie aplikacji mobilnych, animacja i wizualizacja komputerowa oraz projektowanie systemów informatycznych.

Specjalista od e-marketingu

Zawsze widziałeś siebie w branży sprzedaży dóbr i usług? A może marzysz o stanowisku menadżera? W takim razie musisz wybrać zarządzanie, najlepiej ze specjalnością marketing i nowe media (znajdziesz ją m.in. w http://www.zpsb.pl/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci/zarzadzanie). Z takim wykształceniem możesz liczyć na pracę na stanowisku specjalisty od e-marketingu. Czym zajmuje się taka osoba? Projektowaniem i koordynowaniem kampanii marketingowych, wykorzystujących kanały sprzedaży online. W skrócie, po takich studiach będziesz mógł działać jako menadżer marketingu, specjalista sprzedaży i komunikacji online, konsultant mediowy oraz specjalista od e-biznesu w agencjach marketingowych, reklamowych i PR-owych, działach zarządzania i promocji instytucji publicznych oraz w prywatnych firmach zajmujących się sprzedażą.

Geodeta

Nauczyciele zawsze mówili Ci, że masz bujną wyobraźnię, a do tego całkiem nieźle radziłeś sobie na zajęciach z rysunku oraz na matematyce i geografii? Jeśli tak, to poważnie powinieneś pomyśleć o zapisaniu się na geodezję. Co prawda, studia nie należą do najłatwiejszych – w ich trakcie realizowane są przedmioty takie jak fizyka, geologia, analiza matematyczna, pomiary katastralne, kartografia czy statystyka – to mimo wszystko warto. Zawód geodety jest ceniony przez polskich pracodawców – osoba z innym wykształceniem nie będzie w stanie Cię zastąpić. Gdzie możesz aplikować? Na pewno do urzędów szczebla samorządowego, firm budowlanych, specjalistycznych wydawnictw oraz, co oczywiste, do zakładów zajmujących się pomiarami geodezyjnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.