Praca kierowcy samochodów ciężarowych jest zawodem bardzo wymagającym. Wiąże się z dużą odpowiedzialnością, za zdrowie i życie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Dobry kierowca oprócz znakomitej znajomości przepisów oraz umiejętności jazdy powinien cechować się doświadczeniem, rzetelnością, dyscypliną oraz pełnym zaangażowaniem. Oprócz ech charakteru i odpowiednich umiejętności przy rekrutacji do pracy jako kierowca często wymagane są dodatkowe uprawnienia. Poniższy wzór CV kierowca samochodów ciężarowych to dość prosta wersją, którą możesz użyć jako szablon.
Andrzej Kowalski
18 III 1980 r. Łodź
ul. Krótka 831/901 Łódź
501 XXX XXX
andrzej@cvninja.pl
Zespół Szkół Samochodowych w Łodzi -Technik mechanik
Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Łodzi -Mechanik pojazdów samochodowych
MAX TRANSPORT Sp. z o.o. w Łodzi – Kierowca w transporcie międzynarodowym powyżej 12t
XYZ Car – Kierowca
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w aplikacji dla potrzeb procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o Ochronie Danych Osobowych, tekst jednolity: Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późniejszymi zmianami.
Mamy nadzieję, że wzór CV kierowcy samochodów ciężarowych pomoże Ci przy formułowaniu oryginalnego curriculum vitae.
Ciężka praca... ciągle za kierownicą, długie trasy, chyba że zostaje się w obrębie granic kraju. Mi brakowało zawsze odwagi do zrobienia prawa jazdy na ten typ samochodów, chociaż w jakis sposób mnie zawsze fascynowały. W tym zawodzie problemów ze znalezieniem pracy raczej nie ma. Jak ktoś jest pewny swoich umiejętności, może aplikować ;)
Teraz sobie uzmysłowiłem, ile potrzeba dodatkowych uprawnień oprócz standardowego prawa jazdy na samochody cieżarowe... Można powiedzieć, że najpierw trzeba trochę zainwestować w siebie, żeby potem móc pracować w większej spólce i udawać się w dłuższe trasy. Zwiedzanie innych krajów jest dla mnie bardzo ciekawą opcją, dodatkiem do bycie kierowcą takiego olbrzyma.
Sporo tych obowiązków... Z zewnątrz ładnie to wygląda - pan z wąsem wsiada do ciężarówki, tira, jedzie przed siebie i nie martwi się o rzeczy, jakie mają na głowach inni ludzie przychodzący do swoich biurek w korporacjach. Nic mylnego... Zdolności logistyczne jak najbardziej by się przydały. No i te postoje na trasie lub na granicy - wielogodzinne czekanie na przejazd... Tego nie wytrzymałby typowy Kowalski.
Każdy powinien dobrze przemyśleć swój wybór. Praca kierowcy nie jest czymś, co można rzucić po 2 tygodniach, kiedy warunki pracy nam się nie spodobają. To jednak wiele miesięcy przygotowań, dorabiania uprawnień, tak więc patrzenie wyłącznie na aspekt finansowy może okazać się zgubny.
O zawodzie kierowcy marzył pewnie każdy chłopiec. W dzieciństwie wszystko wydaje się dużo prostsze. Zadziwiajace, że wszyscy kierowcy, jakich znam, są bardzo cierpliwi i zdystansowani do wielu problemów, z jakimi gorzej radza sobie inni ludzie.