Kucharz - wzór listu motywacyjnego do pobrania

Kucharz

Przykładowy wzór listu motywacyjnego kucharza. Wraz z popularyzacją gastronmii i zwiększeniem ilości restauracji i barów wymagania stawiane kucharzom znacząco się podniosły. Z całą pewnością dobry kucharz powinien pasjonować się gotowaniem, i dążyć do ideału. Właśnie eksponowanie pasji powinno być kluczem do napisania dobrego listu motywacyjnego. Musisz oczywiście pamiętać również o tym, aby skupić się na pokazaniu wartości dodanej jaką możesz do restauracji wnieść. Zaprezentowany poniżej wzór listu motywacyjnego kucharza należy traktować dość ogólnie.

Dla kucharza dostępny jest Wzór CV

Wzór listu motywacyjnego
tel:
e-mail:
30.04.2024, Warszawa
ABC Company ul. Pomarańczowa 23/34 56-789 Warszawa

Szanowni Państwo,

W odpowiedzi na ogłoszenie umieszczone na Państwa stronie internetowej „Sepergotowanie.pl”, chciałbym zgłosić swoją kandydaturę na stanowisko kucharza w restauracji „Amber room”. Zaprezentowane przez państwa wymagania, pokrywają się z moimi kwalifikacjami, dlatego też uważam, że jestem wstanie sprostać w całości Państwa oczekiwaniom.

W 2014 roku ukończyłem Wyższą Szkołę Kulinarną w Warszawie VMI i od tamtej pory poszerzam swoją wiedzę kulinarną oraz kwalifikację, o czym świadczą wymienione w CV kursy. Obecnie jestem kucharzem w „Hotelu Złote Dęby” w Warszawie. Posiadam również dwuletnie doświadczenie na stanowisku kucharza w renomowanych restauracjach. Podczas pracy w nich wielokrotnie musiałem pracować pod presją, dzięki czemu nauczyłem się samodzielnie organizować czas pracy. Jestem osobą kulturalną, odpowiedzialną i kompetentną. Szczególną wagę przywiązuje, do jakości i świeżości produktów, z których wykonywane są potrawy. Ponadto bardzo szybko zaznajamiam się z nowym Menu, a przyrządzanie potraw w nim zawartych nie sprawia mi żadnych trudności. Nie boję się również nowych wyzwań, a do mojej pracy podchodzę kreatywnie. Moim standardem jest zachowywanie porządku w miejscu pracy. Bardzo lubię przebywać między ludźmi i nie mam najmniejszych problemów w komunikowaniu się z zespołem. Bardzo chętnie korzystam z doświadczenia starszych ode mnie kucharzy, dzięki czemu mogę korygować popełniane przeze mnie błędy.

Wraz z nabywaniem doświadczenia moje obowiązki zaczęły poszerzać się o zadania poza kucharskie. Obecnie posiadam również doświadczenie w tworzeniu menu, w zaopatrzeniu restauracji w nowe produkty spożywcze czy w szkoleniu nowych kucharzy. Moje starania zostały zauważone zarówno przez kierownictwo jak i przez gości restauracji, w których pracowałem.

Podejmując prace w Państwa restauracji, dołożę wszelkich starań, aby dania serwowane w lokalu były najwyższej, jakości. Moim zdaniem odpowiednie przygotowanie połączone z pasją pozwoli zmienić każdą przygotowywaną potrawę w dzieło sztuki. Moim dodatkowym atutem jest znajomość języka angielskiego na wysokim poziomie.

Mam nadzieję, że zaproszą mnie Państwo na spotkanie, podczas którego będę miał możliwość szerszego zaprezentowania moich umiejętności oraz doświadczenia. Szczegółowe informacje dotyczące mojej kariery zawodowej mogą Państwo znaleźć w załączonym CV.

Z poważaniem (Podpis)
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
W naszej bazie oprócz wzoru listu motywaycjnego dla kucharza dostępny jest także przykładowy wzór CV.Wzór CV kucharza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *