Klasyczny szablon CV w Wordzie do pobrania

Pobierz prosty szablon CV ze zdjęciem nadający się do wydruku

Klasyczny szablon CV w Wordzie do pobrania

Klasyczny szablon CV

Przejdź do pobierania

Dane szablonu

Szablon zawiera:
 • CV
 • List motywacyjny
Pliki szablonu:
 • 0
Formaty szablonu:
 • HTML
 • DOC (WORD)
 • PDF
 • PSD

O szablonie

Podstawowy, a jednoczenie bardzo elegancki i czytelny szablon CV (przygotowany dla programów Word i Photoshop) ze zdjęciem kandydata. Darmowy szablon podzielony jest na dwie kolumny, dzięki czemu nawet większą ilość informacji możemy zmieścić na jednej stronie A4. Dość duże marginesy sprawiają, że curriculum vitae po wydruku nie będzie miało obciętych fragmentów. Na uwagę zasługuje tutaj także obecność sekcji „O mnie”, która jest rzadko spotykana w polskich życiorysów, jednak może skutecznie wyróżnić Twój dokument. Do wypełnionego wzoru CV w doc warto wstawić czarno-białą fotografię.

Prosty, darmowy szablon nadający się na CV na każde stanowisko pracy. Najlepiej spisuje się jeśli dokument ma nie więcej niż 1 stronę A4.

Dodatkowe czcionki

Aby CV było wyświetlone poprawnie konieczne może być pobranie i instalacja 2 czcionek:

 • PT Serif
 • PT Sans

Oczywiście w szablonie możesz wykorzystać inne czcionki, ale uważaj, aby nie zepsuć kompozycji.

Wzór gotowy do wypełnienia w Wordzie, jeśli natomiast masz nieco zdolności i umiejętności graficznych, szablon curriculum vitae możesz wyedytować i poprawić również w programie Adobe Photoshop.

Konwersja .doc (Word) do PDF

Jeśli masz zamiar wysyłać wypełnione CV elektronicznie, radzimy przekonwertować dokument do formatu PDF. Szablon możesz wyeksportować do PDF bezpośrednio w edytorze tekstu (platny MS Word, darmowy Libre Office Writter itp.)

Pobieranie darmowego szablonu

Pamiętaj, że darmowym szablonem CV możesz posługiwać się tylko do celów osobistych.

Pobierasz darmowy, pusty szablon cv, gotowy do wypelnienia. Wszystkie szablony musisz wypełnić samoodzielnie i zadbać o treść curriculum vitae we własnym zakresie.

25 komentarze do “Klasyczny szablon CV
 1. Fajnie wygląda, niby prosty szablon, ale bardzo schludny. Odpowiednio dobrane czcionki dają tutaj bardzo dużo.

 2. Super szablon, czekam na następne. Ja swój zmodyfikowałem, usuwając zdjęcie bo nie było potrzebne.

 3. Bardzo profesjonalnie wygląda dodany szablon. Aż się przeraziłem, że moje CV w porównaniu z tym prezentuje się mizernie. Dotychczas widywałem w sieci jakieś proste wzory, bardziej wskazujące co napisać, niż jak ma to wyglądać. Jestem pod sporym wrażeniem.

 4. Takie CV do mnie przemawia. Czarno – biała fotografia? Faktycznie, fajnie się komponuje z całą resztą. Ja bym w życiu nie pomyślała, że tak może wyglądać życiorys gotowy do wysłania agencji rekrutacyjnej. Profesjonalność w stu procentach. Aż trudno byłoby nie dostać pracy dzięki takiej wizytówce.

 5. Spodobał mi się sposób przedstawienia swoich umiejętności. Zamiast rozpisywać się, co na jakim jest poziomie, zastosowano fajne rozwiązanie wizualne. Na pewno chciałbym poznać osobę, która w taki sposób podeszła do stworzenia CV. Da się w nim zauważyć powagę, ale nie sztywność. No i nie trzeba aplikować na jakieś biznesowe stanowisko, aby zastosować taki szablon. Autor naprawdę się postarał 🙂

 6. Darmowy, ważna cecha dla internautów, którzy potrzebują pomocy. W sieci znajdują się gorsze i to za opłatą, a tutaj serwis poszedł w kierunku ludzi, a nie zarobku 🙂 Wyróżniające się CV to jednak duża ocena na starcie. Rekruter znajduje tak napisane i jest pewnie pod wrażeniem. Skoro nam przypadło do gustu, to osobom bardziej znającym się na rzeczy również powinno. Docenienie za układ informacji i pomysłowość mile wskazane.

 7. Dzięki za super wzór. W Word 2007 lekko mi się rozleciał, ale potem sprawdzałam na drugim kompie z nowym Office i było już OK. Nie wiem czy to kwestia czcionki czy starego pakietu biurowego.

 8. Ciekawy jestem ile osób będzie korzystać z tego samego szablonu – trochę dziwne będzie jeśli w trakcie rekrutacji aplikacje kilku kandydatów będzie oparte na jednej kompozycji. Dlatego właśnie staram się unikać korzystania z gotowców. Zdaję sobie sprawę, że cv gotowe do pobrania gdzie wystarczy tylko wypełnić bardzo ułatwia. Tylko jak się zastanowię co będzie potem na etapie przeglądania tych dokumentów to jednak zaczynam być sceptyczny co do wykorzystania tego rodzaju udogodnień.

 9. To jest klasyczny wzór? Boję się pomyśleć, jak zakwalifikować mój, składający się z prostych linijek pisanych jedna pod drugą. Oj, trzeba jednak coś z tym zrobić, bo wstyd mi przed ludźmi. Serio, nawet nie zdawałem sobie sprawy, że prezentuję tak ubogi poziom moich zdolności posługiwania się Wordem.

 10. No ładnie, całkiem prosty, klasyczny wzór idealny na nadchodzący rok 2017. Mam zamiar go użyć zarówno do polskiego jak i angielskiego CV, chociaż tutaj trzeba będzie lekko przerobić. Fajnie że teraz można bez problemu znaleźć i pobrać tego typu szablony. Kiedyś był z tym ogromny problem z templateami i w zasadzie jedynym sensownym wyjściem było dzierganie szablonu samemu w Wordzie. Teraz wystarczy tylko uzupełnić – super sprawa, zwłaszcza, że CV tworzę niestety bardzo dużo i bardzo dużo wysyłam.

 11. Widzę, że jednak można kombinować z CV tak, żeby było ciekawe, ale nie przesadzić z czytelnością i treścią. Całkiem rozbudowany ten życiorys. Ja chyba nie potrafię tak o sobie napisać, jak we wzorze dokonała tego pani Joanna. To już muszę sama się potrudzić, nie będę przecież przepisywać tych samych słów z cudzego życiorysu… 🙂

 12. Mam kilka pytań:
  1. Czy jest jakiś inny prgram do wypełniania tego CV niż Word? Office jest z tego co wiem płatny a nie chcę instalować pirackiej wersji. Czy to pójdzie na OpenOffice? Da się to jakoś skonwertować do PDFa czy mam wysyłać w DOC?
  2. Czy klauzula o danych osobowych jest aktualna? słyszałem że to się zmienia co jakiś czas i trzeba aktualizować. Bez sensu jak dla mnie, ale u nas to nic nie wiadomo.
  3. Co będzie jeśli pracownik czytający CV zobaczy taki sam szablon u kilku kandydatów? Słyszałem że czytają często dziennie po kilkaset CV istnieje więc chyba szansa, że ktos użył już takiego szablonu. Czy nie jest to jakiś nietakt? Czy tego rodzaju dokumenty nie są postrzegane jako gorsze.
  4. Czy jest kompatybilny z cv po angielsku tzn z summary. Za 2 miesiące planuje wyjazd do irlandii i tam będę składał aplikację o pracę.
  5. Czy mogę prosić o wzór listu motywacyjnego w takim samym formacie? Czasem jest prośba o napisanie listu fajnie by było jakbym mógł go wypełnić żeby graficznie wyglądał dobrze i komponował się z życiorysem.

  Dzięki za odpowiedzi!

 13. Widzę, że jednak można kombinować z CV tak, żeby było ciekawe, ale nie przesadzić z czytelnością i treścią. Całkiem rozbudowane to CV. Ja chyba nie potrafię tak o sobie napisać, jak we wzorze dokonała tego pani Joanna. To już muszę sama się potrudzić, nie będę przecież przepisywać tych samych słów z cudzego życiorysu…

 14. @Karol,

  Najlepiej jest to edytować w MS Word bo format .doc i .docx jest natywnym formatem tego oprogramowania. OpenOffice (a właściwie teraz LibreOffice) prawdopodobnie nie poradzą sobie z tym plikiem dobrze – otworzą go, ale tabelka się rozjedzie, czcionka będzie nie takiej wielkości, albo formularz do wypełnienia nie będzie działał. Z tego co się orientuję to wersję 2017 można legalnie zainstalować w wersji trial. Z kolei wersje z 2013 kupisz na aukcjach za kilkadziesiąt złotych.

  Ostatnio dużo używam programu o nazwie WPS office (chiński klon Worda 😀 nawet wygląda bardzo podobnie – ma ribbon – czyli wstążkę – bardzo fajny interfejs ułatwiający pracę), działa na Windowsie, Linuksie i Macu. Według mnie działa lepiej od Open/Libre Office stabilny prosty w obsłudze i również darmowy.

 15. Fajny, estetyczny i co najważniejsze czytelny formularz do uzupełnienia. To mi się podoba! Liczę, że kolejne będą utrzymane w podobnym klimacie i nie przekombinujecie za bardzo.

 16. Karol myślę, że dla rekrutera nie ma zupełnie znaczenia zastosowany wzór graficzny nadsyłanych CV. Skupiają się raczej na treści i czy dokument nie jest przypadkiem przygotowany niechlujnie. Same pakiety / edytory biurowe mają często wbudowane pewne schematy i układy dokumentów, więc chociażby to powoduje, że kilka osób może użyć tego samego.
  Osobiście wolałbym wykorzystać profesjonalny szablon niż samemu stworzyć dokument nieprofesjonalnie.

 17. Mi się podobają zwłaszcza te małe graficzne bajery takie jak przedstawienie skali umiejętności za pomocą kropek. Dużo fajniej to wygląda niż stosowane zwykle określenia typu zaawansowany / początkujący itp.

 18. Zamieszczony cv wzór doc jest ogólnie ogólnie bardzo fajny, zmieniłem nawet czcionki i wygląda OK. Bardzo podoba mi się prostota, którą udało się połączyć z elegancją. Czekam na nowe wersje kolorystyczne 🙂

 19. Opublikowany szablon CV do pobrania jest spoko, chociaż ja preferuje jednak kolorowe. Na wydruku co prawda i tak często wychodzi czarno-biały, ale przecież pierwszy kontakt następuje pracodawca <-> dokument następuje jeszcze na wersji cyfrowej.

  @Karol co do pytania piątego to polecam sklonować podstronę w Wordzie, pokasować zbędne elementy i w ten sposób dalej edytować tekst.

 20. Ja nie mam problemu z korzystaniem z gotowego wzoru CV. Według mnie lepiej poświęcić czas, który normalnie musielibyśmy zmarnować na utworzenie naprawdę fajnego szablonu na przygotowanie merytoryczne. Wolę przemyśleć dokładnie treść rozplanować wszystko i dopasować życiorys do danego pracodawcy i ogłoszenia. Skoro można użyć gotowej formatki to czemu tego nie robić. Biorąc pod uwagę ilość szablonów gotowców prawdopodobieństwo, że inny kandydat użyje takiego samego szablonu jest baaaardzo małe, a nawet jeśli użyje to co? Czy to go skreśli? Czy jego kandydatura na tym ucierpi? Czy jego zdolności potrzebne pracodawcy nagle zmaleją? Nie przywiązywałbym do tego wagi – w końcu mamy rynek pracownika i takie detale na pewno nie skreślą kandydata.

  Ten klasyczny wzór CV jest uniwersalny i ogólnie dość spoko, ale wolę raczej nowocześniejsze formy. Dodałbym jakieś ikonki i delikatnie ulepszył typografię.

 21. Niestety taki wzór cv jest dyskryminujący. Żadna szanująca się firma na zachodzie nie wymaga od kandydatów cv ze zdjęciem, wypisanym wiekiem, określeniem płci czy podanie pełnych danych adresowych 🙂 to tak jak wyjechać na wakacje ale zostawić zawieszkę na drzwiach informując ze nie ma nas w domu i pozostawiliśmy na dodatek otwarte okno w sypialni.
  Takie dane podaje sie dopiero podczas spotkanie twarzą w twarz a nie przez Internet. W cv powinno być zawarte jedynie miejscowość gdzie mieszkamy, telefon komórkowy i email, i w żadnym wypadku zdjęcie.

 22. Super wzór! Ja szukałam czegoś bardziej nowoczesnego i klasycznego jednocześnie, ale brat wybrał Twój wzór 🙂 Według mnie lepiej jest wybrać gotowy wzór CV i skupić się na treści, niż samemu tworzyć od zera szablon który zabierze nam sporo czasu.

 23. Świetny szablon. Naprawdę udało mi się zrobić ciekawe CV. Uważam, że tworzenie CV nie jest już tak trudne, jak było to kilka lat temu.
  Świetna robota!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *