Recepcjonistka - wzór listu motywacyjnego do pobrania

Recepcjonistka

Wzór motywacyjnego listu osoby ubiegającej się o stanowisko recepcjonistki / recepcjonisty w hotelu w większym mieście. Kandydat zwraca uwagę na swoje doświadczenie nabyte podczas praktyk w hotelu a granicą, wskazuje zarówno na pogłębienie wiedzy zawodowej, jak i umiejętności językowych. W liście zawarto także informacje o z pozoru mniej istotnych umiejętnościach takich jak obsługa komputera i cechach (np. umiejętnośc pracy w zespole). Są to informacje bardzo ważne ponieważ idealnie wpisują się w cechy idealnej recepzjonistki - od której wymaga się nie tylko nawiązywania kontaktu z gościem i jego obsługę, ale także czynności administracyjnych.

Dla recepcjonistki dostępny jest Wzór CV

Wzór listu motywacyjnego
tel:
e-mail:
17.07.2022, Warszawa
ABC Company ul. Pomarańczowa 23/34 56-789 Warszawa

Szanowny Panie,

Dotychczas pracowałam w dwóch hotelach na recepcji oraz w pensjonacie. Podczas praktyk studenckich wyjechałam do Grecji na trzy miesiące, gdzie pracowałam jako recepcjonistka w jedynym z większych kurortów na wyspie Pafos. Do moich obowiązków należała przede wszystkim telefoniczna obsługa klientów oraz przyjmowanie gości. Przez kolejne dwa lata pracowałam w hotelu Hermes i Hipondyres w Warszawie. Zajmowałam się wysyłaniem i przyjmowaniem korespondencji oraz przekazywaniem pracownikom zamówień gości. W tym czasie pogłębiłam praktyczną znajomość języka angielskiego – odbyłam kurs „Angielski w hotelarstwie”. Ponadto biegle posługuję się językiem niemieckim, którego nauczyłam się podczas studiów na kierunku Turystyka i Hotelarstwo.

Do moich atutów należy bardzo dobra znajomość programów biurowych (MS Word i Excel) oraz wysoka kultura osobista. Jestem zawsze zaangażowana w powierzone mi obowiązki oraz potrafię pracować w dużym zespole. Komunikatywność i łatwość nawiązywania kontaktów interpersonalnych to moje największe zalety.

Jeżeli moje dotychczasowe doświadczenie w pracy jako recepcjonista zainteresuje Pana osobę, jestem gotowa na wzięciu udziału w dalszym procesie rekrutacji. W tym momencie pozostaję bez stałego zatrudnienia.

Z poważaniem (Podpis)
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
W naszej bazie oprócz wzoru listu motywaycjnego dla recepcjonistki dostępny jest także przykładowy wzór CV.Wzór CV recepcjonistki
5 komentarze do “Wzór listu motywacyjnego recepcjonistki
  1. Nic, tylko z uśmiechem na twarzy iść na rozmowę o pracę po napisaniu takiego listu motywacyjnego. Według mnie, to właśnie on jest bardziej decydujący niż CV, bo pozwala się wypowiedzieć osobie aplikującej. Byle tylko ci odpowiedzialni za dobór kadry nie przejrzeli go pobieżnie wzrokiem lub zabrali się za to dopiero w trakcie osobistego kontaktu, kiedyś mi się zdarzyło przyłapać rekrutera na braku przygotowania do spotkania.

  2. Tak, też uważam, że list motywacyjny jako dopełnienie CV jest bardziej decydujący. Zwłaszcza wtedy, kiedy kandydat wypisał jedynie pełnione stanowiska bez podania ich charakterystyki. Lepiej jeszcze przed zaproszeniem na rozmowę stwierdzić, czy nabyte w poprzednich latach doświadczenia są adekwatne do obecnych wymagań. Cóż, brak przygotowania ze strony rekrutera – czasami można to wykorzystać na własną stronę 😉

  3. Recepcjonista w hotelu to dla mnie młoda, uśmiechnięta, długowłosa dziewczyna o donośnym głosie, która nie boi się rozmawiać się z gośćmi hotelowymi i służy im pomocą, a jednocześnie nie obsługuje nikogo bardzo powoli. Zapewne każdy właściciel hotelu chciałby mieć taką recepcjonistkę. No i język obcy – głupio by było, gdyby inny pracownik podchodził do niej z pomocą, by przetłumaczyć słowa wynajmującego.

  4. Obawiam się, że ja w takim liście motywacyjnym umieściłabym aż nadto tekstu o tym, czym się zajmowałam. Z zasady list nie jest wypracowaniem, aby rekruter nie przeraził się, że zgłoszona kandydatka czuje się jak w konkursie na najlepsze zaprezentowanie się. Uwielbiam dużo gadać i to się przekłada na myśli do spisania :))

  5. Zdecydowanie wolałbym być obsłużony przez młodą panią o miłej aparycji, niż jakąś panią Jadwigę, która czeka na koniec swojej zmiany. Sądzę, że bez rozmowy w cztery oczy nawet dobrze napisany list motywacyjny jest niczym nie podparty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.