Sprzedawca w sklepie odzieżowym - wzór listu motywacyjnego do pobrania
Podstawowy wzór listu motywacyjnego sprzedawcy w sklepie odzieżowym. Kandydatka stara się zwrócić uwagę na doświadczenie zawodowe dokładnie eksponując poprzednie miejsce zatrudnienia. Warte zauważenie jest tutaj umiejętne przedstawienie zakresu obowiązków w poprzedniej pracy oraz cech charakteru. List jednoznacznie wskazuje, że praca na stanowisku sprzedawcy w sklepie odzieżowym jest dla kandydatki idealną posadą.
Wzór listu motywacyjnego
tel:
e-mail:
Szanowna Pani,
w odpowiedzi na ogłoszenie nr X/YZ zamieszczone w gazecie „Głos Ludu” w dniu 12.08.2011, mając za sobą doświadczenie w sprzedaży bezpośredniej, zdecydowałam zaprezentować swoją kandydaturę na stanowisko Sprzedawca w Salonie Odzieżowym XYZ.
Swoją drogę zawodową od początku wiązałam z branżą handlową. Zdobyłam tytuł technika sprzedaży w szkole XYZ, która pozwoliła mi wykorzystać zdobytą wiedzę teoretyczną w pracy. Od 01.2009 do 06.2011 pracowałam jako ekspedientka w salonie odzieżowym znanej na polskim rynku marki XXX, gdzie zajmowałam się ekspozycją towaru, profesjonalną obsługą klienta i obsługą kasy. Do moich obowiązku należała również stała współpraca z siedzibą firmy w sprawie dostaw i reklamacji towaru. W celu udokumentowania moich umiejętności, ukończyłam kurs obsługi kasy fiskalnej oraz szkolenie z zakresu Worda i Excel na poziomie średniozaawansowanym.
Dotychczas, zarówno w ramach praktyk szkolnych i pracy zawodowej, pracowałam na stanowisku związanych z obsługą klienta. Zawsze cechowało mnie pozytywne nastawienie do klientów i umiejętność nawiązywania z nimi kontaktów. Jestem odpowiedzialna i sumiennie wykonuję powierzone mi zadania. Dobrze sprawdzam się w pracy zespołowej i zawsze konsekwentnie dążę do postawionym mi celów.
Jestem osobą dyspozycyjną i gotową do podjęcia współpracy w systemie zmianowym. Aktualnie pozostaję bez stałego zatrudnienia, moją aplikację kieruję do Pani firmy, ponieważ chciałabym zaoferować Pani swoje umiejętności oraz pełne zaangażowanie w sprzedaż asortymentu sklepu. Praca w salonie XYZ pozwoliłaby mi na rozwój własnych zainteresowań związanych z modą.
Wierzę, że da mi Pani możliwość zaprezentować swoją osobę na rozmowie kwalifikacyjnej.
Mamy nadzieję, że poniższy wzór listu będzie dla Ciebie pomocny i ułatwi Ci pisanie własnego dokumentu.
Czytając listy motywacyjne dowiaduję się najwięcej o każdym z zawodów, więc są one pomocne nie tylko rekruterom, ale i nam samym. Często kierujemy się wyobrażeniami na temat danej pracy i nie przychodzi nam na myśl, że może być w rzeczywistości inaczej. Ja nie lubię rozczarowań, chyba że trzeba wybrać taką pracę, jaka po prostu jest dostępna, bo lepszej akurat nie ma.
Czyli w liście umieszczamy wszelkie nasze przeszłe czynności, nawet z innych zawodów, jeżeli mogą się przydać na obecne stanowisko… W mojej sytuacji będąc na pozycji innej niż sprzedawczyni robiłam rzeczy ponad wymogami moich kompetencji, więc obsługa kasy również wchodzi na listę, jak i obsługa klientów. Zapewne wszystko to mogę wymienić w liście motywacyjnym.
Myślę, że każda młoda osoba chcąca sobie dorobić albo dopiero zacząć pracować, największe szanse ma właśnie w sklepie odzieżowym. Często widuję ogłoszenia wywieszane na drzwiach o poszukiwanych pracownikach, więc jakieś miejsce gdzieś się zawsze znajdzie dla chcącego. Lepiej jest nawet osobiście złożyć CV plus list, wtedy pracodawca już na tym etapie poznaje kandydata i ma się pewność, że dokumenty nigdzie nie zapodzieją się na dysku…
Czasami podpieranie się przykładami powoduje, że uciekają myśli od człowieka na to, by dopisać coś innego. Zawsze potrzebuję kilku różnych opcji, wtedy coś wybiorę z jednego szablonu, coś z drugiego… Do tej pory musiałam tylko kilka razy przesyłać list motywacyjny, więc chyba sami rekruterzy bądź pracodawcy nie kwapią się do poświęcenia dodatkowego czasu na czytanie życiorysów.
Mały sklepik odzieżowy – praca przyjemna, bo i z klientkami można fajnie poplotkować. Duży salon – sporo towaru do ogarnięcia, większa ilość klientów do obsługi przy kasie, w przymierzalniach stosy odłożonych ciuchów… Mimo to dziewczyny pewnie wybierają taką pracę, bo samo miejsce pozytywnie działa na ich mózg. To tak, jakby dziecko wpuścić do fabryki czekolady. Nawet nie odczuwa się tego, że jest się cały czas w pracy, tylko w galerii handlowej.