Kierowca samochodów ciężarowych - wzór listu motywacyjnego do pobrania

Kierowca samochodów ciężarowych

Standardowy wzór listu motywacyjnego kierowcy samochodów ciężarowych. Aplikant stara się przedstawić swoją ścieżkę kariery, jednocześnie informując o wykształceniu w technikum samochodowym. Kandydat informuje także o posiadanym doświadczeniu w zakresie napraw samochodów ciężarowych. Przy pracy jako kierowca niezbędne są odpowiednie uprawnienia, dlatego w liście motywacyjnym również zostały zawarte. Na koniec kandydat eksponuje swoje cechy charakteru.

Dla kierowcy samochodów ciężarowych dostępny jest Wzór CV

Wzór listu motywacyjnego
tel:
e-mail:
16.07.2022, Warszawa
ABC Company ul. Pomarańczowa 23/34 56-789 Warszawa

Szanowni Państwo,

odpowiadając na aplikację o numerze referencyjnym XY/Z zamieszczoną na stronie anonse.pl, chciałbym zaprezentować swoją kandydaturę na stanowisko Kierowca Samochodu Ciężarowego w firmie XYZ.

Moja dotychczasowa praca zawodowa była związana z prowadzeniem samochodu osobowego oraz ciężarowego. Po ukończeniu Technikum Samochodowego w Warszawie rozpocząłem pracę jako mechanik, zdobyłem praktyczne umiejętności z zakresu naprawy samochodów ciężarowych. W tym czasie zrobiłem prawo jazdy kategorii C+E.

Jako kierowca samochodu ciężarowego (powyżej 3,5 ton) posiadam pięcioletnie doświadczenie na kilku trasach europejskich i wielu krajowych w firmie przewozowej XYZ. Doskonale znam topografię niektórych krajów Europy Zachodniej (Niemcy, Francja, Hiszpania). Posiadam również aktualną kartę kierowcy do tachografu oraz uprawnienia na HDS. W firmie XYZ miałem także możliwość rozwijania umiejętności z zakresu mechaniki pojazdów – od czasu do czasu naprawiałem ciężarówki na zlecenie kierownika.

Moim atutem jest pełna dyspozycyjność i gotowość do wyjazdów zagranicznych. Jestem osobą sumienną i odpowiedzialną, odporną na stres i gotową do ciągłych zmian. Nigdy nie byłem karany i nie spowodowałem żadnego wypadku samochodowego. Aktualnie pozostaję bez stałego zatrudnienia.

Jeżeli zainteresuje Państwa moje dotychczasowe doświadczenie jako kierowca, jestem gotów do wzięcia udziału w dalszym procesie rekrutacji i przybyć na rozmowę kwalifikacyjną w wyznaczonym terminie.

Z poważaniem (Podpis)
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
W naszej bazie oprócz wzoru listu motywaycjnego dla kierowcy samochodów ciężarowych dostępny jest także przykładowy wzór CV.Wzór CV kierowcy samochodów ciężarowych

Mamy nadzieję, że poniższy wzór listu będzie dla Ciebie pomocny i ułatwi Ci pisanie własnego dokumentu.

6 komentarze do “Wzór listu motywacyjnego kierowcy samochodów ciężarowych
  1. Gdybym dostał na biurko taki list motywacyjny, z pewnością bym przyjął pana Kowalskiego do pracy. Co prawda, wczytując się w charakterystykę doświadczenia jest się pod pewnym wrażeniem. Ludzie zapewne dosyć ogólnie podchodzą do kwestii opisu poprzednich stanowisk, a to właśnie tutaj można szczegółowo przedstawić wszelkie detale. Sądzę, że im więcej praktyki, tym lepsze listy będą powstawać.

  2. Trzeba uważać, co się tutaj wypisuje, bo w CV podaje się kilka słów o sobie, natomiast tutaj rolą listu jest zareklamowanie się od jak najlepszej strony, więc jak ktoś napisze jakąś formułkę po to, by ładnie wyglądała (dyspozycyjność, odporność na stres), to potem straci się zaufanie pracodawcy. Dlatego jak nie jestem czegoś pewnie, w ogóle to pomijam.

  3. Tak sobie czytam ten list i stwierdzam, że to bardzo fajny zawód, aczkolwiek trochę energii z człowieka wysysa. Uwielbiam być w ruchu i spędzenie kilku godzin w trasie nie jest dla mnie męczące. Poszedłem drogą bardziej biznesową, ale zawsze jest czas na przekwalifikowanie się :). Kto wie, może kiedyś, jak znudzi mi się korporacja, zrobię dodatkowe prawo jazdy :).

  4. Tak sobie czytam ten list i stwierdzam, że to bardzo fajny zawód, aczkolwiek trochę energii z człowieka wysysa. Uwielbiam być w ruchu i spędzenie kilku godzin w trasie nie jest dla mnie męczące. Poszedłem drogą bardziej biznesową, ale zawsze jest czas na przekwalifikowanie się :). Kto wie, może kiedyś, jak znudzi mi się korporacja, zrobię dodatkowe prawo jazdy :).

  5. Świetnie napisane. Osoba powinna znać się na samochodach i dobrze nim kierować, ale pewne umiejętności polonistyczne też się przydadzą. A ludzie tak się denerwują, że muszą na maturze zdawać język polski, podczas gdy wybierają na dalsze lata przedmioty ścisłe ;)… kimkolwiek zostaniesz, list motywacyjny cię nie ominie.

  6. Im większe doświadczenie w zawodzie, tym list bardziej klarowny. Kiedy ktoś rozpoczyna nowy etap w życiu albo próbuje sił w czymś nowym, wtedy utworzenie listu motywacyjnego nie jest takie proste. Kierowca ciężarówek chyba nawet nie musi się zbytnio starać z napisaniem go, bo tacy ludzie pewną pracę mają wszędzie :>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.