Wzór listu motywacyjnego sprzedawcy w Lidlu / Biedronce

Sprzedawca Lidl / Biedronka

Praca sprzedawcy cieszy się dość dużym zainteresowaniem. Na portalach związanych z ogłoszeniami o pracę, 30% ogłoszeń dotyczy branży handlowej. Pomimo wielu ogłoszeń, też jest wiele osób składających aplikacje. Warto jest poświęcić trochę czasu, aby napisać profesjonalne CV i ciekawy list motywacyjny. Zwiększysz w ten sposób swoje szanse na znalezienie zatrudnienia. Żeby wiedzieć, jak napisać dobrze list motywacyjny przeczytaj ten umieszczony poniżej.

Dla sprzedawcy w Lidlu / Biedronce dostępny jest Wzór CV

Wzór listu motywacyjnego
tel:
e-mail:
16.07.2022, Warszawa
ABC Company ul. Pomarańczowa 23/34 56-789 Warszawa

Szanowni Państwo

W odpowiedzi na ogłoszenie umieszczone na portalu internetowym pracuj.pl zgłaszam swoją kandydaturę na stanowisko sprzedawcy - kasjera.

Uważam, że moje sześcioletnie doświadczenie zawodowe w branży handlowej jest najlepszą rekomendacją na aplikowane stanowisko. Praca sprzedawcy nie ma przede mną żadnych tajemnic. Potrafię obsługiwać kasę fiskalną, terminal płatniczy, znam procedury związane z  przyjęciem towaru i odpowiednim rozmieszczeniem go na półkach. Lubię pracować w zespole i cenię sobie koleżeńskość i współpracę. Lubię również kontakt z klientami, a mój wysoki poziom empatii  pozwala na wypracowanie dobrych relacji. Doskonale potrafię sobie również poradzić w sytuacjach kryzysowych, w przypadku tzw. trudnych klientów. Moimi priorytetami w pracy są punktualność, rzetelność oraz szacunek do przełożonych i współpracowników. Nadmieniam, że znam język angielski w stopniu komunikatywnym, co w znacznym stopniu ułatwia obsługę klientów zagranicznych, niemówiących po polsku.

Biorąc pod uwagę, że hasłem przewodnim firmy są ludzie, a dla mnie szczególną wartością są relacje międzyludzkie to myślę że nasza współpraca będzie pomyślna i długotrwała. Chętnie się uczę i chciałbym zdobyć nowe doświadczenia w tak renomowanej sieci handlowej, jaką jest Lidl/Biedronka.

Liczę na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, w której chętnie odpowiem na wszystkie pytania i przekonam Państwa do mojej kandydatury.

Z poważaniem (Podpis)
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
W naszej bazie oprócz wzoru listu motywaycjnego dla sprzedawcy w Lidlu / Biedronce dostępny jest także przykładowy wzór CV.Wzór CV sprzedawcy w Lidlu / Biedronce

Jak napisać ciekawy list motywacyjny do Lidla

List motywacyjny często jest wymaganym dokumentem, podobnie jak CV. Jeżeli jednak w ogłoszeniu nie jest podana informacja o konieczności jego złożenia, to i tak warto go napisać, na pewno zwiększy twoje notowania i szansę na zatrudnienie. List motywacyjny należy pisać w pierwszej osobie. Pamiętaj, że pisząc musisz opierać się tylko i wyłącznie na faktach, a użyte argumenty i intencje powinny odpowiadać ofercie pracy, na którą aplikujesz.

Zasady pisania listu motywacyjnego do Biedronki

Co prawda pisanie listów tradycyjnych i podań odchodzi do lamusa, na rzecz elektronicznych formularzy, ale warto sięgnąć do zasad ich pisania, zwłaszcza tych sformalizowanych. Są one takie same, jak w przypadku listu motywacyjnego:

 1. Zachowaj formalny, ale nie ,,sztywny” i pompatyczny styl, nie próbuj być zabawna (y), okaż szacunek.
 2. Nie ,,lej wody”, pisz tylko prawdę. Kłamstwo ma ,,krótkie nogi” i zazwyczaj już na początku rozmowy kwalifikacyjnej twoje informacje podlegają weryfikacji.
 3. Nie powielaj w sposób dosłowny informacji zawartych w CV, możesz je powtórzyć, ale w rozwiniętej formie.
 4. Uważaj na błędy ortograficzne, interpunkcyjne i zachowanie prawidłowego stylu wypowiedzi.
 5. Wskaż na najważniejsze umiejętności i cechy charakteru kompatybilne ze stanowiskiem sprzedawcy.
 6. List motywacyjny powinien być krótki i zwięzły, aby został przeczytany do końca i zanudził rekrutera. Rekomendowana objętość jest taka sama, jak w przypadku CV – jedna strona A4.
 7. Pisz konkretnie, zamiast ogólników, podaj przykłady. Jeżeli jest to możliwe przedstaw swoje dotychczasowe dokonania w postaci statystyk, liczb i dat.
 8. Pamiętaj, że jest to szansa promocji swojej osoby, jako kandydata na aplikowane stanowisko.

Struktura listu motywacyjnego

Na strukturę listu motywacyjnego składa się:

 • nagłówek
 • wstęp
 • rozwinięcie
 • zakończenie.

Nagłówek, tak jak podanie składa się z danych aplikanta, adresata, miejscowości i daty pisania listu. Ważną rolę odgrywa prawidłowe określenie adresata, sprawdź dokładnie. Jeżeli to możliwe to wpisz imię i nazwisko osoby odpowiedzialnej za rekrutację, pozwoli to na spersonalizowanie twojego listu i nadanie indywidualnego charakteru.

Wstęp należy poprzedzić grzecznościowym zwrotem, takim jak Szanowna(y) Pan(i), Szanowni Państwo. Wstęp obejmuje cel złożenia aplikacji i nazwę rekrutowanego stanowiska.

W rozwinięciu powinieneś udowodnić, że ty jesteś właśnie tą osobą, którą szuka pracodawca. W tym celu użyj swojego doświadczenia, kwalifikacji, umiejętności i kompetencji w odpowiedniej kompilacji do wymagań określonych w ogłoszeniu. Przedstaw dowody, które potwierdzą że jesteś idealnym kandydatem na stanowisko sprzedawcy.

W zakończeniu podsumuj jednym zdaniem to co napisałaś (eś) wcześniej oraz wyraź gotowość do spotkania i rozmowy kwalifikacyjnej. List należy zakończyć również zwrotem grzecznościowym, takim jak z poważaniem lub z wyrazami szacunku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.