Wzór listu motywacyjnego prawnika (radcy prawnego)

Prawnik radca prawny

List motywacyjny (z ang. Cover Letter) jest to dokument, w którym kandydat do pracy wskazuje swoje motywacje i predyspozycje związane z aplikowanym stanowiskiem. Jest rozwinięciem CV i uszczegółowieniem podsumowania zawodowego. List motywacyjny czasami jest określany, jako list intencyjny. Zazwyczaj jest to wymagany dokument przez pracodawców (rekruterów), traktowany na równi z CV. Dobrze napisany list motywacyjny zaciekawi potencjalnego pracodawcę i zachęci do spotkania z tobą.

Dla prawnika (radcy prawnego) dostępny jest Wzór CV

Wzór listu motywacyjnego
tel:
e-mail:
17.07.2022, Warszawa
ABC Company ul. Pomarańczowa 23/34 56-789 Warszawa

Szanowni Państwo,

W odpowiedzi na ogłoszenie umieszczone na Państwa stronie internetowej „Sepergotowanie.pl”, chciałbym zgłosić swoją kandydaturę na stanowisko kucharza w restauracji „Amber room”. Zaprezentowane przez państwa wymagania, pokrywają się z moimi kwalifikacjami, dlatego też uważam, że jestem wstanie sprostać w całości Państwa oczekiwaniom.

W 2014 roku ukończyłem Wyższą Szkołę Kulinarną w Warszawie VMI i od tamtej pory poszerzam swoją wiedzę kulinarną oraz kwalifikację, o czym świadczą wymienione w CV kursy. Obecnie jestem kucharzem w „Hotelu Złote Dęby” w Warszawie. Posiadam również dwuletnie doświadczenie na stanowisku kucharza w renomowanych restauracjach. Podczas pracy w nich wielokrotnie musiałem pracować pod presją, dzięki czemu nauczyłem się samodzielnie organizować czas pracy. Jestem osobą kulturalną, odpowiedzialną i kompetentną. Szczególną wagę przywiązuje, do jakości i świeżości produktów, z których wykonywane są potrawy. Ponadto bardzo szybko zaznajamiam się z nowym Menu, a przyrządzanie potraw w nim zawartych nie sprawia mi żadnych trudności. Nie boję się również nowych wyzwań, a do mojej pracy podchodzę kreatywnie. Moim standardem jest zachowywanie porządku w miejscu pracy. Bardzo lubię przebywać między ludźmi i nie mam najmniejszych problemów w komunikowaniu się z zespołem. Bardzo chętnie korzystam z doświadczenia starszych ode mnie kucharzy, dzięki czemu mogę korygować popełniane przeze mnie błędy.

Wraz z nabywaniem doświadczenia moje obowiązki zaczęły poszerzać się o zadania poza kucharskie. Obecnie posiadam również doświadczenie w tworzeniu menu, w zaopatrzeniu restauracji w nowe produkty spożywcze czy w szkoleniu nowych kucharzy. Moje starania zostały zauważone zarówno przez kierownictwo jak i przez gości restauracji, w których pracowałem.

Podejmując prace w Państwa restauracji, dołożę wszelkich starań, aby dania serwowane w lokalu były najwyższej, jakości. Moim zdaniem odpowiednie przygotowanie połączone z pasją pozwoli zmienić każdą przygotowywaną potrawę w dzieło sztuki. Moim dodatkowym atutem jest znajomość języka angielskiego na wysokim poziomie.

Mam nadzieję, że zaproszą mnie Państwo na spotkanie, podczas którego będę miał możliwość szerszego zaprezentowania moich umiejętności oraz doświadczenia. Szczegółowe informacje dotyczące mojej kariery zawodowej mogą Państwo znaleźć w załączonym CV.

Z poważaniem (Podpis)
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
W naszej bazie oprócz wzoru listu motywaycjnego dla prawnika (radcy prawnego) dostępny jest także przykładowy wzór CV.Wzór CV prawnika (radcy prawnego)

Najważniejsze zasady pisania listu motywacyjnego

  1. Zachowanie odpowiedniej struktury tekstu składającej się z nagłówka, danych adresata, wstępu, rozwinięcia i podsumowania.
  2. Używaj zwrotów grzecznościowych, takich jak Szanowni Państwo, z poważaniem lub z wyrazami szacunku.
  3. Nie powtarzaj dokładnie tego samego co napisałaś (eś) w CV.
  4. Zapoznaj się z podstawowymi informacjami związanymi z firmą, kancelarią do której kierujesz list motywacyjny. Misja i wizja pracodawcy powinna być tożsama z twoimi oczekiwaniami.
  5. Użyj odpowiednich argumentów i udowodnij, że jesteś najlepszym kandydatem na to stanowisko.
  6. Zakończ list jednym lub dwoma zdaniami i wyraź nadzieję i chęć spotkania na rozmowie kwalifikacyjnej.
  7. Pamiętaj, że jest to reklama twojej osoby i szansa na skuteczne ,,sprzedanie” twoich umiejętności i doświadczenia.

Nagłówek

Zasadniczym elementem listu jest jego nagłówek, na który składają się dane nadawcy, adresata oraz data i miejscowość. Dane nadawcy, czyli osoby aplikującej umieszczone na górze po lewej stronie, poza imieniem i nazwiskiem, powinny zawierać dane kontaktowe, takie jak adres e-mail i numer telefonu. Wskazane jest również podanie linku do profilu na LinkedIn. Na tej samej wysokości, po prawej stronie umieszczamy miejsce i datę napisania listu. Poniżej dane adresata: imię i nazwisko (może być wraz ze stanowiskiem lub tytułem naukowym), nazwę i adres firmy/kancelarii. Dzięki imiennej adresacji zwiększysz szansę na to, że list motywacyjny wraz z CV trafi bezpośrednio do osoby odpowiedzialnej za proces rekrutacji. Jednocześnie będzie to świadczyło również o tym, że pismo jest dedykowane wyłącznie tej kancelarii.  

Wstęp

Wstęp listu poprzedzamy umieszczeniem odpowiedniego zwrotu grzecznościowego, takiego jak Szanowni Państwo, Szanowna (y) Pani(e). Następnie należy wskazać powód, dla którego list został napisany: ,,W związku z zamieszczonym ogłoszeniem na portalu internetowym chciałbym (abym) podjąć pracę na stanowisku…”. Uzasadnij dlaczego właśnie na to stanowisko i do tej firmy chcesz aplikować. Wskaż na swój cel zawodowy i udowodnij, że wybrana oferta nie jest przypadkowa, a polityka firmy jest zbieżna z twoimi planami zawodowymi. We wstępie należy również krótko zaprezentować swoją osobę. Nie kopiuj treści z Internetu, staraj się używać niestandardowych sformułowań, aby forma listu była spersonalizowana dokładnie pod firmę, do której aplikujesz. Inaczej, nie może to być list, który o tej samej treści roześlesz do dziesięciu pracodawców.

Rozwinięcie

Jest zasadniczą i najważniejszą częścią listu, w której musimy przekonać pracodawcę do atrakcyjności naszej oferty i potencjalnego zatrudnienia. W tym miejscu odpowiedz na pytanie: dlaczego warto mnie zatrudnić i jakie wartości dodane i korzyści wniosę dla firmy? Wskaż na swoje osiągnięcia, kompetencje i cechy charakteru, które determinują nieszablonowe podejście do klientów i umiejętność rozwiązywania problemów oraz w jaki sposób przełożą się na rozwój i sukces firmy. Wskaż swoje najmocniejsze strony i zaakcentuj chęć rozwoju i zdobycia nowych kwalifikacji.

Zakończenie/podsumowanie

Postaraj się zakończyć list w sposób zwięzły i w taki sposób, żeby rekruter zapamiętał twoją kandydaturę. Powinno to być krótkie podsumowanie wcześniejszej treści listu. Wyraź chęć osobistego spotkania i bezpośredniej rozmowy, w celu weryfikacji przedstawionych kwalifikacji i umiejętności. List należy zakończyć zwrotem grzecznościowym: z poważaniem lub z wyrazami szacunku, no i oczywiście odręcznym podpisem. Można też dodać aktualną klauzulę RODO, która jest niezbędna do ewentualnego nawiązania kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.