Księgowa - wzór listu motywacyjnego do pobrania

Księgowa

Przykładowy wzór listu motywacyjnego dla księgowego / księgowej. Widać, że jednym z najważniejszych atutów kandydatów jest zatrudnienie na podobnym stanowisku, w podmiotach o podobnym profilu działalnoci. Nie bez znaczenia są również przebyte szkolenia i zdobyte umiejętności. Kandydatka dopełnia list motywacyjny poprzez zwrócenie uwagi na pewne cechy osobowe, które napewno przydają się się na stanowisku księgowej lub młodszej księgowej.

Dla księgowej dostępny jest Wzór CV

Wzór listu motywacyjnego
tel:
e-mail:
24.01.2023, Warszawa
ABC Company ul. Pomarańczowa 23/34 56-789 Warszawa

Szanowni Państwo,

w odpowiedzi na ogłoszenie o numerze referencyjnym X/Y, chciałabym zaprezentować swoją kandydaturę na stanowisko Księgowa w firmie Finans Start S.A.

Moje doświadczenie zawodowe związane jest z księgowością. Po ukończeniu ekonomii na Uniwersytecie Warszawskim rozpoczęłam pracę jako młodszy specjalista ds. księgowości w firmie Biznesowe Centrum E.U. Do moich obowiązków należała stała współpraca z biurem rachunkowym oraz kontrola dokumentów księgowych. Zajmowałam się także przygotowywaniem danych do sporządzania sprawozdawczości finansowej. Następnie pracowałam jako księgowa w dużej korporacji Europinion Sp. z o.o. Byłam odpowiedzialna za comiesięczne sporządzanie bilansów i rachunków oraz przygotowanie deklaracji podatkowej VAT, PIT oraz dla GUS.

W 2010 roku zakończyłam kurs dla samodzielnych księgowych. W tym roku uczęszczam na zajęcia z zakresu kadr i płac. Staram się systematycznie poszerzać wiedzę teoretyczną z zakresu księgowości. Biegle znam takie programy jak Płatnik i Symfonia. Świetnie znam przepisy z zakresu polskiego prawa podatkowego.

Praca księgowej jest moim celem zawodowym. Jestem osobą bardzo dobrze zorganizowaną, otwartą i przedsiębiorczą. Posiadam dobrze rozwinięte umiejętności analityczne. Jestem pewna siebie i otwarta na nowe doświadczenie.

Liczę na możliwość spotkania rekrutacyjnego, w czasie którego będę mogła zaprezentować swoją kandydaturę osobiście.

Z poważaniem (Podpis)
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
W naszej bazie oprócz wzoru listu motywaycjnego dla księgowej dostępny jest także przykładowy wzór CV.Wzór CV księgowej
5 komentarze do “Wzór listu motywacyjnego księgowej
  1. Księgowej wypadałoby wiedzieć, jak się pisze list motywacyjny. Jakoś tak utarło się w mojej podświadomości, że osoba pracująca z dokumentacją sama powinna umieć formułować dowolne pisma. Przy takich ściągawkach nikt nie może narzekać, że kompletnie nie wie w co ręce włożyć, żeby cokolwiek napisać :))

  2. Dużo gorzej jest się ośmielić z napisaniem listu motywacyjnego, kiedy nie ma się za sobą pracy w poważnej firmie, a jedynie jakąś praktykę. Może właśnie po to są te życiorysy, aby przekonać do siebie rekruterów. Doświadczyłam pewnej zależności, że bycie zbyt mało pewnym siebie nie jest pozytywnie odbierane, ale w drugą stronę jest dokładnie tak samo. A z listu da się już coś na ten temat wyczytać.

  3. Im poważniejsze stanowisko, tym większą wagę przykuwa się do sposobu napisania listu. Tak więc nie wszędzie zostaje oceniany na tym samym poziomie. Księgowa – brzmi poważnie, zwłaszcza jeśli aplikuje do jakiejś filii finansowo – rachunkowej. Człowiek napoci się sporo, a i tak pewności nie ma, czy słowa "odezwiemy się do pana/pani" faktycznie mają dosłowny sens.

  4. Przeglądajac różne szablony da się zauważyć, że pisała je wprawiona ręka. Autor wiedział, co w nich umieścić i jakie zwroty zastosować, żeby nabrały oficjalnego charakteru. Moi znajomi czasami stosowali równoważniki zdań albo wypisywali zadania z poprzednich stanowisk w myślnikach. Różne wersje można spotkać, konserwatywny rekruter może niektórych z nich nie przełknąć 😀

  5. Księgowa nadal pozostaje atrakcyjna jako jedna z możliwości rozwoju zawodowego. Mimo że utarły się pewne stereotypy, jak w każdym zawodzie, to do księgowości dołączają cały czas młode osoby. Często oceniamy z góry różnego typu prace, nie wiadomo dokładnie na podstawie jakich założeń. Lepiej przekonać się o wszystkim cieleśnie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *