Kelner - wzór listu motywacyjnego do pobrania

Kelner

Przykładowy wzór listu motywacyjnego kelnera. Jest to wzorcowy list motywacyjny, w którym kandydat wskazuje miejsce w którym odbył praktyki oraz poprzednie miejsce zatrudnienia na podobnym stanowisku. Wskazuje także konkretną wiedzę i umiejętności zdobyte w poprzedniej pracy. Aplikant sygnalizuje także umiejętności językowe, które są często istotne na stanowisku kelnera. Na końcu listu motywacyjnego mamy opisane także istotne cechy osobowości kandydata.

Dla kelnera dostępny jest Wzór CV

Wzór listu motywacyjnego
tel:
e-mail:
15.07.2022, Warszawa
ABC Company ul. Pomarańczowa 23/34 56-789 Warszawa

Szanowni Państwo,

w odpowiedzi na ogłoszenie dla Kelnera w Restauracji Pod Jarzębiną, które ukazało się 20.01.2016 na portalu rekrutacyjnym Pracowo.pl, zgładzam swoją kandydaturę na stanowisko pracy i informuję, że spełniam wszystkie wymagania.

Po ukończeniu technikum hotelarstwa, odbyłem praktyki w Restauracji Pod Orzechem oraz odbyłem kurs techniki sprzedaży bezpośredniej. Przez kolejny rok pracowałem w hotelu Akacja na stanowisku kelnera i barmana. Ta praca pozwoliła mi wykorzystać wiedzę teoretyczną zdobytą podczas szkoły i kursów oraz zmobilizowała mnie do nauki języka angielskiego, którego znajomość okazała się niezbędna w hotelu obsługującym gości z zagranicy. Następnie pracowałem jako kelner w renomowanym hotelu Abakan, w którym zajmowałem się obsługą gości restauracji, baru i licznych konferencji biznesowych.

Czteroletnie doświadczenie w obsłudze klienta w branży gastronomicznej nauczyło mnie dobrze organizować własną pracę i obsługiwać gości na najwyższym poziomie. Moim atutem jest znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym komunikację i gotowość do podjęcia pracy w systemie zmianowym.

Praca w zawodzie kelnera wymagała zawsze ode mnie umiejętności wykonywanych pod presją czasu, odporności na stres, opanowania i wysokiej kultury osobistej. Jestem osobą dokładną i sumienną oraz charakteryzuje mnie umiejętność pracy w dużym zespole.

Moją wiedzę i doświadczenie zawodowe chciałbym rozwijać w Państwa Restauracji, dlatego mam nadzieję, że pozwolą mi Państwo zaprezentować swoją osobę na rozmowie kwalifikacyjnej.

Z poważaniem (Podpis)
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
W naszej bazie oprócz wzoru listu motywaycjnego dla kelnera dostępny jest także przykładowy wzór CV.Wzór CV kelnera

Mamy nadzieję, że przedstawiony wzór listu motywacyjnego kelnera będzie dla Ciebie pomocny i ułatwi Ci pisanie własnego dokumentu.

5 komentarze do “Wzór listu motywacyjnego kelnera
  1. Ach, no tak, pod spodem również trzeba umieścić klauzulę o zgodzie na przetwarzanie danych. Zapomniałbym, że nie tylko w CV jest wymagana. Dla mnie dołączenie do aplikacji listu motywacyjnego jest świetnym posunięciem, ponieważ kandydat na kelnera przemawia do rekrutera w sposób bardziej osobisty. Autoreklama i rozwianie wątpliwości, czego dotyczyły poprzednie prace. Może i taki list kojarzy się z prestiżowymi stanowiskami, ale nie ma takiego człowiek na świecie, który nadawałby się do każdego zawodu.

  2. Ile lokali gastronomicznych, tylu kelnerów jest potrzebnych, a ludzie lubią jadać na mieście, więc dobrze, że kelner dołączył do szablonów jako jeden z najczęstszych zawodów. Internet jest od tego, aby sobie wzajemnie pomagać :). W piśmie wszystko mi się podoba. Przejrzyście sformułowane, o doświadczeniu zawodowym oraz cechach osobowych. Na pewno taki list jest pomocny dla innych i można swobodnie korzystać z niego do odniesienia w swojej sytuacji.

  3. Fajnie ułożony list motywacyjny. Niby można się domyślić, czym zajmował się kelner w swojej historii zawodu, ale mając na papierze wszystko ładnie rozpisane, inaczej ocenia się taką osobę. Domyślam się, że czasami znajdą się takie jednostki, które wszystko pokręcą na tyle, że czytający mają niezły ubaw. Tak się przecież zdarza.

  4. Zawsze wydawało mi się, że CV jest od opisania całego doświadczenia zawodowego, a zadaniem listu jest skupienie się na tym, co konkretnie przydaje się do nowej pracy. Stąd to podwójne przedstawienie własnych dokonań. Gdybym nie dostała pewnego wzoru, ciężko byłoby mi napisać poprawny życiorys zawodowy. Na studiach nie uczono mnie aż tak praktycznych życiowo rzeczy :<

  5. Ciekawe, czy rekruterzy mają czas na dokładne zapoznanie się, z dosyć obszernym w porównaniu do CV, dokumentem. Duża ilość informacji, to i szybciej zapomina się cechy charakterystyczne danego kandydata. Mniemam, że jeśli pracodawca szuka pracownika na własną rękę, to może poświęcić więcej czasu na skupienie się nad wczytywaniem w listy motywacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.