Wzór listu motywacyjnego sprzedawcy w Lidlu / Biedronce
Praca sprzedawcy cieszy się dość dużym zainteresowaniem. Na portalach związanych z ogłoszeniami o pracę, 30% ogłoszeń dotyczy branży handlowej. Pomimo wielu ogłoszeń, też jest wiele osób składających aplikacje. Warto jest poświęcić trochę czasu, aby napisać profesjonalne CV i ciekawy list motywacyjny. Zwiększysz w ten sposób swoje szanse na znalezienie zatrudnienia. Żeby wiedzieć, jak napisać dobrze list motywacyjny przeczytaj ten umieszczony poniżej.
Wzór listu motywacyjnego
tel:
e-mail:
Szanowni Państwo
W odpowiedzi na ogłoszenie umieszczone na portalu internetowym pracuj.pl zgłaszam swoją kandydaturę na stanowisko sprzedawcy - kasjera.
Uważam, że moje sześcioletnie doświadczenie zawodowe w branży handlowej jest najlepszą rekomendacją na aplikowane stanowisko. Praca sprzedawcy nie ma przede mną żadnych tajemnic. Potrafię obsługiwać kasę fiskalną, terminal płatniczy, znam procedury związane z przyjęciem towaru i odpowiednim rozmieszczeniem go na półkach. Lubię pracować w zespole i cenię sobie koleżeńskość i współpracę. Lubię również kontakt z klientami, a mój wysoki poziom empatii pozwala na wypracowanie dobrych relacji. Doskonale potrafię sobie również poradzić w sytuacjach kryzysowych, w przypadku tzw. trudnych klientów. Moimi priorytetami w pracy są punktualność, rzetelność oraz szacunek do przełożonych i współpracowników. Nadmieniam, że znam język angielski w stopniu komunikatywnym, co w znacznym stopniu ułatwia obsługę klientów zagranicznych, niemówiących po polsku.
Biorąc pod uwagę, że hasłem przewodnim firmy są ludzie, a dla mnie szczególną wartością są relacje międzyludzkie to myślę że nasza współpraca będzie pomyślna i długotrwała. Chętnie się uczę i chciałbym zdobyć nowe doświadczenia w tak renomowanej sieci handlowej, jaką jest Lidl/Biedronka.
Liczę na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, w której chętnie odpowiem na wszystkie pytania i przekonam Państwa do mojej kandydatury.
Jak napisać ciekawy list motywacyjny do Lidla
List motywacyjny często jest wymaganym dokumentem, podobnie jak CV. Jeżeli jednak w ogłoszeniu nie jest podana informacja o konieczności jego złożenia, to i tak warto go napisać, na pewno zwiększy twoje notowania i szansę na zatrudnienie. List motywacyjny należy pisać w pierwszej osobie. Pamiętaj, że pisząc musisz opierać się tylko i wyłącznie na faktach, a użyte argumenty i intencje powinny odpowiadać ofercie pracy, na którą aplikujesz.
Zasady pisania listu motywacyjnego do Biedronki
Co prawda pisanie listów tradycyjnych i podań odchodzi do lamusa, na rzecz elektronicznych formularzy, ale warto sięgnąć do zasad ich pisania, zwłaszcza tych sformalizowanych. Są one takie same, jak w przypadku listu motywacyjnego:
- Zachowaj formalny, ale nie ,,sztywny” i pompatyczny styl, nie próbuj być zabawna (y), okaż szacunek.
- Nie ,,lej wody”, pisz tylko prawdę. Kłamstwo ma ,,krótkie nogi” i zazwyczaj już na początku rozmowy kwalifikacyjnej twoje informacje podlegają weryfikacji.
- Nie powielaj w sposób dosłowny informacji zawartych w CV, możesz je powtórzyć, ale w rozwiniętej formie.
- Uważaj na błędy ortograficzne, interpunkcyjne i zachowanie prawidłowego stylu wypowiedzi.
- Wskaż na najważniejsze umiejętności i cechy charakteru kompatybilne ze stanowiskiem sprzedawcy.
- List motywacyjny powinien być krótki i zwięzły, aby został przeczytany do końca i zanudził rekrutera. Rekomendowana objętość jest taka sama, jak w przypadku CV – jedna strona A4.
- Pisz konkretnie, zamiast ogólników, podaj przykłady. Jeżeli jest to możliwe przedstaw swoje dotychczasowe dokonania w postaci statystyk, liczb i dat.
- Pamiętaj, że jest to szansa promocji swojej osoby, jako kandydata na aplikowane stanowisko.
Struktura listu motywacyjnego
Na strukturę listu motywacyjnego składa się:
- nagłówek
- wstęp
- rozwinięcie
- zakończenie.
Nagłówek, tak jak podanie składa się z danych aplikanta, adresata, miejscowości i daty pisania listu. Ważną rolę odgrywa prawidłowe określenie adresata, sprawdź dokładnie. Jeżeli to możliwe to wpisz imię i nazwisko osoby odpowiedzialnej za rekrutację, pozwoli to na spersonalizowanie twojego listu i nadanie indywidualnego charakteru.
Wstęp należy poprzedzić grzecznościowym zwrotem, takim jak Szanowna(y) Pan(i), Szanowni Państwo. Wstęp obejmuje cel złożenia aplikacji i nazwę rekrutowanego stanowiska.
W rozwinięciu powinieneś udowodnić, że ty jesteś właśnie tą osobą, którą szuka pracodawca. W tym celu użyj swojego doświadczenia, kwalifikacji, umiejętności i kompetencji w odpowiedniej kompilacji do wymagań określonych w ogłoszeniu. Przedstaw dowody, które potwierdzą że jesteś idealnym kandydatem na stanowisko sprzedawcy.
W zakończeniu podsumuj jednym zdaniem to co napisałaś (eś) wcześniej oraz wyraź gotowość do spotkania i rozmowy kwalifikacyjnej. List należy zakończyć również zwrotem grzecznościowym, takim jak z poważaniem lub z wyrazami szacunku.