Kierownik sklepu - wzór listu motywacyjnego do pobrania

kierownik sklepu

Wzór listu motywacyjnego osoby kandydującej na stanowisko kierownika sklepu spożywczego. Położony jest tutaj nacisk na zdobyte doświadczenie (co w tej pracy jest akturat bardzo istotne) oraz powierzone obowiązki w poprzednim miejscu zatrudnienia. Najważniejsze jednak, że kandydat informuje, że miał już doczynienia z daną branżą co niemal gwarantuje zwrócenie uwagi na daną aplikację przez rekrutera. W liście zasygnalizowane zostały także umiejętności obsługi komputera oraz przebyte, tematyczne kursy. Wzór jest bardzo dobrym punktem wyjścia na którym możesz się wzorować.

Dla kierownika sklepu dostępny jest Wzór CV

Wzór listu motywacyjnego
tel:
e-mail:
29.04.2024, Warszawa
ABC Company ul. Pomarańczowa 23/34 56-789 Warszawa

Szanowni Państwo,

w odpowiedzi na ogłoszenie zamieszczone w „Gazecie Mazowieckiej” o numerze 12/34 w dniu 19.08.2011, chciałbym zaprezentować swoją kandydaturę na stanowisko Kierownik Sklepu Warzywko.

Posiadam dwuletnie doświadczenie na stanowisku kierownika sklepu sieci Fasola S.A. Do moich obowiązków należało układanie grafików dla sprzedawców, szkolenie nowych pracowników oraz selekcja i rekrutacja osób do działu mięsnego. Potrafię doskonale organizować swoją pracę i podległego mi zespołu. Doświadczenie w pracy w sprzedaży pozwoliło mi poznać branżę spożywczą i nauczyć się profesjonalnie obsługiwać klientów. Jestem osobą zawsze samodzielną w działaniu, odpowiedzialną za innych i wysoko ukierunkowaną na postawione mi cele. Znam zasady funkcjonowania sklepu i orientuję się w procesach biznesowych dużych sieci handlowych, do której należy sklep Warzywko.

Moim atutem jest znajomość języka angielskiego w stopniu pozwalającym na rozmowę z klientem oraz umiejętność obsługi komputera (MS Office oraz Windows 2012). W 2009 roku ukończyłem kurs z technik sprzedaży bezpośredniej oraz szkolenie z zarządzania zasobami ludzkimi.

Jeżeli tylko pozwolą mi Państwo zaprezentować swoja osobą na kolejnym etapie rekrutacji, postaram się sprostać wszelkim wymaganiom. Szczegółowe informacje na temat mojej kariery zawodowej znajdziecie Państwo w CV.

Z poważaniem (Podpis)
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
W naszej bazie oprócz wzoru listu motywaycjnego dla kierownika sklepu dostępny jest także przykładowy wzór CV.Wzór CV kierownika sklepu
5 komentarze do “Wzór listu motywacyjnego kierownika sklepu
  1. Czyli można powiedzieć, że taki list motywacyjny jest ładnym rozpisaniem tego, co zostało przedstawione w CV. Ja zawsze rozumiałam go jako wyjaśnienie, dlaczego akurat ja powinnam dostać oferowane stanowisko. Pewnie więcej miejsca poświęciłabym na opis swojej osoby i tego, czemu akurat inni nie są tak kompetentni jak ja ;p

  2. Jeśli ogłoszenie dotyczy stanowiska kierowniczego, to z pewnością list motywacyjny będzie koniecznym wymogiem. Tutaj trzeba być bardziej ostrożnym przy wyborze pracownika, zespół bez dobrego kierownika nie ma się najlepiej. A i ciągła jego zmiana też nie służy sklepowi. Dlatego i sama rekrutacja zapewne jest bardziej wymagająca.

  3. Domyślam się, że jeśli w danym sklepie odbywa się rekrutacja wewnętrzna, to pisanie listu motywacyjnego jest zbędne. Awans następuje raczej poprzez naturalną selekcję wszystkich pracowników. To jest ta zaleta, że kiedy pracujesz dłużej w jednej firmie, to przejście na wyższe stanowisko odbywa się automatycznie, bez składania dokumentów i przechodzenia przez kilka rozmów kwalifikacyjnych.

  4. O tak, to jest dobra praca dla osób aktywnych, które nie chcą po prostu robić tych samych rzeczy, w dodatku bardziej manualnych. Doświadczenie w zarządzaniu personelem – wszystko zależy od podwładnych. Można trafić na taką grupę, w której ciężko jest wyegzekwować jakiekolwiek polecenie, z kolei zdarza się i taka, że żaden kierownik nie jest potrzebny. Chociaż podobno dobry lider zawsze i wszędzie się spisze na szóstkę.

  5. O doświadczeniu zawodowym nie jest ciężko napisać. Gorzej dla mnie z cechami charakteru, jakie są potrzebne kierownikami. Ja z natury nie lubię dominować nad innymi, ale chciałabym zostać kierownikiem – dwa, trochę wykluczające się aspekty. Dlatego jestem ciekawa, czy rekruterzy zauważyliby to na rozmowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *